Rozprávky bratov Grimmovcov: Tri pierka

(TV film)

Príbeh o troch bratoch, ktorých otec pošle do sveta, aby splnili úlohu, ktorú im dá. Vyhodí do vzduchu tri pierka aby každý z nich nasledoval to svoje. Starší súrodenci sa najmladšiemu Gustavovi posmievajú, lebo jeho pierko uletí do lesa. V lese však nájde zázračnú žabu, ktorá mu pomôže. (STV)

honeysuckle

Je zajímavé, že se zde podařilo zobrazit naivního, přírodymilovného hrdinu, jemuž se daří působit sympaticky a přiřknutý trůn mu na konci přejeme, ač mu s úkoly pomáhala kouzelná ropucha. Když jsem pohádku viděla poprvé, zarazil mě ovšem oděv tajemné uhlířky, která po lese pobíhá zásadně v plesových šatech, přes které má neprakticky rozevlátý, zato maskovací, plášť. S odstupem času tuto volbu kvituji pozitivně: i pracující člověk se přece může slušně oblíct, a pokud ji živil les, mohla utrácet za módu, proč ne. V rámci série Sechs auf einen Streich se jedná o průměrnou, přímočarou adaptaci s pěknou výpravou a adekvátními herci. Oproti předloze bratří Grimmů tvůrci jen vynechali závěrečnou zkoušku nevěst, které v původní pohádce ještě musely proskakovat obručí :). Za mě tři a půl hvězdičky: v tuto chvíli se přikláním ke čtyřem – ta mluvící ropucha a Kyra Sophia Kahre v roli uhlířky Barbary si to zaslouží. ()

Wallis3 odpad!

Tohle nestojí ani za to nadávání. Kdo si chce o hodinu zkrátit život, nechť si nechá koštovat. Já to nedokázal a doufám, že v pravý čas jsem to stihnul utnout, než by se o mě začala pokoušet debilita. ()

Jezinka.Jezinka

Samotný začátek jsem prošvihla, takže netuším, proč knížecí synkové měli otci nosit vybavení domácnosti a lidi. Chápu, že se hlavnímu hrdinovi líbila slečna s králíkem. Nedává smysl, že by se jeho bratři tak málo snažili při třetím úkolu. Vždyť s těmi ropuchami pak museli žít. ()

flanker.27

Proč jsou v německých pohádkách všichni tak retardovaní? Slečna v plášti je hezká, na Němku dokonce mimořádně hezká, za ni jeden bod. ()

KASUGI

Já nevím, co pořád skopčáci mají s těma 50-60 minutovýma pohádkama. Cvičí si na tom kameru, nebo střih? A ten příběh... Král řekne synům, kdo mi přinese nejjemnější koberec, bude králem a rozhodí pírka. Pírko Gustava přistane u jeskyně, tam je ropucha, ropucha mu dá nejjemnější koberec. Král řekne synům, kdo mi přinese nejkrásnější prsten, bude králem a rozhodí pírka. Pírko Gustava přistane u jeskyně, tam je ropucha, ropucha mu dá nejkrásnější prsten. A tak je to ještě s princeznou. Kdo to platil? ()

• Natáčelo se v červenci a srpnu 2014 na hradě Wasserschloss Mitwitz a ve městě Bad Windsheim. (Janek2002)