Labyrint mysli

John je obdarován mimořádnými schopnostmi a pracuje jako "paměťový" detektiv společnosti Mindscape. Jeho úkolem je vracet se zpět v čase na místa zločinů, a odhalit tak vraha. Během jednoho sezení John dostane mrtvici a po dobu dvou let pro firmu nemůže pracovat. Bez finančního příjmu se dostává do dluhů, jeho dům je na seznamu hypoteční agentury a on si začíná uvědomovat, že musí začít vydělávat. Jeho novým případem je dcera bohatých rodičů, která z ničeho nic začala odmítat stravu. Johnova role je jednoduchá - musí docílit toho, aby opět začala žít jako obyčejná dospívající dívka, aby nemusela být umístěna do specializovaného ústavu. Jedná se na první pohled o snadný případ, ale čím hlouběji John proniká do dívčiny paměti, tím tajemnější a děsivější celý případ je. (Nova Cinema)

Moena

Nejde si nevšimnout velké podobnosti s Nolanovým Počátkem. Ale jelikož právě počátek mám rád, dalo se tušit, že i tohle mě chytne. Je to přesně jeden z těch filmů, kde je hlavní hrdina - zde velice charismatický Mark Strong - neustále uvězněn mezi dvěma verzemi pravdy a neví, které by měl věřit. Postupně dostáváme hodně indicií k tomu, abychom uhádli kdo lže a kdo mluví pravdu. Palec nahoru režisérovi za to, že na konci nemachroval s žádným velkým Holywoodským super twistem, ale ukončil film lidsky. Teď si počkám na české titulky a pak se na to zkusím podívat ještě jednou a pozorněji. ()

Figu

Psychologická šarvátka mezi Strongem a mladou Farmigovou je poměrně lahodná. Střípky do sebe postupně pěkně zapadají a divák má asi nějakou představu o závěrečným rozuzlení... A právě u mě ten závěr tu čtvrtou hvězdu proměňuje v niveč! Už jsem to párkrát psal. Radši budu mít slabej děj ve filmu s naprosto šokující kvalitní koncovkou, než supr film s koncem na piču! Zde se to bohužel konalo! 60% ()

666Carnage

Film má dost zajímavou zápletku a nápad. Je to jeden z těch filmů kde si na konci říkáte WTF?. Pokud někoho baví temnější thrillery s psychologickým nádechem tak hurá do toho. Je tu super obsazení a film ani nemá dlouhou stopáž, takže není moc prostoru se nudit. Mám rád když narazím na film náhodou a má něco do sebe. 60% ()

JohnCZ

Vůbec ne špatné malé scifi, místy až s příměsí hororu. To, že scénáristé s divákem vyjebávají (a tak to mám rád), se dá odhadnout vcelku brzo. Indicie jsou předkládány dost důrazně a díky tomu jsem věděl, že na nějaký zvrat dojde, ovšem pointu samotnou jsem z nich neposkládal, takže jsem byl ve výsledku vcelku překvapený. Atmosféru to má, Anna je zahrána skvěle, detektiv na mě působil trochu nevýrazně, ale nemůžu říct, že by něco kazil. ()

VanTom

"Paměťový" detektiv (tzn., že prozkoumává lidem vzpomínky) dostane zdánlivě jednoduchý úkol - donutit bystrou mladou dívku přestat držet "hladovku". Což se samozřejmě zkomplikuje a proniknutím do její minulosti musí vypátrat, zda se jedná o sociopatickou vražedkyni nebo o labilní zneužívanou puberťačku, zda se opravdu trápí nebo s ním manipuluje. A přes notnou nedotaženost to bylo celkem zajímavé a mělo chvílemi i slušnou atmosféru, proto ty 3 hvězdičky dám, přestože jsem měl značný problém nepospávat. ()

• John Washington (Mark Strong) má na svojej väzenskej uniforme číslo 213A312. Ide o palindróm, a teda slovo (znaky), rovnako znejúce spredu aj zozadu. (Weezy22)