Druhý díl ze série televizních adaptací příběhů knížního hrdiny Jacka Irishe. Poté, co jeho přítelkyně odchází za kariérou do Sydney, bývalý právník a soukromý detektiv Jack Irish přichází do kontaktu se starým známým svého otce, Desem. Ten za ním příjde s případem svého syna Garyho, který zmizel neznámo kam s jeho veškerými penězi. Případ, který se Jackovi jevil jako ideální útěk od reality, se však stává daleko vážnějším v momentě, kdy zjistí, že Gary se zapletl s nebezpečnými lidmi a měl vážné důvody zmizet. (SaNcHeZ_cz)

Cervenak

Zápletka už zase prevarená a tentoraz ma to celkom sralo, našťastie to ale sympatické, dobre napísané postavy a svižné tempo stále držia nad priemerom. ()

Morholt

Jack se při řešení triviálního případu pro starého známého dostal do potíží, když narazil na organizovaný obchod s drogami, který vede, jak už to tak bývá, trochu výš. Navíc se k tomu přidávají i starosti v osobním životě, protože stará si v Sydney vyhodila trochu moc z kopýtka. Oproti jedničce to ztratilo trochu z tempa i vtipu a bylo málo blondýny. Na druhou stranu přibylo miniaturních vstupů irčanského hrdlořeza a v hospodě seděla pořád stejná trojice štamgastů a i vše ostatní zůstalo při starém. Horší než první díl, ale ne o tolik, aby se i druhý Irish neudržel v nadprůměru. 65% ()

MartinezZ

Jack se zase řítí do průseru, aniž by o tom samozřejmě měl předem páru. A protože se tentokráte zapete s něčím, co je vyšší než místní nejvyšší kopec, dostává tím do průseru všechny kolem něj, přičemž někteří už mají kolem sebe dost vlastních průserů, se kterými jim Jack pomohl, takže jim zase nedělá problémy sem tam nějaký průser vyřešit jiným průserem a tak dále a tak dále. ~ Má to celkem Jesse Stoneovskou atmosfféru, ale nějak jsem se ztratil v tom, kde se vlastně Jack dostal do pořádných potíží, nějak mi seděli ani ti Bondové a zvraty a jeho eskapáda s dlužníkem, který by mu klidně na oplátku a rád porodil dítě, šla úplně mimo mě. Předchozí Bad Debts mi přišli jako zajímavější start. ~ 2,5* ()