Lacike odpad!

C-kova verzia Expendables? Mozno trochu behom zaverecnej polhodinovej akcii v dzungli. A aj to by som skôr oznacil ako Z-kove Expendables. Nie ucastou povedomych xichtov ale katastrofalnym prevedenim. Väcsinu filmu sledujeme akoze vtipne duo ako patra po zaporakoch, ktory zabili v uvode Dacascosa. Van Dien sa cely cas tvari drsne a celkom by som mu prial ulohu v nejakom slusnom serialy. Ma na to. Zato Nevskij sa netvari nijak. Pôsobi, ze to ma este viac v pici ako Seagal. Prekvapivo je nepouzitelny aj v bitkach. Je si namakany, ale v bitkach pomaly a neohrabany. Je pravda, ze choreografia bitiek tu neexistuje, ale Dacascos alebo aj Van Dien v tych par sekundach, ked niekoho mlatia vyzeraju aspon trochu uveritelne. To ze je v bitkach uplne mimo aj Matthias Hues ma ani neprekvapuje. Vo väcsine svojich starych filmoch tiez nic nepredviedol a iba ukazoval namakane svaly. Bohuzial tie mu uz tiez spľasli. Parkrat sa tam mihne aj Tagawa ako zaporak, aby nam predviedol, ze ma stale hnusny xicht. Co sa tyka akcie, tak na zaciatku je jedna mizerne natocne prestrelka. Potom nasleduje kopa kecov behom ktorych sem tam niekto niekoho parkrat buchne a nakoniec prichadza velkolepe inferno v dzungli behom ktoreho sa konecne dostavia aj megahviezdy trashovych filmov Gruner, Wilson, Rothrock. A je to rovnaka katastrofa ako zvysok filmu. Nasi hrdinova tam pobehuju medzi stromami, sem tam niekto po sebe vystreli alebo vybuchne CGI granat a este dôjde na par narychlo natocenych bitiek bez choreografie alebo kontaktu. Neviem, ci je ten film tak mizerny, lebo je Dacascos otrasny reziser alebo sa tocilo prilis narychlo alebo sa proste nikto nesnazil ale vysledok je jedna velka nuda, ktora nie je ani natolko mizerna, aby sa na nej dalo zabavat. Pousmial som sa asi tak 2-3 krat. Takze najlepsie tento film sluzi ako dôkaz toho, ze ti hrdinovia z nasho detstva este ziju, ale stale tocia rovnaky odpad, ktory je uz pokial mate viac ako 12 rokov nepozeratelny. ()

vegetol.mp

Svižný, nicméně dost tuctový a povrchní akční béčko, který sice nabízí skvadru vysloužilých béčkových hvězd, ale není schopný s nima nějak smysluplně pracovat. Dacascos je jako režisér sice schopnej dát dohromady normálně vypadající film, ale chybí mu jakejkoliv výraznější režijní rukopis, takže výsledkem je jen běžná rutina, na kterou divák do druhýho dne zapomene. Tagawa je jako záporák slabej a nějak extra nepotěší ani závěrečnej příjezd béčkovejch vysloužilců. Jediný co tedy stojí za zmínku je ústřední dvojka. Něvski a Van Dien mají mezi sebou překvapivě dobrou chemii a Van Dien má dokonce slušnej komediální talent. Na papíře vypadalo Showdown in Manila zřejmě mnohem líp, než v reálu, tedy jako pokus o béčkový Expendables. Výsledek je ale bohužel tuctovej. Jak říkal Špidla: Chtěli jsme to udělat co nejlíp, ale dopadlo to jako vždycky. Každopádně pokud nemá člověk nic lepšího na práci, vidět se to dá bez újmy na zdraví. A dokonce to i zabaví. 50% ()

Adrian

C-čková verzia Expendables s C-čkovými akčnými hviezdami zlatej éry VHSiek. Hues, Wilson, Gruner, Dacascos a aj Rothrock (ok, tá to dotiahla v čase najväčšej slávy určite do B-kategórie) si tu dali dostaveníčko, aby nám (ktorí sme ich sledovali v mladosti v prestávkach medzi novým Seagalom, Van Dammem a hlavne Arnieho so Slyom) pripomenuli, že sú ešte medzi nami. A to jediný dôvod existencie tohto dielka, ktoré sa dá ako tak pretrpieť na fast forwarde, pretože bojová choreografia (alebo pokus o ňu) je tu strašná a ťažkopádnosť tu dosahuje nový level. Napr. taký Hues keď beží ulicami Manilly, sa mi občas zdalo, že mu akýkoľvek pohyb spôsobuje ešte väčšie utrpenie ako keď Seagal v nových filmoch predstiera svoje kung-fu, pardon aikido. Tuším si znova po dvoch dekádach pozriem jeden z mojích najviac guilty pleasure (http://www.csfd.cz/film/131362-zelezne-pesti/komentare/) a pripomeniem si tak tú dobu o dve dekády dozadu - ()

kaylin

Je fajn, že se tvůrci zase vracejí na Filipíny a natáčejí tam. V tomhle případě ale rozhodně nedošlo k něčemu, co by nějak zásadně zemi mělo proslavit. Jedná se jen o béčko, které ani svůj vlastní žánr moc neakcentuje. Prostě jen nuda s nějakým tím vtipem, ale skoro bez akce, která je v tomhle snímku opravdu velmi špatná. ()

Wacoslav1

Lets Showdown!!! Ano přesně tak vítejte na festivalu zapadlých céčkových hvězd! Po pravdě čekal jsem to horší, není to žádná výhra ani pohřeb. Především je nutno říct, že hlavní hrdina je Alexandr Něvskij, a ten asi přisypal i nějaký ty děngy na vznik tohoto projektu. Abych shrnul ostatní, tak Dacascos režíruje a jako herec má asi 2 minuty. Hues a Tagawa velmi překvapivě jako záporáci, Van Dien se jen trapně veze a ostatní naskočí až na finální akci, ale ta je spolu s tou úvodní ještě přijatelně natočená. Zbytek mi byl volnej.30% ()

• Režisérem druhého natáčecího štábu byl Sonny Sison. (Rominator)
  • Bojovou choreografii na filmu dělal Al Dacascos. (Rominator)