Nekompromisní soudce Armando Acosta, známý svou tvrdostí, právě shromažďuje fakta o největší policejní korupci v historii města. V momentě, kdy hodlá otevřít vyšetřování před velkou porotou, je nejprve zatčen za svádění k prostituci a posléze obviněn z vraždy policistky Brittany Hillové. Za své obhájce si vybere právníka Paula Madrianiho, kterého nedávno zavřel pro urážku soudu a chtěl mu zrušit licenci, a Catherine Rosettiovou, jež donedávna spolupracovala s protistranou. Chápe, že ho nemají v lásce, a ani on je nezbožňuje. V jeho očích jsou to ale jediní právníci ochotní utkat se s policejním sborem. (oficiálny text distribútora)

nascendi

X-tý film z prostredia amerického súdu, snažiaci sa odlíšiť od množstva podobných produktov komplikovanou výstavbou deja, komplikovanými vzťahmi medzi aktérmi i hľadaním pravdy o spáchanom zločine. Nepodarilo sa, aj keď pridali korupciu v polícii. Všetko doteraz vymenované spolu s nevýraznými hercami spôsobí, že po krátkej dobe nebudem mať ani poňatia, či som to videl alebo nie. Za najväčšie pozitívum považujem, že som film mal nahraný, pretože pri dĺžke 108 min. by som jeho premietaciu dobu v TV - 198 min. - určite nezvládol. ()

vegetol.mp

Velmi dobře natočená tv minisérie, která nemá ani při délce 170 minut problém udržet divákovu pozornost až do konce. Scénář je zručně napsaný a herci v čele s Chrisem Nothem a E. J. Olmosem hrají opravdu dobře. Jak bývá u Garrise zvykem, dočkáme se i camea Davida Cronenberga jako jednoho z detektivů svědčících u soudu. A ač dabing rozhodně nemiluju, zaslouží si tentokrát ČT pochvalu za dobře odvedenou práci. V ČT běžel film v roce 2004. ()

Gemini

Nedělám to často, ale tentokrát skládám hold Hallmarku...Soudce je filmovým zpracováním výborné (stejnojmenné) detektivky Steva Martiniho, a když knihu hodnotím tak vysoko, sluší se říct, že televizní verze nezůstává originálu nic dlužna. Soudce obviněný z vraždy a jeho obhájce, persony vzájemně se respektující a nesnášející...stejná liga jako L.A. Přísně Tajné, takže jednoznačně *****. ()

Lacike

Dvojdielny právnický thriller v ktorom o svoju slobodu bojuje prísny sudca (Edward James Olmos) obvinený z vraždy. Obhajuje ho právnik (Chris Noth) s ktorým mal na začiatku spor a príliš s teda nemusia. Tie ich hašterivé scény ma bavil najviac a škoda, že ich nebolo viacej. Záverečné odhalenie vraha bolo pre mňa totálne prekvapivé, ale zároveň celkom uveriteľné. Keďže je to dvojdielny film, tak do toho ešte primiešali líniu o skorumpovaných policajtoch, ktorý idú po krku jak obvinenému sudcovi, tak jeho obhajcovi. Táto línia mi pripadala zbytočná a vďaka nej je prvá hodina tejto série strašne nezáživná a nudná, pretože príliš dlho trvá, kým diváka uvedú do celej situácie a všetko začne dávať zmysel. Ako jednodielny film bez skorumpovaných policajtov by to bolo o triedu lepšie. Ale za jedno pozretie tento štandardne kvalitný TV thriller celkom stojí. Hlavne ak máte radi Olmosa v úlohe prísneho bručouna. CZ dabing mi pripadal priemerný. Štěpnička na Olmosa mi príliš nesedel. 6/10. ()