Milpitas Monster, The

• USA Mutant Beast, The
USA, 1976, 80 min

Paul Frees

LION-MR.T

Tak čekal jsem typický nudný horor o příšeře,kterých se v 70.letech natočilo spousta,ale vida,tenhle se docela povedl,ale! Spíš horor tak se jedná o fantasy film,kde něco zmutuje a hltá odpadky a roste do velkých rozměrů. Milpitaské monstrum se ukáže prakticky ihned,ale nemá čím zaujmout,jen chlápek v tmavém kostýmu s křídly. Mrtví vlastně žádní,mínus nulové gore. Herci. Bože!!! Jen místní lidé co si stoupnou před kameru,řeknou svojí hlášku a tím to hasne,díky tomu,že je zde tolik postav,nevím kdo je vlastně hlavní hrdina,ale asi nikdo. Otravní výrostci místo toho aby se stali pochoutkou monstra nebo aspoň aby byli solidně rozdupáni se ke konci stanou spíše hlavními hrdiny. Bavilo mě jak nějací důležití chlapi u stolu čekají na policistu,který jim donese skříňku s popisem Přísně tajné,aby když to otevřou jsou nějaké dva budíky a pár knoflíků,telefon a ještě u toho popisek Monster detektor,tak jsem se smál,až jsem se pochcal. Mají detektor,příšeru stejně nenajdou. Věčně opilý bezdomovec,se měl stát také obětí,ale sere mě do konce filmu,ale postupně mi přestával vadit. Film má kupu nelogičností. Sranda je ten opilej bezďák prohrabává popelnice,toho slyší hosté v baru za denního hluku,ale v noci v tom samém baru ten barman a bezďák nevšimnou jak obrovité monstrum prohledává vedlejší budovu. Monstrum pořád žere odpadky,ale ke konci ze školní tancovačky unese dívku,letí s ní kde si na skládku,kde jsou elektrické věže a nebo to tam ten bordel monstrum natahalo samo,nevím aby jí pustil a šplhal po elektrické věži a snažil se chytit vrtulník. Vzpomněl jsem si na King Konga.Zase na další stranu,film rychle utekl,monstrum je prakticky pořád na scéně,byť se jedná jen o nezáživné scény mu dávám tři hvězdičky s tím,že na to juknu za pár let jen ze zvědavosti jestli mě bude tenhle film stále bavit. ()