Tým se snaží najít půdu pod nohama. (Disney+)

MasterD

Duch S.H.I.E.L.D.u to je, ovšem seriál se od první řady teda pořádně změnil. Daisy se Simmons v hlubokém vesmíru na man-made vesmírné lodi (kterou by jim jiné civilizace asi mohly jen závidět), časoprostorové deformace na Zemi (doufám jako nějaký následek pozměněné časové linie po Endgame, protože ta native american theory mi přijde jako dost přitažená za vlasy). Scéna s novým Coulsonem (Sargem) byla asi nejlepší z celé epizody, ostatně proto ji taky dali do traileru. Jsem rád, že Simmons měla s Fitzem pravdu, a taky za to, že se Mack snaží vybudovat novou S.H.I.E.L.D. Academy. Lekací moment s týpkem zahryzlým ve zdi si mohli odpustit. Perličkou je, že je to právě jen druhá epizoda, kterou režíroval samotný Clark Gregg. Missing Pieces je tak přirozeným pokračováním páté řady, ovšem kromě pár scén zatím poměrně slabší než standard, na který jsme si zvykli, a tak se nese v podobném duchu jako druhá část páté série: horší… Kdyby nebylo scény s Coulsonem a Fitzem, tak jen 60%, takto 71%. ()

BaronMartin

6. série začíná poměrně dobře. Prvních několik minut se sice budete trochu ztrácet, ale potom vás epizoda chytí a děj vás vtáhne. Tempo je opravdu rychlé, série byla zkrácena z 22 dílů na pouhých 13, což je podle mě skvělý krok, aspoň se to nebude tolik táhnout. Mack jako ředitel je skvělý, nová postava Bensona mě strašně baví a celkově to působí hrozně fajn. Druhá dějová linka, kdy se Daisy, Simmonsová, Piper a Davis snaží najít Fitze uprostřed vesmíru, je taky dobrá, hlavně díky úchvatnému vizuálu. Postava Simmonsové mi sice trochu vadí, hlavně tím, jak drsňácká a tvrdohlavá najednou je, ale to nějak přežiju :D Každopádně finální moment epizody, kdy se ukáže záporák Sarge s ksichtem Clarka Gregga, no prostě neuvěřitelně epická scéna :D Mimochodem, Clark si tuto epizodu i zrežíroval, takže to je dost fajn :) Hodnocení: 70% ()

Martrix

To je panečku nástup! Jedna parta pátrá po Fitzovi, který měl být v kryokomoře na cestě časem do budoucnosti a druhá řeší další hrozby z vesmíru, o kterém už nějakou dobu víme, že je plný podivných individuí se záměry, které trochu kolidují s běžným děním na matičce Zemi. Nový SHIELD v čele s novým ředitelem, nové tváře...je to už šestá řada a stále je odkud brát příběhy, stále je to zajímavé... . Nebýt to součást MCU(hrdinský feeling, spousta superschopností a americký scénáristický smrádek - ASS), přirovnal bych to kvalitou dějové linky k mému oblíbenému seriálu Hranice nemožného. Jsem rád, že si někdo hlídá, aby to vše dávalo aspoň nějaký smysl a logika společně s kontinutou vývoje postav nedostávala na frak...jak se stalo v třeba v GoT. ()

• Fitzov (Iain De Caestecker) model kryogenickej komory je v skutočnosti nákladový box na strechu auta značky Thule. Konkrétne ide o model Force. (Pat.Ko)
  • Keď mimozemský strážca skenuje tvár Daisy (Chloe Bennet), obrázok na skeneri je v odlišnej pozícii než spôsob, akým stojí Chloe Bennet. (Pat.Ko)