Coulson a jeho tým jsou ztraceni ve vesmíru. (Disney+)

BaronMartin

První část dvoudílného pilotu Orientation je výborná epizoda. Jedná se o naprosto skvělý start nové série, který nastolí tunu otázek, nedá žádné odpovědi, pomalu nám představí celý nový svět a po jeho zhlédnutí člověk vůbec ničemu nerozumí a je zmatený, ale chce to sledovat dál, aby to pochopil :D Musím pochválit to, jak je každá série jiná. Ještě v minulém díle se řešili roboti a alternativní svět, a hned zde se přesouváme do hlubokého vesmíru. Taky mě strašně baví to, jak divákovi postupně představují tenhle nový svět a nové místo, kam se naše postavy dostali, a to tak, že postupně a pomalu odhalujeme, co se sakra děje :D A tahle zmatenost, to že prostě nevíme, co se děje, je strašně super :D Musím pochválit efekty. Samotný vesmír, různé kosmické lodě, planety, interiéry samotné stanice. Je vidět, že 5. série dostala větší rozpočet, a to CGI vypadá fakt dobře. Taky hudba je skvělá. A samotný závěr epizody, to odhalení samotné, i když bylo lehce předvídatelné, je super a nahání to husí kůži :D Úžasný otvírák. Hodnocení: 85% ()

micle21

Nevim no, ale nějak jsem se extra nebavil. Oceňuju, že se snaží ohromovat efekty, které jsou na seriálové poměry výborné a konec byl působivý, ale asi bych byl radši, kdyby se děj po pár dílech zas vrátil do své doby. A jak to navazuje na Inhumans? Absolutně vůbec. ()

• Zranenie nohy agentky May (Ming-Na Wen) a následná poškodená chôdza v nasledujúcich epizódach boli úmyselne napísané na zakrytie skutočnej poškodenej chôdze Ming-Na Wen, ktorá mala počas prestávky medzi sezónami operáciu kolena. (Pat.Ko)
  • Keď Jemma Simmonsová (Elizabeth Henstridge) hovorí Alphonsovi Mackenziemu (Henry Simmons), že: „Mágia je len veda, ktorej ešte nerozumieme,“ uvádza tým tretí Clarkeov zákon. (Pat.Ko)
  • Keď sa Deke (Jeff Ward) spýta Coulsona (Clark Gregg), odkiaľ pochádza, Coulson odpovie "Manitowoc, Wisconsin" a vyslovuje to "man-ih-toe-wok". Niekto narodený tam by to vyslovil "man-twok". (Pat.Ko)