Hive se pokusí opět ovládnout Daisy. Protilátky, které se v ní vytvořily po Lashově zásahu, ji ochrání. Daisy s tím počítala a teď Hivea napadne. Její tlakové vlny na něj nestačí a on ji přemůže a zavře ve stroji. Mayová s Fitzem se dokážou dostat do stroje a osvobodit Daisy. Coulson plánuje, že umožní Hiveovi odletět, chce stroj přesměrovat do vesmíru a tam ho nechat vybuchnout. (TV Nova)

mourek10100

Trošku prostoduché finále, ale své skvostné momenty to mělo. Hlavně Quake jako vždy řádila. Jinak asi standardní průběh, který jsme mohli čekat. Přišli jsme o Warda (Hive) v patřičně emotivním rozloučení, ten mi bude chybět. Ale co ten závěr? Najednou o 6 měsíců později vyvstalo tolik otázek. Čekání na 4. sérii bude nekonečné. Btw : Já věděl, že to bude Lincoln! A nijak extra mi asi vadit nebude, ale byla to dobrá postava. ()

BaronMartin

Finále 3. řady Ascension je upřímně skvělé a parádně emotivní, takže samozřejmě budu používat SPOILERY. Děj je zajímavý, je správně velkolepý ( ještě aby ne, když jde o osud světa :D ) a opravdu to působí jako finále. Epizoda je i napínavá, řetízek a bunda se neustále předávají, takže až do posledního okamžiku nevíte, kdo zemře. Musím pochválit Hive, který i zde předvedl super herecký výkon. Jediné, co mě mrzí, je to, že jsme jeho pravou formu viděli asi jenom na půl minuty, ocenil bych jí trošku víc, jelikož vypadá sakra dobře. A máme tady Shotgun-Axe, co víc chtít :D Teď samozřejmě ten závěr. Lincolnova smrt je strašně super, je dojemná, je dobře udělaná. Trochu mě mrzí, že Lincoln neměl moc důležitou roli, ale jeho závěr je udělaný opravdu dobře. S tím souvisí i Hivova smrt, která je dokonalá. Hrozně se mi líbí, že s Lincolnem na Quinjetu neměl žádný souboj, ale oba dva se prostě smířili se smrtí a měli takový „přátelský“ rozhovor, to bylo hrozně fajn. A finální momenty nám klasicky naznačují, co se bude dít v další sérii, takže tu máme Daisy, která konečně používá svoji přezdívku Quake, máme tady nového ředitele S.H.I.E.L.D.u a máme tu i LMD a Aidu, ze které se stane hlavní záporák 4. řady. Úžasné finále, ukončující velice dobrou sérii. Hodnocení: 80% ()

• Keď sa Coulson (Clark Gregg) rozpráva s Hiveom (Brett Dalton) v podobe hologramu, hovorí: „Pomôž mi, Obi Wan Kenobi, si moja jediná nádej.“ Je to odkaz na Star Wars (1977). (Pat.Ko)
  • Mack (Henry Simmons) má konečne svoju typickú "axegun", sekeru a pušku v jednom. (Pat.Ko)