Simmonsová vypráví, jak prožila šest měsíců na neobydlené planetě. Poté, co prošla portálem, se dostala na nehostinnou planetu. Následně se setkala s astronautem Willem Danielsem, který zde uvízl. Jeho kolegové zemřeli, když je postihlo šílenství, které způsobila podivná identita, která na planetě žije. Simmonsová pochopí, že portál se v určitých časových periodách znovu otvírá, a snaží se o to, aby se oba mohli vrátit domů. Když se portál opět obnoví, objeví se tam Fitz a pomůže jí projít zpět. Na planetě však zůstane Daniels. Simmonsová je rozhodnuta se na planetu vrátit a Danielse odtamtud zachránit. (TV Nova)

BaronMartin

Pátá epizoda 4,722 Hours patří k tomu nejlepšímu, co nám Agents of S.H.I.E.L.D. zatím ukázali. Za to může i to, že je to žánrově úplně jiný díl, než cokoliv jiného ze seriálu. Sledujeme tu Simmonsovou, která 6 měsíců, tedy těch 4 722 hodin, přežívala na opuštěné mimozemské planetě. Hned na začátek musím pochválit Elizabeth Henstridge a její herecký výkon, jelikož prakticky sama dokázala utáhnout celou epizodu s opravdu skvělým výkonem. Jediný, kdo je tu s ní, je postava Willa, který je poměrně fajn a má dost super dynamiku s Jemmou. Také se nám představuje jakási podivná mimozemská entita, která samozřejmě bude ještě velmi důležitá :D Celkově je na epizodě skvělé, že je to takový Robinson Crusoe ve vesmíru :D Sledujeme zde to, jak Jemma postupně nachází vodu, potravu, nějaké další suroviny a tak dále a tohle mě fakt bavilo a je to dobré. Dobrá je taky depresivní a tísnivá atmosféra epizody, kdy cítíte, že není žádný návrat na Zemi, žádná naděje... Prostě úžasný díl. Hodnocení: 82%  ()

• Elizabeth Henstridge bola 25. októbra 2015 menovaná webom TVLine za „herečku týždňa“ za jej výkon v tejto epizóde. (Pat.Ko)
  • Astronaut hovorí, že jeho misia cez „monolit“ sa uskutočnila v roku 2001. Zdá sa, že ide o jasnú narážku na film 2001: Vesmírna odysea (1968). (Pat.Ko)
  • The Atlantic túto epizódu označil za jednu z najlepších seriálových epizód roku 2015. (Pat.Ko)