Cal si uvědomuje, že Jiaying se stává nebezpečím pro svou vlastní dceru, rozhodne se proto, že začne spolupracovat se S.H.I.E.L.D.em. Mezitím Ward nastraží na Huntera past. Sváže Bobbi a za ni připraví pušku se samospouštěcím mechanismem. Bobbi ví, že ji Hunter bude chtít zachránit. Dobrovolně vstoupí do dráhy smrtící ráně, aby mu zachránila život. Zatím tým S.H.I.E.L.D.u dál v budově hledá Warda a Karu. Mayové se podaří Warda přelstít a ten omylem zastřelí Karu. Zatím Jiaying pokračuje ve svém tažení proti S.H.I.E.L.D.u. Musí se však střetnout se Skye, která ji chce zastavit. Je hnána touhou zvítězit a je ochotna kvůli tomu zabít i Skye. (TV Nova)

BaronMartin

Finální epizoda S.O.S., část druhá je prostě skvělá, bohužel se o ní nedá moc mluvit bez SPOILERŮ, takže ty se zde samozřejmě vyskytují. Epizoda funguje naprosto skvěle jako finále, je velkolepé, epické i emotivní. Nebudu mluvit o všech dějových linkách, ale díl je přeplněn spoustou skvělých momentů, např. useknutí Coulsonovy ruky, scéna, kdy Cal zabije Jiaying nebo třeba Hunterova scéna s Bobbi. Epizoda je také plná emotivních scén, které strašně dobře fungují, a třeba takový poslední rozhovor mezi Skye a jejím otcem, ten je prostě úžasný. Třeba i ta scéna, kdy Ward omylem zabije Karu, ta je taky výborná. Epizoda funguje skvěle i jako ukončení série, kdy se nám ukončují všechny dějové linky a nastolují nějaké cliffhangery do 3. série, ať už terrigenské krystaly v moři, Wardova pomsta nebo třeba finální scéna se Simmonsovou a Monolitem, který bude důležitý v další řadě. Úžasná a emotivní epizoda, skvělé finále série. Hodnocení: 80% ()