Jiajing plán vyjde, všichni mají za to, že S.H.I.E.L.D. zaútočil na transformované. Skye zůstane s ní. Raina vše odhalí, ale Jiajing ji zabije, a když Skye protestuje, dá ji zajmout. Mezitím nadopovaný Cal začne demolovat základnu a Coulson se ho marně snaží zpacifikovat. Ward a Kara jsou přesvědčeni, že to byla právě Bobbi, kdo Karu udal Hydře, a ta ji mohla tak lehko zajmout. (TV Nova)

BaronMartin

První část dvoudílného finále S.O.S. je dost solidní. Hned na začátku musím pochválit, že narozdíl od první série to opravdu působí jako finále, že se schyluje k něčemu velkolepému. Linka mezi Inhumans a S.H.I.E.L.D.em je fajn, akorát možná mohli nechat trochu víc prostoru Skye, která je na straně Inhumans a proti S.H.I.E.L.D.u. Tady zjistí pravou povahu její matky po asi 20 minutách epizody a to je opravdu málo. Když už jsme u záporáků, Jiaying je fajn, akorát její nenávist vůči lidstvu podle mě není tak dobře prokreslená. Kdo je ovšem fantastický, je Calvin Zabo. A ani ne tím, že by to byla nějaká prokreslená postava, ale je tak neuvěřitelně charismatický a hlavně z něj jde opravdu strach. Ten je skvělý. Druhá linka s Wardem, Bobbi a Karou je trochu slabší, ale špatná rozhodně není. A taky je epizoda plná super zapamatovatelných momentů, třeba smrt Rainy nebo zešílení Calvina. Hodnocení: 75% ()

• Agent 33 vraví: "Vždy budem stáť pri Wardovi." #StandWithWard bol hashtag fanúšikov na Twitteri, ktorí dúfali, že sa Ward (Brett Dalton) vráti späť na stranu dobra. (Pat.Ko)
  • Keď sa Gordon a dvaja muži teleportujú do tajného nákladného priestoru, Gordon nedrží ani jedného z mužov a ani jeden z nich sa ho nedotýkal/nedržal. Vo všetkých ostatných prípadoch jediný spôsob, ako sa s ním niekde teleportovať, bol; mať dotykový kontakt s Gordonom. (Pat.Ko)