Doktor osvobodí několik mutantů a vyláká Coulsona do jeho rodiště na souboj. Agenti zvítězí, Doktor záhadně unikne díky ještě záhadnějšímu panu Gordonovi. Skye si neví s novými schopnostmi rady, pomáhá jí psycholog Garner, manžel May. Ukáže se však, že čím více se schopnosti snaží ovládat, tím více trpí její zdraví. Huntera unesou Mack s Bobbi, kteří pracují pro skutečný S.H.I.E.L.D. (TV Nova)

BaronMartin

13. díl One of Us je taková lehce zbytečná epizodka, špatná ale není. Příběhově je to poměrně slabé, náš tým tady bojuje se Skyiným tátou a pár dalšími novými epizodními padouchy, kteří jsou sice zajímaví, ale nemají vůbec prostor a už je nikdy v životě neuvidíme... každopádně, Calvin Zabo je naprosto vynikající záporák ze kterého jde respekt a strach a jeho herec v celé sérii předvádí opravdu dobrou práci. Taky se nám tu trochu rozvíjí Skyiny schopnosti a představuje se nám postava Andrewa Garnera, tedy ex-manžel May. A samozřejmě nám poslední scéna konečně nastiňuje onu záhadnou novou frakci S.H.I.E.L.D.u. Fajn epizoda. Hodnocení: 60% ()

• Názov ep. je prevzatý z vety „One of us“ z filmu Freaks (1932). (Pat.Ko)