Deathlock se vrací a je ještě ničivější. Agenti se ho obávají, stejně jako Jasnovidce. Proto se Coulson spojí s Garrettem, Triplettem a Handovou, aby hrozbu Jasnovidce konečně zastavili. Myslí si, že by to mohl být někdo, kdo byl na seznamu kvůli svým schopnostem. (TV Fanda)

Martrix

Víc se mi líbily první epizody, které byly sice naivně jednoduché, ale zábavné. V okamžiku, kdy se začíná intrikařit a ke slovu se dostávají dvojití, trojití agenti a přitom je vše předvidatelné(i díky souvztažnosti s tím, co už víme z filmů), nezbývá prostor pro vtipkování a nadhled. Toto není typ seriálu, který by se měl brát až tak vážně. Tak snad se nebudou tvůrci patlat s Hydrou dlouho. ()

BaronMartin

Šestnáctá epizoda End of the Beginning je konečně první epizoda Agents of S.H.I.E.L.D. o které můžu s klidným srdcem říct, že je opravdu skvělá. Taky chci upozornit na SPOILERY k epizodě, které bude celý komentář obsahovat. Příběh dílu je zajímavý, zábavný a poutavý, je sakra napínavý a mrazivý a například během posledních 10 minut jsem měl husí kůži, protože měly naprosto skvělou atmosféru. Interakce mezi všemi postavami je skvělá, vrací se nám zde Garrett, Trip, Hand a Blake a ti všichni jsou zajímavé postavy. Záporáci jsou také zajímaví, máme tady takový zvratový bait s Clairvoyantem a celá tahle linka byla zajímavá. Navíc tu máme Deathloka v plné kráse a ten je taky super, mimochodem, vzhledově vypadá naprosto libově :D A teď to nejlepší na epizodě, to finále. Počínaje zabitím Nashe alá falešného Clairvoyanta, přes celé to odhalení, že Clairvoyant nemá žádné schopnosti, ale je pouze agent S.H.I.E.L.D.u, po finální „zradu“ od May a následný příkaz na zlikvidování Coulsonova týmu od Handové. Tahle celá sekvence je totálně boží, má neskutečně dobrou atmosféru a prostě z ní mrazí. End of the Beginning je zatím nejlepší epizoda, která má skvělou atmosféru a poutavý příběh. Hodnocení: 80% ()

Wiikii

Zatím nejlepší díl. Jen si musím rýpnout, proč proboha nezjistili jak dlouho tam Thomas Nash v tom pečovateláku není, protože kdyby tam nebyl celou dobu, tak to znamená, že hlavní záporáck "Vojent" už dávno věděl, že se něco takového stane, to by znamenalo, že je opravdu jasnovědec, ale pokud je jen vysoce inteligentní, tak Nash musel zmizet nedávno před tou akcičkou na závodišti a je toho mnohem víc. ... Chápu, hold moc nad tím přemýšlím, tenhle seriál je jen o tom sledovat, mlčet a být překvapen kdy autoři chtějí. ... I přesto nechávám vysoké hodnocení, protože na S.H.I.E.L.D je to nečekaně dobré... ()

• Vystúpenie Brada Dourifa v úlohe Thomasa Nasha, jasnovidca, je pravdepodobne pocta k epizóde Beyond the Sea (1994), v ktorej Dourif hral trestanca s diskutabilnými psychickými schopnosťami. (Pat.Ko)
  • Agenta Sitwella poverili, aby išiel na loď Lemurian Star. Je to tá istá loď, z ktorej Captain America zachraňuje rukojemníkov vo filme Captain America: Zimný vojak (2014). (Pat.Ko)