Když je unesen vědec Franklin Hall, agent Coulson spolu se svým týmem musí bojovat o čas, aby lokalizovali jeho pozici a zachránili ho. Na místě únosu je objeveno zařízení, které spolu s Hallem před mnoha lety vyvíjel i Ian Quinn. Proto tým přesune veškerou pozornost na tohoto velice bohatého a vlivného muže, který žije na Maltě. Tam tým nemůže, a tak Coulson vysílá Skye, aby se stala jejich člověkem uvnitř. (TV Fanda)

BaronMartin

Třetí epizoda The Asset je taková průměrná epizoda. Co opět cením jsou interakce mezi jednotlivými členy týmu. Hlavně taková Skye a Ward dostávají nějaký backstory a to je fajn. Když už jsme u Skye, její postava se díky přeskakování mezi stranami příběhu stává docela zajímavou. A Coulson v podání Clarka Gregga je stále naprosto úžasný a charismatický :D Problém je opět u příběhu, který je takový plytký a docela o ničem. Máme tady 2 nové postavy. Franklin Hall je hrozně nevyužitý a vzhledem k tomu, že později v seriálu se Gravitonem stane někdo jiný (v komiksech je právě Hall Gravitonem), jeho postava působí ještě nevyužitěji. Pak je tu záporák Ian Quinn, který je fajn, ale taky nemá moc prostoru. Ještě chci zmínit digitální efekty, konkrétně Gravitonium, které nevypadá prostě moc dobře. U minulých epizod jsem to nepsal, ale hodně mi vadí, že celý seriál je dost epizodní. Každá epizoda má vlastní příběh a není tu pořádně žádný propojený děj mezi epizodama (tedy zatím samozřejmě... :D). Působí tedy hrozně uspěchaně a pro mě ne moc dobře. Ale to je čistě můj problém. Epizoda celkově není špatná, ale není ani ničím extra dobrá. Hodnocení: 55% ()

• Quinn v jednej scéne vymenuje všetky organizácie, pred ktorými sa na Malte skrýva, pretože tam uvedené organizácie nemajú žiadnu moc. Uvádza tiež EÚ. Malta je (prinajmenšom v našej realite) súčasťou EÚ. (Pat.Ko)
  • To, čo sa spočiatku zobrazuje ako ostrov Malta, je totiž zrejmé, že ide o ostrov Santorini v Grécku. (Pat.Ko)
  • V komiksoch je doktor Franklin Hall známy aj ako Graviton, veľmi silný superzloduch, ktorý má fyzickú kontrolu nad silami gravitácie. (Pat.Ko)