Existence superhrdinů a mimozemšťanů se stala veřejně známou a svět se snaží vyrovnat s touto novou realitou. Pod vedením agenta Phila Coulsona tak vzniká nový tým specializovaných mužů tajné organizace S.H.I.E.L.D, kteří se s touto realitou musí utkat. Jejich prvním společným úkolem bude vystopovat Mike Petersona, který díky implantovanému zařízení Centipede získal výjimečné schopnosti. (TV Fanda)

malyLibor

Tento seriál jsem objevil až nyní. Obecně seriály nemusím, ale protože mne pohltil svět tohoto Marvel universa, chtěl jsem si jej rozšířit i přes seriály... a hned tento pilotní díl mne velmi zaujal. Agent Coulson byl můj oblíbenec a jsem rád, že jej zachránili... i když nevím, co Coulson neví a co se podle Nicka Furyho nemá nikdy dozvědět. ()

BaronMartin

Pilotní epizoda největšího Marvel seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. jménem Pilot je bohužel hrozně průměrná. Kdybych seriál už jednou celý neviděl a nevěděl, že se potom razantně zlepší, tahle epizoda by mě o jeho kvalitě rozhodně nepřesvědčila. Příběh je hrozně jednoduchý, možná až moc, ale to nemám vyloženě za zlé, přece jenom, jedná se o první díl a všichni víme, jaké ty mnohdy dokážou být. Problém mám s tím, že je epizoda hrozně prázdná a není v ní nic, co by vás zaujalo. Postavy jsou zatím docela meh, máme tady Coulsona, který je prostě super. Pak je tu Ward, který je takový nonstop vážný drsňácký ksicht, pak je tu May, což je to samé jako Ward, akorát verze žena. Fitz a Simmons nemají moc prostoru a jsou hrozně otravní a Skye je zatím taková bez pořádného charakteru. To samé záporák Mike Peterson, který se později v seriálu přetaví do Deathloka, ale v téhle epizodě je totálně nevýrazný. Plus cameo Cobie Smulders jako Maria Hill potěšilo :D Nejvíc jsem si na epizodě užíval všechny ty reference na filmy, jelikož se to dějově odehrává po prvních Avengers a Iron Man 3, máme tady spoustu různých odkazů, je tady super sérum, Extremis a podobně. A to je dost super. A hudba je výborná. Kromě tohohle ale v epizodě Pilot prostě nic není, je to plné zatím nezajímavých postav, nezajímavého příběhu a celá epizoda působí jako nucený začátek, kdy nevěděli, jak to odstartovat. Hodnocení: 40% ()

mourek10100

Já vím, že je blbé hodnotit pilotní díl, ale tak hodnocení je pouze orientační a zřejmě ho ještě změním. Těšil jsem se, a to fakt hodně (protože Marvel je pro mě takový vlastní guru), ale zároveň jsem věděl, že je to seriál a těch je to s rozpočty takový všelijaký, takže nějaké velkolepé eskapády jsem ani nečekal. Celkově jsem spokojen s atmosférou seriálu a jsem zvědav, co si pro nás připraví tvůrci dál. ()

chozze008

Jen koment k BaronMartin - ze pribeh je jednoduchy, nevim kdy zacal chrlit netflix vsechny marvel a dc sracky, ale kamo, tam neni zadnej pribeh, teda vlastne je a taky dost jednoduchej, ale vesel by se do jedne epizody, ale tam ti to natahnout na 13 epizod. Todle je pro me zabavna jedhubka. U netflixu i u me nejvic sympaticke hrdinky Jessica Jones, jsem se musel bodat nozem do stehna abych to vydrzel dokoukat. ()

Martrix

Pro všechny které Marvel polapil do svých sítí, je tento seriál vítaným zpestřením čekání na celovečerák. Byl jsem skeptický, ale kupodivu jsou postavy vcelku fajn a navíc...Coulsnovo charisma stále funguje. Jsem zvědavý, jak a jestli tvůrci zakomponují tuto odbočku do hlavního příběhu, resp. do posledních Avengerů. Tam by se hodila pomoc všech. Ale nejspíš půjde o slepou uličku. ()

• Jedna zo zlúčenín v „centipede“ je „extremis“. Extremis vyvinul Aldrich Killian alias The Mandarin, ktorý vystupoval v Iron Man 3 (2013). (Pat.Ko)