Přehlídka ztracených peněz

(TV film)
  • Československo Přehlídka ztracených peněz čili Jak se zachovat?
Krátkometrážny / Komédia
Československo, 1973, 21 min

Takovou situaci zažili asi mnozí z nás. Přijdete z nákupu, koukáte do tašky, do kapes a peněženka nikde. Prekérní situace je to zvlášť v dlouhodobém manželském svazku. Jak si s ní poradí Eva (J. Bohdalová) s Alfrédem (V. Menšík)? Je nejlepší říct pravdu s vědomím, že bude nevyhnutelně následovat hádka, v níž už zdaleka nepůjde jen o ztracených dvě stě korun? Nebo je vhodnější, když jeden z partnerů velkoryse zachová klid? V třeskuté mikrokomedii Petra Schulhoffa prožijeme s ústřední dvojicí tři obratně vypointované variace na situaci tak příznačnou pro peripetie manželského soužití, které obvykle neznají vítěze. (Česká televize)

honajz

Ať se chlap zachová jakkoliv, i třeba chápavě a galantně, v očích ženy je to vždy špatně. Tahle myšlenka mne pobavila, ale jinak je to takové zdlouhavé a podobné tehdejším silvestrovským scénkám, jež ale byly o hodně kratší. Ale už vím, odkud zkopíroval Schulhoff tu svou hlášku "Ale ten tón, ten tón!" ()

tranquill

"Co jsem, prosím Tě, řekl zase strašnýho? .. Nic, ale ten tón, jakýms to řek!" Ano, tyhle mikropovídečky jakoby z reality vypadly! ()

slunicko2

Výborně napsaná smutná mikrokomedie ve třech provedeních. 44letý Vladimír Menšík, 42letá Jiřina Bohdalová a 51letý scenárista a režisér Petr Schulhoff. ()