Taystee má schůzku s právničkou. Blíží se zkoušky středoškolského programu a Suzanne povzbuzuje Pennsatucky. Gloria řeší dilema. Alex si to chce vyříkat s Piper. (Netflix)

Necrotongue

Musím přiznat, že na mě v poslední fázi seriál fakt funguje, tvůrcům se znovu podařilo skvěle namixovat drama s humorem, jen mě v závěru nemile překvapil návrat k Poussey Washington. Myslel jsem si, že se už tuhle kapitolu podařilo uzavřít. Drama každopádně gradovalo s Tiffany Doggett, o humor se mi kupodivu nepostaral Caputo, tentokrát to na sebe vzala jeho cynická partnerka. ()

ALIENka_

Sakra práce to je zas jednou emocí v jednom díle. Ta celá věc s Taystee byla jedna z nejsilnějších částí, nevěřila bych tomu, že mě to takhle dostane, hlavně když už pro mě tenhle seriál začínal bejt jenom věcí k dotažení do konce a pak přišlo tohle. Musím taky zmínit Dogettovou, která měla úžasnej vývoj charakteru a z postavy, která mě na začátku strašně srala, se stala jedna z nejlepších postav. Autorka krásně zakončila i příběh Nicky a Red stejně jako Lorny. No a samozřejmě dvojka Fig a Caputo tomu dodávaj tu správnou třešničku na dortu. Hodnocení: 9/10 ()

• Tato epizoda byla věnovaná zesnulé maskérce Karen Reuter, která v lednu roku 2019 prohrála boj s rakovinou. (UhLee)