The Thundering Mantis

• Hongkong Dian tang lang (viac)

Lehkomyslný Ah Chi (Ka-Yan Leung) je posedlý bojovým uměním kung-fu, ale díky svému častému šaškování se dostává do potíží. Jednoho dne se dostane do boje, kde hájí místní obyvatele před vymahačem šéfa Hsia (Eddie Ko). Když Chi vyžene vymahače od starého muže (Siu Tien Yuen), zjistí, že stařec je mistrem bojových umění. Začne mu pomáhat s obchodem s rybami a chce, aby ho na oplátku učil jeho bojové umění zvané Insane Mantis. Vrtošivý starý muž odmítá učit mladíka jeho techniku, ale po čase povolí. Ochabne poté, co je Chi těžce poražen v dalším boji s Hsiovými rváči. Od té doby jej začne naplno trénovat Insane Mantis. Po dalším přepadení jsou zabiti někteří rybáři, ale i starý mistr. Mladého studenta se zmocní vztek a plánuje pomstu, jelikož se cítí být připraven. (Epistemolog)

inutihar

Toto jsem fakt nečekal. První přibližně hodinu je to ztřeštěná čínská kung-fu komedie plná slapstickového humoru, sprostých vtípků a všemožných kliše, pro staré kung-fu filmy tak typických. Pak se najednou nálada filmu úplně obrátí a závěrečná, snad 15 minut dlouhá nonstop řežba, je naprosto neuvěřitelná, drsná, fyzicky likvidační záležitost. I hudba přestane hrát. Nepamatuji si, že bych v nějakém filmu podobného ražení kdy viděl něco podobného, vždy tam zůstával nějaký nahled nebo zábava. Zde ne. Zde stříká krev, praskají kosti a mrtvoly se kupí. Rozhodně je to něco, na co asi dlouho nezapomenu. ()

Cvalek

Úžasný naprosto úžasný kung-fu snímek se vším všudy. Dokolane provedení i zpracování. Tohle to se povedlo a to hodně, film mě naprosto ohromil i uchvátil, vše je prostě perfektní. Příběh filmu je geniální způsob jakým je proveden je jednoznačně skvělý a bojové scény a zvlášť ty v závěrečné scéně jsou naprosto dech berouci. První polovina je taková komediální s úžasnou atmosférou a druhá je už o pomstě s perfektním načasováním. Hudba která zní v tomto filmu je taktéž super jak samostatný film. Super film s úžasnou podívanou. ()