Po špatně načasované a velmi veřejné žádosti o ruku, se značně nezávislá Sarah se svým přítelem Kevinem rozejde. Podporu hledá u své sestry Beth, ale ta je posedlá plánováním své vlastní svatby s Kevinovým kamarádem z kapely, Andrewem. Sarah si najde rozkošného Jonathana jako záplatu, ale vyvine se z toho vášnivý vztah a ona je nucena postavit se své vlastní zranitelnosti a obavám ze závazků. Všichni s upřímností, srdečností a humorem bojují s útrapami, štěstím a bolestí moderní lásky. Nakonec se ale Sarah bude muset rozhodnout – je pro ni lepší zůstat v bezpečí svého nezadaného života nebo všechno riskovat pro lásku? (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Teda pochopit ženský myšlenkový pochody není v silách ostatních živých bytostí včetně žabáků, to co tady ta eskamotérka předváděla, to by se jeden posral, Naštěstí Lizzy byla fakt velekost, takže já jako chlapisko udělal jedinou dobrou věc, opustil jsem snahu pochopit její jednání a soustředil se na její nohy. Vztahových filmů máme na planetě víc než autobusů, takže přijít s něčím co upoutá je krapet nadlidský výkon. Tomuhle filmu se to podařilo i když pořádně neumím říct proč. Možná to byli herci, kteří mě do jednoho ve svých rolích sedli nebo to možná byla právě ona zvláštní nepochopitelnost, která mě fascinovala na tolik, že jsem seděl, koukal a čekal, jak se Sarah nakonec rozhoupne. Nejvíc se mě líbilo, když byl záběr na Sarah jak sedí a pak kamera sklouzla směrem dolu a dala záběr na to co zrovna nakreslila. Právě ty její obrázky dělaly ze Sarah fajn holku. Kluků mě bylo spíš líto, protože tohle my chudinkové muži musíme s holkama podstupovat dnes a denně a nikdo nás neocení. ()

emma53

Myslela jsem, že je to jasný relax, když se tady píše komedie-romantický, ale až tak velký relax to nebyl. Určitě je to romantika jinak než by jste normálně očekávali. To bylo první příjemné osvěžení v tomhle žánru. A druhé překvapení mě čekalo v podobě mně naprosto neznámých herců, kteří byli výborně sehraní a tuhle vztahovou záležitost zahráli jako by šlo o reál. Jestli tedy chcete vidět něco neotřelého, ne až tak moc komediálního, ne něco přímo dechberoucího a krásného mourka, tak tohle je to pravé. Ani ten konec nebyl přímo typický jak bych čekala. 75% ()

dr.horrible

Užívateľ Thomick mi hovorí z duše. Hlavné dve herečky totálne na zožratie. Lizzy Caplan je super, dokážete si ju obľúbiť, aj keď (z mužského pohľadu) hrá v podstate nesympatickú postavu, a Alison... to je podobný prípad ako Cobie Smulders v HIMYM. Od Community ma už len jej hlas dokáže dostať do extatických stavov. Ani jedna herečka z ústredného dua nepodáva stopercentne presvedčivý výkon - ide skôr o seriálové herectvo - ale k ním to skrátka sedí. Teda, aspoň ja ich beriem aj cez onu čiastočnú vyumelkovanosť. Ten film, klasická indie vzťahovka, v ktorej sa v podstate nič nedeje, veľa sa rozpráva a tak, ale po všetkých tuctových vzťahovkách posledných rokov (ktorým tú tuctovosť tiež za zlé nemám), práve táto prináša aj niečo nové - respektíve nový pohľad na vec. To niečo samozrejme nie je tak výrazné ako v 500 Days of Summer, ale tá je len jedna, a za každú, aj keď len štipku originality, treba byť v jednom z najprevarenejších súčasných žánrov vďačný. Väčšina podobných filmov zobrazuje zamilovaný pár držiac sa za ruky, cez vzájomné pohľady až po zlom (väčšinou niečo z minulosti, väčšinou niečo zbytočné). V Save the Date ten zlom chýba, venuje sa obyčajným problémom, keď to vo vzťahu vlastne ani neškrípe a skôr problémy okolia vec komplikujú, a hlavne je svojim spôsobom rozprávania tak nejak dospelší, ako jeho kolegovia. Pôvodne som dal hviezdičky štyri, ale tento film posúva žáner dopredu a je potešujúce po všetkých tých pohľadoch a ručičkovaní vidieť film, ktorý berie sexualitu ako súčasť vzťahu a nebojí sa ju ukázať. Veľmi prirodzené. PS: Chcelo by to zmeniť žáner v hlavičke. Toto nie je romantická komédia. ()

IQ Tiqe

Upřímně, byla to celkem nuda. Kromě Lizzy samí nezajímaví herci. V půlce přišla zajímavá zápletka, která dala příběhu vážnost, hloubku, u mě zvýšila pozornost a je důvodem, proč dávám nakonec 3*. Ale i přes to to byla celkem nuda. Vtipná mi přišla asi jen kratičká, nenápadná scénka se psem na záchodě. # [monitor, 5.1] # příběh *** | hudba ** | humor – | akce – | napětí * | pustil bych si znova ** ()

eLeR

Fúha ... viem, mysleli to dobre, ale išlo to úplne mimo mňa. Výborné handry, super muzika, nemastné - neslané a otravní herci. A super kresbičky. ()

lillien

Vcelku koukatelná romantická vztahovka, kde mě komediální nepřišlo prakticky nic, pouze mě lehce pobavilo, jak se příliš citliví a závislí muži vždy a opakovaně dokonale ztrapňují a vždy se upnou na ženy, kterým nemůžou imponovat. Kevin (Goeffrey Arend) to ztělesňuje výtečně. Byl mi v mnoha situacích odporný a ačkoli jsem s hlavní hrdinkou plácající se ve své nezralosti a nezodpovědnosti nijak nesympatizovala, v okamžicích, kdy Kevin předváděl chapadla své až infantilní potřeby se na ni věšet, jsem se zároveň s ní štítivě otřepávala. Je to kruté, je to hnusné a je to zraňující, ale nabídnout mi chlap svatební prsten takhle pateticky, upoceně, udýchaně a s jasem vrcholné manické fáze v očích, prchám též. Nenadchlo ani neurazilo. A jedna hvězda navíc za ňuňu kočičáka. ()

Thomick

Osvěžující přírůstek do slušně proplesnivělýho žánru, hlavně co do dialogů. Role obou sester nemohly bejt obsazený líp - jedna, co je k sežrání svym herectvim a kukučem (Lizzy); druhá, co je k sežrání úplně celá. Mmm. ()

Necrotongue

Tento film na mě nepůsobil jako romantická komedie, což je určitě dobře. Sarah příliš nezapadá do typického amerického modelu nadšené nevěsty, ve kterém je jako doma její sestra Beth. Lizzy Caplan i Alison Brie rozhodně můžu, takže už obsazením měl u mě snímek nakročeno k úspěchu, děj navíc neobsahoval typické stupidity a v závěru naštěstí nedošlo ani na patetické scény s potleskem a průvodem alegorických vozů. Takže to shrnu, film měl nápad, byl zajímavý, zábavný a takovým zvláštním způsobem příjemný. ()

6thSun

Není to romantická komedie, ale drama, kdybych to věděl, nebudu na to čumět, páč nemám tento žánr v oblibě, nudí mě to, proto je mé hodnocení subjektivnější než jindy. ()

kaylin

Lizzy Caplan je naprosto úžasná ženská a každý film s ní je něčím... no něčím, na co se minimálně těším. V tomhle případě nemůžu jinak, než že musí snímek trochu zkritizovat. Ano, je to romantika, ano, je pojata jinak, než jsme v Hollywoodu zvyklí, ale to celé je tak nějak... Dalo by se to rozvrhnout tak do pěti minut a ne nutně do hodiny a půl filmu: Lizzy hraje výborně, není to její klasická jetá nezávislá postava, ale na svět má zajímavý náhled. Problémy, které se zde řeší, jsou celkem normální, což jen vede k tomu, že se s nimi můžete ztotožnit. Dobré, ale něco tomu chybí, aby to bylo úchvatné. ()

ABLABLABLA

Film jsem chtěla vidět především kvůli Lizzy Caplan. Jaké milé překvapení nastalo, když jsem zjistila, že tu hraje i Alison Brie aka pro mě známá jako Annie z Community. Ten Jonathan byl so funcking weird, vypadal teda jako nějaký šílenec, co za ní dochází každý den do knihkupectví a byt má polepený jejíma fotkama:D Ale tak prý jsem byla daleko od pravdy, ale stejně jeho chování vybočovalo i od mírně divného chování všech ostatních. Všimli jste si, že si ve filmech vždycky čistí zuby hrozně krátkou dobu? Tady to bylo třeba 14 sekund.. wau.. zubaři musí být nadšení. No a konec? Just perfect.. jako vážně naprosto boží, všichni věděli, co pak přišlo, ale přitom to nebylo vysloveno... prostě střih v tu správnou chvíli. Tento film ač by se dal považovat za obyčejnou romantickou komedii právě vyniká svými lehce šílenými přesto velmi sympatickými postavami, jež hrají relativně neokoukané tváře a samozřejmě skvělými úvodními titulky a fantaskním střihem konce. Nejlepší scéna? Když na to Jonathan zrovna chtěl jít a najednou jim za oknem skákala Beth "Sarah? Sarah? Are you humping?". ()

MessiM

No mám vcelku rozporuplné dojmy. Mám rád, když mě film dokáže překvapit a není vždy dopředu jasné, co se stane. Asi startující scénou byla Kevinova žádost o ruku, když dostal košem. Popravdě, jak žádat o ruku je daleko lepší si přečíst jakýkoliv článek na netu jak žádat o ruku, protože tento film vám to fakt nedá. Od té žádosti měl film spád a bylo to fajn, i když na konci bych ubral té romantiky. ()

Aljak

Do veľkej miery mi to svojim motívom pripomínalo moju srdcovku (500) Days of Summer, akurát že v tomto prípade bol scenár oveľa oveľa nevýraznejší a najmä sa tu nepodarilo vonkoncom nahodiť tú iróniu osudu ako to bolo pri Summer... Strašne mi bolo ľúto chudáka Kevina, ktorý razom prišiel o všetko, čo za posledné 2 roky budoval a razom sa z jeho takmer snúbenice stala len obyčajná bývalá. Sarah bola veru poriadna mrcha (asi tak ako aj Summer alias Zooey Deschenel v spomínanom filme) - a to že sa nechcela tak rýchlo viazať sa dalo vyjadriť aj iným spôsobom ako rozchodom. Lizzy Caplan ma opäť ako herečka celkom oslovila a tú svoju rolu celkom dobre zvládla (aj keď napr. v Bachelorette sa mi pozdávala ešte viac). No bohužiaľ, tento film Save the Date mi prišiel celkovo taký fádny a nevýrazný - no a neviem či je vôbec vhodné toto žánrovo radiť ako komédiu, hoci pokus o iróniu tam bol dosť častý, ale zväčša taký bezcieľny. A ešte niečo - ten otvorený koniec bol v tomto prípade úplne nevhodný... ()

anusha

chcelo by to sympatickejsiu hlavnu postavu .. a ked uz kresli tak prosim nie ilustracie do slabikara lebo ta vystava to bolo nieco ... ()

zuza99

Opravdu mě překvapilo, že film nebyl tak typický, jak jsem očekávala. Ještěže nerozváděli moc konec a utnuli to v nejlepším. A nakonec nemůžu nezmínit herce, kteří film (aspoň mě se to tak zdá) vyšvihli nad ty ostatní romantické komedie. ()

noby

Není mi jasné, co se jiným na chování Sarah zdá nepochopitelné, ale možná jsem ženská. A možná jsem chlap a když se Lizzy Caplan nejistě podívala do kamery, sežral jsem jí všechno. Kromě toho, a toho, že i Alison Brie jsem měl problém přijmout jako poněkud otravnou postavu (ne že by byla tak magicky krásná, to jsem jen zvyklý na její postavu z Community), jsem neměl problém vůbec s ničím. Není to film, co by byl něčím nový, ale je to film strašně příjemný (sic), lidský a poctivě udělaný. A já holt takové rád. ()

santiamén

Vidím, že nepochopitelný nadbytek nadprůměrného hodnocení u této typické indie vztahovky s (SPOILER) otevřeným koncem (KONEC SPOILERU) má na triku převážně pánské osazenstvo čsfd, které podlehlo atraktivní kombinaci Alison Brie a Lizzy Capplan. Jinak vážně není na co koukat. ()

janeke

trash pre intelektuálov. že zo života, no isto. všetky postavy absolútne neuveriteľné. hlavná hrdinka je taká snehulienka súčasnosti - je coool, nezávislá, dokonalá vo svojich nedokonalostiach, pracuje v kníhkupectve, nemá ambície (lebo ich nepotrebuje), ale napriek tomu sa jej umelecké nadanie pretaví v prvé úspechy korunované výstavou (redaktor Artforumu bol čerešňa na torte tohto nezmyslu). schému dopĺňa sestra - puťka, ktorá túži po vydaji. buď tento žáner už nemá čo povedať, alebo musí ukázať naozaj živé postavy... pretože toto už nie je vhodné ani na oddych, či príjemné chvíle. ()

Bukk

Yeah, it got kind of rough, it seemed like hoping never mattered enough, But then it ended with me falling in love, because it brought me to you....Kousek zase jedné skvělé filmové melodie. :) No co jinak dodat...užila jsem si to opravdu nádherně. Je fajn vidět zase něco, k čemu nemá člověk vlastně moc co dodat. Mám čirou radost a nebojím se jí šířit dál! Vztahy jsou předurčeny být neustále hnací silou filmového průmyslu a jednou za čas se povede něco, co vás možná nijak nezmění, ale na konci stejně máte ten pocit "Páni, je tohle vůbec možný?" a ten čas, který se občas vleče, tak je tu tam a vy nevíte, co si pustit příště, protože tohle nějakou chvíli bude zase film, který půjde těžko z hlavy. ()