Projekt vznikl v tvůrčím sdružení ARGENTUM VIVUM. KOUSEK – Vertikální průzkum krajiny. Nikdy nemám krajinu k dispozici celou zároveň: podle toho, jak a kudy jí procházím ji teprve poznávám. Krajina je tekutá mozaika. KŘÍŽOVÁ CESTA – Problematika katolictví, katolicismu, obětování se a oběti ve strukturálním filmu očima věřícího křesťana: Křížová cesta. KOTOUČ – „Budu se radovat ze země, která ke mně mluví, v kosmickém mistrovství slunečního kotouče, než přijde bušení noci!“ (MFDF Ji.hlava)

Mikei odpad!

16. MFDF Ji.hlava…Suverénně nejhorší experimentální "dokument" viděný v Jihlavě a nejhůře strávených 80 minut. Všechny 3 části se odehrávaly na halucinogenní nebo na nějaké rádoby filosofické úrovni, podkreslené schválně, ale absolutně bezpředmětně, brutálně hlasitou hudbou. Na druhou stranu jsem vydržel a pořád čekal, zda-li něco příjde. Nepřišlo. Vůbec speciální byla prostřední část, která měla být antiateistická a skládala se z půl hodiny se měnících záběrů na různé náhrobky a katolické znaky samozřejmě podkreslené šílenou hudbou a občasným výkřikem Jesus. To bylo vše. Jestli to autoři mysleli nějak vážně, nevím, ale pro mě to bylo utrpení a doslova tragický zážitek. Dlouho jsem neměl z něčeho takovou pachuť. Vrcholem pak bylo zvláštní a namistrované chování pana Bambuška po představení, které bylo protipólem pana Ježka. (Jediné pozitivum = po nich následovaly aktivistky z FEMEN) ()