Co my máme společného s revolucí?

• Taliansko Che c'entriamo noi con la rivoluzione? (viac)

Italský divadelní principál Guido Guidi (Vittorio Gassman), neustále se ocitající na pokraji finančního kolapsu, je najat Peppinem Garibaldim (Riccardo Garrone), synovcem slavného hrdiny, na turné po Mexiku. Hrubý a hlučný Guidi se brzy dostane do konfliktu s knězem Albinem Moncalierim (Paolo Villaggio). Oba se proti své vůli zapletou do revolučních bojů mezi revolucionáři a plukovníkem federálních vojsk Herrerem (Eduardo Fajardo). (ilclassico)

špaček421

Čekal jsem ukřičenou nevtipnou řachandu s Gassmanem a Villaggiem, a dostal jsem regulérní třetí díl Corbucciho revoluční trilogie. Jasně, není tu Nero ani Palance, ale tématem je to hodně blízko. Tento film ze všech tří nejjasněji komedie, kde se mohou dít pěkné blázniviny, a hlavní postavy tu jsou dva lidi, kteří neumí ani vzít pistoli do ruky, jeden je kněz a druhý herec. Vlastně tak trochu Velký flám v mexické občanské válce. To ale neznamená, že by se tu místo střílení lidi prali a padouši směšně padali po šlupkách klackem do hlavy. Zejména v líčení krutosti mexické armády si tentokrát Corbucci vůbec nebere servítky a prezentuje nám hrůzovládu plnou poprav, masakrů, kolaborantství a bezcitnosti. Vláda nabízí peníze za usekané ruce povstalců, které nejhorší chamraď seká Indiánům.  Gassman sice přehrává, ale jeho postava je přehnaně teatrální herec, který je přesvědčen o své genialitě, Villaggio je naopak překvapivě velmi civilní, umírněný a tím se s Gassmanem skvěle doplňují. Vtipných scén i gagů je tu dost, a dost jsem se nasmál, aby mi za chvíli ztuhl úsměv na tváři při pohledu na další popravy za zvuků Verdiho oper nebo u až hororové scény, kdy se jednorucí Indiáni v maskách vyrazí pomstít. Škoda slabší Morriconeho hudby, ale jinak asi hlavně kvůli hlavním dvěma představitelům neprávem opomíjený film. ()

rivah

Potřeštěná komedie z Mexika o principálovi a knězi, kteří jsou stále na útěku. Standardní italská komedie té doby.(max.50%) ()

Martin741

Tymto by asi Paolo Villaggio /Fantozzi seria/ nikdy neprerazil, tu bol ako cernoprdelnik, riesi sa Mexicka revolucia 1911 - 1917. Slusny namet na film, Villaggio nebol moc dobry herec a nemyslim si, ze vedel hrat. Kazdoipadne ale rezisersky namakane, Sergio Corbucci /Suda a Licha/ bol rezisersky talent, tempo, dialogy, vyborne kulisy ...... film ubehne sakra rychlo a da sa sledovat viackrat . 86 % ()