Příběh o židovské dívce Sulamit a jejím dlouholetém příteli Friedrichovi, který se později stane také jejím partnerem, se odehrává v Německu v 50. letech 20. století. Z  malého nesmělého chlapce Friedricha se stal aktivista a po společně strávených letech se jejich cesty se Sulamit rozcházejí. Avšak v životě jsou někdy důležitější hodnoty, než politické přesvědčení. (MAMBA9)

W.Wicki.W

Pro mě to mělo všechno co od filmu očekávám. Dobrý příběh, napínavý děj, slušný konec a dobré herce. Jen humor tam nebyl, ale ono na příběhu po válce není nic vtipného.... 5* Takových filmů kdyby bylo víc... ()

runner85

Treba povedať, že som čakal teda omnoho viac ! Začiatok veľmi skvelý, chlapec / Nemec / a dievča / Židovka / sa skamarátia a ich cesta spoločného sa začína. Lenže to neustále oddeľovanie mi prišlo viacej na škodu, je síce pravda, že kým človek zistí čo vlastne chce musí často veľa toho preskákať ale proste som čakal iný príbeh :( ()

ragnar1

Zajímavý film z argentinsko-německého prostředí, jehož hlavní zápletkou je vypořádávání se s nacistickou minulostí v období 50. let. Celá zápletka začíná slibně, kdy se židovka (jejíž rodina byla nucena emigrovat z Německa) spřátelí se synáčkem nacistických rodičů (kteří také uprchli do Argentiny). Už jen tento prvek by sám o sobě stačil na dramatické filmové zpracování. Film však jde ještě dál a poskytne náhled, co se začíná odehrávat v hlavách "nacistických" dětí, kteří se začnou ptát, jakou úlohu měli jejich rodiče za války, a proč jsou na klíčových místech ve veřejném životě stále bývalí nacističtí funkcionáři. Film nám také nabízí ukázku studentské radikalizace a jeho ovlivnění levicovými ideály. Zájemcům o shlédnutí filmu Der Deutsche Freund nejdříve doporučuji, aby se alespon elementárně seznámili s poválečnou faktografií Argentiny, jinak se daný námět stane jen těžko pochopitelným. Celý děj je od začátku až do konce napínavý a na konci mě velmi mile překvapil nezvykle otevřený závěr. ()