Italské manželství, to jsou mnohdy hádky a facky, usmíření plné vášně, facky a hádky, usmíření, facky… Tina (Monica Vitti) stojí před soudem za zabití manžela, sukničkáře Gina (Giancarlo Giannini), který při hádce s ní spadl do kanálu nedaleko čističky odpadních vod. Do poroty je povolána i Gabriella (Claudia Cardinale), žena kšeftaře Andrea Sansoniho (Vittorio Gassman). Jako jediná u soudu Gině věří a je odhodlána pokusit se její nevinu dokázat. (dopitak)

Courtemanche

V hlavní roli vynikající komika Monica Vitti, ona to prostě umí, naopak Cardinale či Gassman jsou tentokrát malinko ve vedlejší. Příběh je dobře napsaný, zajímavý, ale tak nějak sterilně zrežírovaný -film na mě působil až dvakrát ukecaně než jinak je-, a tak darmo Moniky, nemohl jsem se zcela přizpůsobit. Fakt potřebuje tu správnou náladu. Co píše uživatel elanista1, to ,,naivní,, to tak je, ale to je záměrně, tento styl z Itálie není nic neobvyklého, někomu se to sedne, někdo i v humoru hledá pravidla. Záleží jen na tom, co máte rádi. ()

elanista1

Lahky naivny film zo sudnej siene, ktory by som nikdy nepozeral keby v nom nehrala CC. Dalej ma zaujala 44(!) rocna Monica Vitti, ktora na svoj vek vyzera mimoriadne. Film je to vsak velmi naivny, niektore sceny nepochopitelne, pre mna nuda. ()

patrikus

Po půlnoci to roztočíme: Místy trochu dramatická a místy dost ukecaná italská komedie ze soudního dvora. Krásné herečky, směšný a úlisný Renatto Pozzeto a vůbec spousta dalších postaviček... Typicky italské, hádky a zase hádky... ()

dopitak

Slabota. Musím zdůraznit, že nás hodně rušil český skoro rychlodabing, pod kterým byla slyšet originální italská stopa, nicméně ani tak by film asi moc nezabodoval. Krásná Claudia je povolána k soudu, kde sleduje detaily ze vztahu půvabné Giny a jejího italského hulváta. Kdo má "Itálii" doma nebo prostě rád, asi si užije. Informace k dabingu: V českém znění Veronika Žilková, Miluše Šplechtová, Jan Přeučil, Pavel Šrom, Radka Malá, Antonín Molčík, Bohuslav Kalva, Bohdan Tůma, Radovan Vaculík. Pro Premiéru TV vyrobilo Bohemia studio 1993. ()