Peter Devereaux (Pierce Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, ktorý si užíva pokojný život vo švajčiarskom Lausanne až do chvíle, než ho vyhľadá jeho niekdajší šéf. Ten ho presvedčí, aby sa vydal na ďalšiu misiu a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovú (Mediha Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyja Federova (Lazar Ristovski) a horúceho kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž v skutočnosti agentkou pracujúcou pre CIA. Tej sa podarí získať tajné informácie z Federovho trezoru, ktoré ho usvedčujú z vojnových zločinov v Čečensku. Netrvá to dlho a Federov si túto zradu všimne a chce ju dolapiť. Peter sa k nej však dostáva skôr ako ostatní, ale počas úteku je podľa rozkazu zastrelená ďalším agentom CIA a Peterovým bývalým žiakom Davidom Masonom (Luke Bracey). Tesne pred svojou smrťou stačí dať Peterovi usvedčujúce fotky a povedať mu jedno meno - Mira Filipova. O nej však nie sú žiadne informácie a jediný, kto s ňou bol v kontakte, bola Alice Fournierová (Olga Kurylenko). Peter sa tak rozhodne Alice vypátrať, aby zistil, prečo musela Natalia - v skutočnosti jeho utajená láska, zomrieť. A aby to dosiahol, je odhodlaný vysporiadať sa so všetkými, ktorí mu budú stáť v ceste. (TV Markíza)

Hitman_47

Hodně dobrý film, co se týče tempa ... celých 108 minut budete napjatí jak struny a sledovat celkem fajn natočené akční scény. Co ovšem celý film nesmírně posílá do hranic průměru je scénář. Jinými slovy, hloupost a ještě jednou do očí bijící hloupost na druhou. Po některých brutálních hloupostech budete rádi, že film můžete kdykoliv zastavit a danou hloupost vydýchat (v lepším případě něčím zajíst). Škoda. ()

genetique

Brosnanova odpoveď na všetky oldschoolové comebacky. Možno sa nevrátil v takom veľkom štýle ako Arnie, či Sly, ale o to dôstojnejšie a poctivejšie. A nemenej razantnejšie dokazuje, že by s ním bolo počítať aj do Slyho postradateľnej partie. Spočiatku rutinná špionážna honba mačky s myšou sa premení na veľmi rýchlo a svižne ubiehajúci thriller s niekoľkými kvalitnými zvratmi, dobrou atmosférou a pomerne slušným rozuzlením. Cítiť chýbajúce doláre v rozpočte, zopár výbuchov navyše a kvalitnejšia autonaháňačka by filmu určite priniesla efektnejší look a ďalšou slabinkou je nevýrazný záporák. To ale vôbec neuberá veľmi pozitívne dojmy z filmu, ktorý je solídnym príspevkom ku špionážnym thrillerom, nechýba mu nadhľad a kvalitná dávka coolovosti v podobe arzenálu hlášok, bitiek a prestreliek. 80%. ()

Sarkastic

„Toužíš po nějakém vztahu? Pořiď si psa.“ The November Man je maximálně rutinní špionážní akčňák se všemi zákonitostmi, které jeho žánry obvykle nabízí. Řemeslně kvalitní, co do příběhu nenudící, místy i úsměvný (snaha o odlehčení), ovšem dost předvídatelný s postavami někdy nezničitelnými, jindy zas až příliš nemohoucími. Hlavní hrdina je elegantní (naproti tomu jeho ženská partnerka v černých šatech zase brutálně sexy), hraje více než tvrdě a ne zrovna moc čistě (scéna s „výběrem“), ale tak nějak vás baví ho sledovat v akci, i když je vám naprosto jasné, že každého sejme a skope do kuličky (+ souboj učitele a žáka málokdy omrzí, že). Veskrze průměrná jednohubka, u které však vůbec nelituju, že jsem s ní ty necelé 2 hodinky strávil. „Proč ho tolik nenávidíte? Toho muže, co nás chtěl zabít. Proč?“ – „Nejde o to, že ho nenávidím. Vůbec ne. Je to nejlepší přítel jakého jsem kdy měl.“ – „To se vás všichni přátelé snaží zabít?“ – „Stává se to.“ ()

MATADOR

Brosnan a Bond je zkrátka něco co sakra fungovalo a jeho Bonda jsem mu věřil. Řadím ho na stejný stupínek jako Sira Conneryho. Trvalo to dlouho, ale konečně je Pierce zpátky v rolích, které mu sakra jdou. Tihle agenti, trénovaní na všechno možné. To jsou filmy, kde tohohle charizmatickýho borce fakt rád vidím. Dočkal jsem se, ani ta přehnaná porce politiky mi nevadila. Byl jsem okouzlen jak středoškolačka na premiéře Stmívání. ()

stuntmanMIKE

A presne takto nejako to my 96%ni mame radi... Nekompromisneho oldschool Brosnana... nejaku tu jebacku k tomu... neslusnu mluvu... sem tam vtipnu hlasku a aj nejaku krv, ked uz sa striela, seka alebo reze... vela toho nechceme... fakt. Chceme sa len bavit... sadnut si...vypnut mozog...otvorit pivo a pekne krasne sa nechat vtiahnut do akcie a rozmyslat pritom, preco som sa nenarodil ako sirota...mozno by si ma nejaky ten zeleny mozog vsimol a vytrenoval by ma na agenta 00X ... chodil by som po svete...trtkal modelky...vozil sa na spickovych karach...bol by som vzdy dobre ohaknuty... mal by som prachy a povolenie likvidovat... to nam staci ku stastiu... toto...nejaky ten zvanec... sem tam sex a sme spokojni.... ()

• Devereaux (Pierce Brosnan) v domě svého nadřízeného ukořistí pistoli ČZ 75 Shadow, kterou pak používá po zbytek snímku. Při přestřelce v hotelu se mu však chvílemi místo ČZ 75 v rukou objeví Walther P99, tedy zbraň,  kterou používal jako James Bond. (JohnSmith)
  • Podľa spisu, ktorý možno vidieť vo filme, sa Devereaux narodil 16. mája 1953, čo sa zhoduje s dátumom narodenia jeho predstaviteľa Pierca Brosnana. (m.a.t.o.)
  • Ve scéně v Moskvě, kdy Devereaux (Pierce Brosnan) likviduje agenty CIA z dodávky, používá po celou dobu pistoli zn. Sig Sauer, pouze v jeden okamžik, když střílí po řidiči dodávky, má v ruce pistoli zn. Glock. (JohnSmith)