Šokující vražda nedaleko amišské farmy zpřetrhala dobré vztahy mezi kmenem Kinaho a Amiši, kteří jsou nuceni spoléhat na Proctorovu ochranu před pomstychtivou lůzou. Když Lucas a jeho zástupci vyšetřují tento zločin na indiánské půdě, dojde k souboji se členy nevraživého gangu a jejich impozantním vůdcem Chaytonem Littlestonem. Mezitím má Carrie nečekanou návštěvu, zatímco Lucas se musí vyrovnat s náhlým příjezdem nejnevítanější osoby. (HBO Europe)

Loki_Six

"Far as I'm concerned, you have no authority on or off the reservation. You see, all the land around here was Kinaho land before the white man ever sailed. And then your forefathers stole it, parceled it up and sold it as if they were entitled. Just like you feel entitled to walk into my house because you wear that piece of polished tin. And now a red girl has been killed on white man's land that should have rightfully belonged to her people to begin with and you you don't see the audacity it takes for you to turn up here pointing fingers?" ()

Arkanoid

„Hey Tommy. Guess your brother ate all vitamins, huh?“ Baví kvalitná dramatická scéna vo väzení, ktorá bohužiaľ využíva rovnaký strih, ako v minulej epizóde, čím trochu stráca na originalite a dobrom dojme. Konečne tu máme Chaytona, brutálneho násilníka robustnej postavy, ktorý káže o indiánskej genocíde a snaží sa obhajovať svoj rasový zámer proti bielym. Bitka s ním a ostatnými lowlifermi s kvalitne budovanou atmosférou chudoby, rozkladu a násilia má svoje čaro. Dramaticko-bojové scény pridávajú aj Proctor s Burtonom, ktorí sami dvaja neváhajú ukázať svoje skills pri obrane slabších. Sugar cerí zuby, keď treba. Rebecca účinkuje zasa v šialenom behu o život, ktorý by pri lepšej atmosfére pripomínal horor. Romantika sa tu mieša s nostalgiou, melanchóliou a cool felingom. Jazykové okienko: Injun; buggy; blow out of the water; bun runner. „Does this look like the kind of place that serves pie?“ –„I don’t live here.“ –„I should probably go.“ ()

johnsnow

zaujímavý začiatok s vraždou mladej indiánky ktorá chodila s Proctorovým synovcom ak sa nemýlim. Zo začiatku je v podozrení nová postava svalnatého indiána s ktorým si Hood dá super súboj a dostane kvalitne cez piču( Hood) a nebyť kolegovcov má po chlebe. Ďalej zisťujeme, že na scéne sa objavuje syn pravého Hooda a vyzerá, že len chce zmiznúť a využiť Hoodove konexie. Ja osobne mu ale neverím rovnako ako starý barman Sugar. Proctor dal slušne cez papuľu indiánom ktorý si chceli vybiť zlosť na amišoch, tak im treba. No a v závere vidíme ako Hood zasunie do Siobhan a oni dvaja sa k sebe hodia najviac asi. Čo sa týka záveru tak nám zrejme tvrdí, že indiánku poslala k pánu Nola Longshadow ale možno je to iba scenáristický trik. a potitulkovka ukazuje, že ani náš indiánsky mastodont nepovedal posledné slovo. ()

Necrotongue

Indiánská epizoda byla přece jen o poznání lepší, než předchozí díly, konfrontace s Jasonem Hoodem byla celkem vtipná, ale nejvíc mě pobavil vývoj indiánského nájezdu na amenity. A jo, taky nesmím zapomenout, že má šerif čerstvý zářez na svém..., no, má prostě čerstvý zářez. ()