Thanatomorphose je francúzske slovo, ktoré znamená viditeľné znaky rozkladu organizmu spôsobené smrťou. Rovnomenný film sleduje peknú mladú dievčinu, ktorá sa jedného dňa zobudí a následne zisťuje, že jej telo hnije zaživa. (sochoking)

HonzysKISS odpad!

No nic moc teda… Nechápu, jak to že to všichni tak chválí. Celou dobu se tam fakt nic moc neděje a když už začne v půlce filmu hnít, tak je to spíš tak, že po ní lezou červy a zčernává jí kůže. Pokud nepočítám posledních deset minut. Jinak docela slabota, čekal jsem to mnohem nechutnější. Aspoň kdyby to mělo nějakou špetku děje, nebo hezčí herečku, nebo kdyby nehnila v takové tmě (mohlo toho ukázat víc). A ta hudba byla potom taky otravná. Miluju nechutný a zvrácený věci, ale tohle je nesmysl. ()

J*A*S*M

O Thanatomorphose se za pár let bude mluvit jako o tom "kultovním prasáckým filmu, v němž hrdinka uhnívá zaživa". Nechutné je to teda extrémně (opravdu dobře zvažte, jestli se na něco takového chcete koukat), ale na rozdíl od velké většiny podobně okrajových filmů jsem se u tohoto nenudil (ačkoli tempo filmu je velmi pomalé a téměř se v něm nemluví) a ani mi nepřišel lacině samoúčelný, protože zcela očividně nezobrazuje jen rozklad fyzický, ale i psychický a morální. Má to svoje mouchy (občas to bzučí docela hlasitě :-D), dané především malým rozpočtem, ale celkově je to hodně (nepříjemně) působivý kousek. ()

FAITH.BABE

Skvěle podaný poselství publiku. Ta deprese, rozklad. Má to hloubku. I když rozhodně nejsem typ člověka co by si tyhle ,,artovky'' užíval, bavila jsem se. Jen to nemuselo bejt až tak tragicky loudavý. Spousta skvělejch humusáren, obzvlášť super ta scénka kdy si slečinka sere ve stoje na nohy rozložený střívka. Kvalita make upu a efektů, 50 na 50. V jednu chvilku profi práce, v druhou amatérismus. Každopádně víc takovejch prasáren, odvahu cenim a čtyřhvězda je na světě :) Jo a ještě bych zapoměla. Další plus za obsazení herců s tetováním :) ()

Astaroth12

Kto videl najprv film Contracted,tak tento film sa mu páčiť asi nebude.Contracted je o moc lepší vo všetkých bodoch ale okrem nechutnosti tu zas vyhráva na plnej čiare táto dosť nepodarená snímka.V obsahu je že hlavná hrdinka je pekná ja sa s tým nestotožňujem a nebola mi dvakrát sympatická.Tento film hrá hlavne na nechutnosť a morbiditu.Rozklad tela je tu znázornený do najmenších detailov.Prakticky sa to celé odohráva v jednom byte a aj dialógov je tu poskromne.A nechce sa mi veriť že s tým nešla ani k doktorovi,to sa jej v tej chvíli zdalo normálne,že sa začala rozkladať.Ani tu som nedostal vysvetlenie prečo sa jej to stalo,a to jediné ma držalo aby som tento film nevypol o niečo skor.Nahoty tam bolo dosť,lebo hlavná hrdinka mala tendenciu chodiť po bite v Evinom ruchu,len keby bola aj sympatickejšia,tak hádam by sa dalo nato aj pozerať.P.S.Kto nevidel tento film ale ani Contracted,tak nech tento ani nepozerá,neoplatí sa strácať čas a pozrie si ten druhý ktorý je oveľa lepší a aj zo sympatickejšou herečkou. ()

JASON_X

Zmrvená šance na zajímavý a nestandardní hnilobný horror, což je velká škoda; vždyť poloamatérský nízkorozpočťák o dívce, která postupně tleje a rozpadá se zaživa, slibuje milovníkům nechutností a bizarností velkou zábavu. Ale po slibné první třetině už to jde s filmem z kopce. Zpočátku se postavy jeví zajímavé, jsou celkem dobře realisticky zahrané a člověk stále zvědavě čeká, co se z toho vyvrbí. Je to sice pomalé a kamera nic moc, no zvědavost je silnější. Ale bohužel ten, kdo čeká nějaké zlepšení, nějaký zajímavý vývoj děje, aspoň třeba jeho gradaci, se nedočká. Vyzoomovaná a rozostřená ruční kamera postupně leze víc a víc na nervy, scénář se stává nenápaditým a nudným, všelijaké prostřihy otravnými a dívka, která se zprvu jevila zajímavá, se stává nezajímavou. A ani to není nijak zvlášť nechutné. Ve filmu několikrát zazní hezká houslová hudba, ale kvůli ní si ho určitě nikdo nepouští. Takže zklamání, zajímavý námět se myslím dal zpracovat mnohem lépe, i nízkorozpočtově. ()