Dobrodružstvá Hucka Finna

• Česko Dobrodružství Hucka Finna (viac)

Huck Finn sedáva každý deň pri stole s vdovou Douglasovou a slečnou Watsonovou, chodí do školy a dokonca i do kostola. Odkedy so svojim najlepším priateľom Tomom Sawyerom našli poklad, sú bohatí. Ale život bohatých chlapcov nie je pre nich, obzvášť nie pre Hucka, ktorý je zvyknutý byť vonku a zažívať rôzne dobrodružstvá. (STV)

majo25

Ak by som nevedel, že je to nemecká produkcia, tak by som tipoval, že ide o klasicky americkú. Od spracovania, obsadenia cez kameru a kulisy až po vtipné gagy. Z tohoto pohľadu príjemné prekvapenie. Horšie je to už vernosťou predlohy, ktorú si autori prispôsobovali, ako chceli. Hlavne charaktery postáv by sa prekrucovať určite nemali. Uznávam ale, že niektoré novoty mali svoj šmrnc. ()

Pampa

Moc povedený rodinný film. Krásné lokace, vtipný a zároveň napínavý děj (pro ty kdo tento příběh neznají). Představitelé Hucka a Jima jsou velmi sympatičtí. Otrok JIm je pro mě konečně sympatická afroamerická postava, jen více takových. ()

Sejkorka

Německé pokračování Tom Sawyera , klasicky zpracováno. Knížku jsem nečetl, tak nevím, zda je závěr filmu stejný (doktor, který ošetří Jima na lodi, je Mark Twain). Huckův chamtivý otec, alkoholik, který si činí nárok na Huckovo jmění vzhledem připomíná Syriuse Blacka. Ale to byl - narozdíl od zhýralého tatínka - klaďas. ()

NinadeL

Zajímavá kapitola z dobrodružstvích Hucka Finna. Je to jeden z těch filmů, ve kterých vystupuje sám autor, v tomhle případě Mark Twain. ()