Pojďte si hrát

• Mexiko Come Out and Play (viac)
Mexiko, 2012, 87 min

Beth a Francis, mladí manželé, si užívají společné dovolené a objeví krásný, velmi vzdálený ostrov. Beth je těhotná, a tak si chtějí užít své poslední prázdniny ve dvou před tím, než se jim narodí miminko. Po příjezdu na ostrov však zjišťují, že je kolem spousta dětí, ovšem dospělí jaksi chybějí. Zpočátku to přisuzují účasti na nedávném festivalu, jenže jim brzy dochází, že se děje něco zlověstného. Pokud se ti dva chtějí dostat z ostrova živí, budou muset ustát neuvěřitelný teror a udělat nepříjemná rozhodnutí. (oficiálny text distribútora)

J*A*S*M

Come Out and Play neurazí, odkaz svého španělského originálního předchůdce ze sedmdesátých let nijak výrazně nepošlapává, ale prostě nevidím důvod, proč to bylo točeno znova. Ten film je hrozná zbytečnost - Who Can Kill a Child? není trikový snímek, který by do dnešních dnů zestárnul, a o žádný jiný upgrade se Makinov také nepokouší, takže invence opravdu nulová. Znepokojivou atmosféru slunečného ostrova vraždících dětí, kterou se pyšnil originál, se sice v náznacích sem tam zopakovat podaří, ale intenzitou děsu se to prostě vůbec nechytá. Tři hvězdy sice dám, ale i tak to aspiruje na cenu o nejzbytečnější horor roku. ()

S.Quentin QUALE

Jedná se o další z řady antikoncepčních snímků, který však jaksi postrádá hlavu a patu, takže s konkurencí typu The Children, Eden Lake nebo Ils se to nedá vůbec srovnat. Řekl bych ve zkratce, ale ono toho víc není - mladý, ještě k tomu těhotný pár připluje na odlehlý ostrov, kde není ani živáčka, jen občas vystrčí hlavu nějaký ten hispánský svišť s připitomělým výrazem a krvelačným pohledem. Co bude následovat, už si domyslíte. Mírně znepokojivé, trocha atmosféry, trocha gore...prostě tak tak průměr. Doporučuju více atmosférický originál, i když dějově jsou snímky naprosto totožné. 65% ()

ricci.s

Pôvodnú verziu "Who Can Kill a Child?" si už síce nevybavujem úplne presne, ale naisto viem, že v tomto prípade sa určite nejedná o nijaký výrazný posun k lepšiemu. Na jednej strane to síce nebolo úplne zlé, pretože nakrútené je to slušne, takmer vyľudnené prímorské mestečko obývané vraždiacimi deťmi malo svoju peknú atmosféru (nostalgicky som si spomenul na moju obľúbenú klasiku Kukuričné deti) a záverečná minivyvražďovačka medzi deťmi a hlavným hrdinom taktiež potešila, ale nestačilo mi to k spokojnosti. Režisér sa podľa môjho názoru zosral a neodvážil sa ani trochu zariskovať, takže gorescény nestoja takmer za nič, vraždy sú často ukazované len v rýchlych zostrihoch, príp. sú úplne mimo záber a to je obrovská škoda! Najviac na celom horore ma pobavila pasáž, v ktorej sa deti zabávali s mŕtvolami, presnejšie s časťami ich tiel, síce už neviem, či to bolo aj v originálnej verzii, ale bolo to rozhodne zaujímavé. Plus sem tam fajnový pohľad na zohavenú mŕtvolu... a to je asi aj všetko. Je to pre mňa dosť veľké sklamanie a jednoznačné nevyužitie dobrého námetu, viem si totiž predstaviť ten masaker, keby sa toho chytil niekto schopnejší. Takže priemer, najlepším moderným "detským" hororom pre mňa aj naďalej ostáva britský The Children. ()

TommyLeeJape

U hororu se mi stává celkem často, že si přeju, aby všechny kladné postavy umřeli co nejbolestivější smrtí, protože většinou vyzařují auru, která dokáže člověka neskutečným způsobem nasrat. Co se týče Come Out and Play, tady jsem přál smrt i režisérovi rýmejkujícímu film nepotřebující rýmejk. Jediné co mě při sledování takto výjimečně nestrašidelného hororu znepokojilo, byla radost jakou jsem cítil, když hlavní hrdi... postava na konci porcovala ty hispánské spratky. Žánrově podobným hororům The Children, Ils nebo Eden Lake nesahá tento Mexický omyl ani po kotníky! ()

Bloody13

Tenhle film má podobnou výpovědní hodnotu asi jako zdejší bodový systém. Nejasnou a poněkud zbytečnou. Těžko říct, co stálo za Makinovým nápadem zremakovat španělskou klasiku tak, aby jeho verze vypadala úplně stejně, navíc bez veškeré invence (těch pár uřezaných hlav a vyvrhnutých obětí se nepočítá). Originál přečkal několik dekád a těší se stále větší pozornosti, po remaku se však už po několika týdnech slehla zem. Trochu škoda, když vezmu v potaz syrovou kameru a pocit reálu lezoucího až za nehty. ()