Tíha

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Mooge (viac)

Samotář Jung pracuje v márnici. Jeho dosavadní život nebyl snadný, stejně jako není snadný ani jeho současný zdravotní stav: trpí artritidou, tuberkulózou a kvůli hrbu na zádech se nedokáže narovnat. Svou práci, která spočívá především v omývání a oblékání mrtvých těl, ale považuje za vznešenou činnost a věnuje jí veškerou energii. Jungův stereotypní život naruší až incident, díky kterému se začne opět stýkat se svým bratrem  Dong-baem. Mladšího sourozence hluboce miluje, ale jejich vztah je od dětství značně nevyrovnaný. Jung se nicméně rozhodne Dong-baovi splnit největší životní přání: stát se ženou. Pátý celovečerní snímek korejského režiséra JeonKuy-hwana se stejně jako ty předchozí věnuje okrajovým společenským tématům. (Febiofest)

Ketri

Tedy, nebýt poznámky jakéhosi spoludiváka v řadě za mnou, který po titulkách pronesl: "Tak tohle musím jít rozdejchat na Babovřesky.", asi bych tu tíhu na hrbu nesla dál. Neuvěřitelně krásný film, z kterého budete mít zaručenou depresi na hodně dlouhou dobu. ()

jiri.twist

Hrůzný film o "LIDSKÝCH NEDOKONALOSTECH PŘÍRODY". Strašný, depresivní, naturalistický, a přitom pomalu tekoucí, jako do oceánu ústící rozlehlá delta velké řeky. Nedivím se, co píše v komentu překladatel Matt Bianco, kterému dodatečně děkuji za titulky. Obsash si přečtete v Podrobnostech k filmu a doporučuji se též podívat na dvacítku plot keywords na IMDb. Gay složky je málo, ale tentokrát to vůbec nevadí. Určitě se najdou tací, co snímek nepochopí a budou odsuzovat jen tu "slupku" - jednání bytostí poškozených tělesně, duševně či s jinou sexuální orientací či preferencemi. Teprve pod tou slupkou se skrývá ta pravá tragédie tvorů, kteří "také ještě žiji" v nejspodnějším patře lidské společnosti a kterou tak dokonale vykreslili korejští tvůrci pomocí herců. Za zpracování ubírám ještě bodík za to, že hrb "Junga" byl pokaždé trošku jiný. Věta v recenzi od Ketri zde se mi zdá ke snímku naprosto vystihující a dokonalá: "Neuvěřitelně krásný film, z kterého budete mít zaručenou depresi na hodně dlouhou dobu." 9988 ()