Sobík Niko 2

• Česko Niko 2 (viac)

Tesne pred Vianocami sobík Niko čelí novým životným výzvam. Jeho mama sa znova vydala a Niko má novú rodinu, nevlastného otca aj súrodencov. Keď jeho malého sobieho bračeka unesú dravé orly, rodina poverí Nika, aby sa vydal na nebezpečnú misiu a zachránil mu život. Na svojej ceste Niko stretáva veľa nových priateľov, s ktorými nie je núdza o zábavu. Aby sa im podarilo zachrániť uneseného sobíka z orlích pazúrov, Niko a jeho priatelia musia vymyslieť šikovný plán. Podarí sa im zdolať všetky prekážky? (TV JOJ)

Brinkley

Niko je odpověď na otázku, na jaký film vzít do kina tříleté dítě, aby vydrželo až do konce (v případě, že Mrňousky jste již absolvovali). Zdařilá pohádka pro cílovou skupinu s povinnými morálními ponaučeními na téma rodina, odpovědnost za vlastní chyby... bla, bla..... však od čeho pohádky konec konců jsou (novodobý Pixar už na tom bohužel ujíždí taky i v případě starších diváků). Kvalit prvního dílu Niko 2 nedostahuje, rozhodně jsem však netrpěla, takže hvězdy tři. ()

Koda

Pokračování Nika 2 bylo odvážné rozhodnutí které ale naštěstí mělo supr dopad, protože příběh se celkem povedl. Jasně trošku už to zaostává nad jedničkou, ale stále to má tu šťávu. Niko dostane nevlastního bráchu, který ho pěkně se*e a tak se snaží Niko ho zbavit, bohudík... no bohužel se to splní, ale ne tak, jak si to Niko představoval a tak se s pomalu hluchým a slepým stařečkem vydávají ho zachránit od vlků, kde jim tentokrát šéfuje dáma. Setkáme se opět s veverčákem a vačicí a i když se zdá, že oproti jedničce dvojka zaostává, tak Niko i tohle pokračování dokáže nakopnout takovým stylem, že dokáže opět vytvořit další hvězdičku z mraků na obloze, kterou mi frkne k mým 3 hvězdičkám. A když je to vánoční film, tak mu tu hvězdičku nakonec nesmažu. ()

Fiftis

Tak ako som si sľúbil počas minulých Vianoc, tak som si pozrel tento rok dvojku. A tak ako pri minuloročných Vianociach pri jednotke, tak aj tu som sa dosť nudil. Má to vianočnú atmosféru, celý film sa odohráva na snehu, sú tam Santove soby, polárna vlčica a tak ďalej, ale i tak mi tam niečo vianočné chýbalo. Možno hudba. Animácia rovnaká ako v jednotke, nič extra a postavy sú akoby hranaté. Pre deti je to možno fajn film, ale opäť nechápem, prečo to musí byť také "krvavé". Každý chce každého zožrať. Inak komédia toto nie je, neusmejete sa ani raz. Je to skôr film o ponaučení. Tak trojka už hádam nie je a hádam budúce Vianoce pozriem niečo lepšie. ()

Nonna odpad!

Proč???? Proč si musím kazit předvánoční náladu debilními příběhy typu Santa na 100 způsobů???? Nestihla jsem při vaření vypnout tuto hrůzu po Studiu Kamarád a můj pětiletý chlapeček, bohužel, podlehl lákavé animaci a nedá si vyrvat ovladač z ruky.......a tak sledujeme blábol o sobovi, kterému matka sobice přivedla domů náhradního tatínka místo toho, co ho má malý sob rád a malý sob ho nemá rád, protože chce tatínka, kterého má rád, ale kterého nemá ráda maminka, protože má ráda nového partnera a jak je tam řečeno, má přeci právo být šťastná..........Kriste pane, proč tohle mají řešit malé děti v době Vánoc, to opravdu nechápu. Fujtajxl. ()

zdeny99

Pokračování Sobíka Nika ztratilo moment překvapení snad jen v originální santovské rychlosti, kterou již známe z předchozího dílu. Jinak nic jiného z jedničky nechybí. Ba naopak stále pokračuje se svým roztomilým sobíkem, jemuž přibyde nevlastní bratříček. Ten je pak unesen místo Nika zlými orli, kteří mi v ledasčem připomínali ty zlé z LEGENDY O SOVÍCH STRÁŽCÍCH. Niko se ho rozhodne jít hledat a na své pouti potká starého, téměř slepého soba, který mimo jiné hodně zná santovskou letku.... A to vše opět v krásně zasněžené krajině severního pólu. I dvojka je po jedničce moc pěkný animovaný film ze Skandinávie. [318. hodnocení, 15. komentář, 58%] ()