Wander na cestách

• Česko Tulákovy toulky (neoficiálny názov) (viac)
USA, (2013–2016), 16 h (Minutáž: 20–23 min)

Tvorcovia:

Craig McCracken

Hudba:

Andy Bean

Jack McBrayer, April Winchell, Keith Ferguson, Tom Kenny, Fred Tatasciore, Sam Riegel, Noël Wells, Piotr Michael, Corey Burton, Kevin Michael Richardson (viac)

Wander je přespříliš optimistický mezigalaktický cestovatel, který se svou věrnou, byť paličatou, kobylkou Sylvií cestuje od planety k planetě a pomáhá lidem ke svobodnému životu navzdory nadvládě zlého Lorda Hatera a jeho kruté armády. (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Vesmírná dobrodružství nomáda, hipísáka a nenapravitelného optimisty ve vetché tělesné schránce zvířete neurčitého druhu a jeho kobyly s hlasem matky ředitele Seymoura Skinnera. Čpí z toho bizarní svět Johna Kricfalusiho (Ren & Stimpy) a úvodní znělka (kupodivu ta česky nazpívaná!) je něco, co dává nový význam slovnímu spojení „chytlavý song"... ()

honajz2

Mám za sebou pilot, ale nějaké pocity vypíšu - je to šílené, je tam spousta podivných postav a tvůrce má evidentně dosti fantazie (ani se nedivím, má na svědomí tohle a tam je tak dost různě vypadajících postav...). Pobavit se u toho dá, teda jak u čeho, ale ještě uvidím, jaké budou další epizody. Btw, znělka seriálu je strašně chytlavá... EDIT: Tak jo, mám za sebou 5 dílů a musím říct, že mě už dlouho žádný seriál takhle nezaujal a to jsem hledal všude možně. No a nakonec to je něco, na co jsem narazil před rokem a půl a hlouběji se o to už nezajímal. A byla to chyba, že jsem se na to nepodíval už tehdy... Tenhle seriál je totiž naprostý a nečekaný zjev mezi těmi všemi dnešními animovanými seriály. Tak zaprvé, žádná postava mi tu neleze na nervy. Hlavní duo je sympatické (o tom později) a zbylé postavy, jak zlé i hodné, jsou něčím zajímavé. A to v každém seriálu mám postavu, která mi vadí (jsou výjimky, ale je jich málo). Co se týče příběhů, jsou hodně dobré a dobře vymyšlené. Sice pilot je takový zvláštní, ale hned po tom je díl, co je parodií na Vetřelce a ten je naprosto geniální. A to není jediný, máme tu spousty dalších, třeba epizodu Troll, která je dost dobře vymyšlená (sice mi pointa došla brzo, ale je to seriál pro děti, tak se nedivím). Co dál musím zmínit, český dabing - nevěřil bych tomu, že to ještě někdy u nějakého seriálu řeknu - je skvělý. I překlad je celkem povedený a tady fakt nebudu mít problém sledovat epizody v češtině. To samé platí o té sakra chytlavé znělce - schválně si ji pusťte a řekněte sami. Humor mě mile překvapil - vtipy typu krkání, prdění a vše s tím spojené tady prostě nejsou! Co se hlavního dua týče, je strašně dobře vymyšlené a sympatické. Jak Wander, tak Sylvie, je to taková sehraná, fungující dvojice. Navíc, já se ve Wanderovi prostě vidím. Je to prostě takový bezstarostný cestovatel, co cestuje všude možně a zažívá různá dobrodružství (a právě to cestování mi je na něm nejsympatičtější, protože cestování je moje největší vášeň...). Dokonce jsem si ho jako postavu naprosto "zamiloval" (oblíbil je moc slabé slovo) už v prvním díle a to se mi snad ještě nestalo a navíc, postavy, které jsem si zamiloval, jsou snad jenom 4 a Wander je pátý. Děkuji jednomu uživateli, že jsem na to díky němu po té době narazil. Jelikož tohle je fakt nečekané a velmi milé překvapení. Nejspíš si to přidám i mezi oblíbené seriály, jelikož na něco takového jsem čekal už hodně, hodně dlouho... 5* ()

darthvader77

Po dalších dílech celkem spokojenost, seriál přešel spíše do akčních fórů no a musím ocenit i český dabing, především hlas kobylky Sylvie alá Skinnerova matka Ludmila Molínová. ()

unclejack

Niežeby som chcel byť prehnane pesimistický, ale ak nám TOTO tvorcovia ponúkli ako pilotný diel, zrejme to s kvalitou seriálu pôjde už len dolu. Nabudená kobyla, ktorá by sa stále len chňápala, hrdina, ktorý pôsobí dojmom vajca pripraveného natvrdo a tak nám zostáva už len záporák s perfektným dabingom asi najlepšieho českého dabéra, lenže to je všetko. Občas seriál nasadí plnú rýchlosť, jedna podivnosť strieda druhú až to konečne skončí a tvorcovia uznajú že viac chujovín sa do toho už jednoducho nevojde. Zápletka? Nulová. Zábava? To asi ťažko. Vynaliezavosť? Ani by som nepovedal, putovanie osamelého hrdinu sme mali príležitosť vidieť už toľkokrát... A čo si divák - či už detský alebo uživateľ čsfd - odnesie po uplynutí timingu jedného dielu? N i č. Vôbec. Prázdno. Krásne spomienky na lepšie seriály, pri ktorých sa aspoň dá zasmiať. ()

• Ve znělce při druhém refrénu je červený tvor s dlouhým krkem a válcovým tělem, který se vyskytl již v Mars and Beyond (1957) v pořadu Disneyland (od r. 1954). (Vitox)
  • Když Sylvie otevře dveře, tak za nimi lze spatřit několik easter eggů. Např. fotografie Wanderova dabéra Jacka McBrayera, původní nákres Wandera z roku 2007, fotografie primárního skladatele pořadu – tedy skupiny The Two Man Gentlemen Band, původní nákres Sylvie, černobilá fotka tvůrce pořadu Craig McCrackena a zprávu: „Děkujeme za sledování Wandera na cestách a že jste věnovali čas prohlížet tohle po snímcích.“ (Vitox)