Nashville

• Austrália Nashville
Dráma / Rodinný / Hudobný
USA, (2012–2018), 88 h 51 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Callie Khouri

Connie Britton, Hayden Panettiere, Eric Close, Charles Esten, Jonathan Jackson, Sam Palladio, Kourtney Hansen, Robert Wisdom, Powers Boothe, Judith Hoag (viac)

Pajky3

Po prvních pár dílech prvních série jsem byl poměrně příjemně překvapen tím, jak nenáročně a přitom příjemně mi u tohohle seriálu utíkal čas. Pravdou je, že žánr country není úplně můj šálek kávy, ale ta hudba se mi tady líbí. Třeba The Lumineers příjemně překvapí. V postavách si každý určitě najde tu svou oblíbenou a pak se nestihne divit, čím vším ji za pouhou jednu sérii dokážou protáhnout. Vážně, tohle je přesně jeden z těch seriálů, kde je snad třeba si dělat poznámky, protože se toho děje strašně moc a všechno se rychle mění a člověk je až překvapen, co vše se stane. Někdo by mohl říct, že je to až překombinované. Asi si dám na chvilku pauzu a poté se vrátím ke druhé sérii. Nenadchne a neurazí, proto 70 % ()

Dejna

Tak tohle mě baví, opravdu moc! Mám za sebou teprve první řadu, ale už teď jsem nadšená, Rayna je ženská a star, jak má být a Juliette si i přes její povahu nelze neoblíbit.. Vedlejší postavy a jejich příběhy také šlapou jak hodinky (jen nějak nemůžu přijít na chuť přeslazené Scarlett a jejím věčně našpuleným rtům :-). Moc se mi líbil příběh Averyho a jeho "cesta" ke slávě, jo, takhle to asi v showbusinessu chodí, baby :-)), nebo dějová linka Deacon - Juliettina máma - závislost. O jiskření mezi ústřední dvojicí (kterou je pro mě Rayna a Deacon) ani nemluvě, ten společný akustický duet na jevišti někdy v polovině první řady byl naprosto dechberoucí. No a poslední dva díly první řady - masakr. :-o Takže za mě 4,5 z 5 - postavy, hudba a děj, vše naprosto super! Aktualizace po 05x09: Přidávám pátou hvězdičku, i když s těžkým srdcem a slzami v očích.. Connie Britton byla, je a bude úžasná! ()

Martinibaby

Nikdy by mě nenapadlo, že bych někdy byla schopná nalézt jakékoli zalíbení v žánru country, ale Nashville se s přehledem postaral o přehodnocení tohoto mého postoje :) Dějem mě seriál okamžitě "vcucnul" a tak jsem si celou dobu jen užívala krásné a schopné herce a přijemnou hudbu. Tématické okruhy, které Nashville zahrnuje jsou pro mě z velké části zajímavé až osobní (až na tu politiku samozřejmě, ale to by nebyla Amerika, aby zrovna tuhle část vynechali) a seriál si mě tedy v poměrně krátké době prostě získal. Jsem zvědavá, co bude dál. ()

kleopatra

Hudební seriálek, který se nevzdává a táhne se tak dlouho, dokud si ho neoblíbíte nebo si někde po cestě do finále neprostřelíte mozek při tisícím pohledu na uplakanou tvář. Přitáhne jméno Callie Khouri, autorky scénáře filmu Thelma a Louise a člověk to tam pořád tak jako obsesivně hledá, jenže marně. Písničky jsou kupodivu docela snesitelné a chytlavé. ()

AneeR

Country hudbu zrovna moc neposlouchám,ale v tomhle seriálu mi to ani vůbec nevadí dokonce jsem si jí zamilovala.Hudba,rodinné spory,skvělý soundtrack,výborný děj,úžasná Connie Britton(Rayna) a hlavně neodolatelná kráska Hayden Panettiere(Juliette). Po shlédnutí pilotu a dalších pár dílů dávám tomuto seriálu velkou šanci. ()

• Všechny epizody 1. série kromě té první jsou pojmenované podle pisní Hanka Williamse. (Missa08)