Špičkový obchodní dům Paradise postupně likviduje živobytí malých obchodníků ve své blízkosti, mezi ně patří také obchodník s textilem Edmund Lovett (Peter Wight), jenž pro finanční problémy nemůže přijmout pomoc své neteře Denise (Joanna Vanderham), která záhy sežene místo právě v novém obchodním domě. Díky své bystrosti a chytrým nápadům Denise zaujme majitele domu, vdovce, Johna Moraye (Emun Elliott), ten je ovšem vázán sliby Katherine Glenndenning (Elaine Cassidy) a hlavně dluhy vůči jejímu otci, bankéři, Lordu Glendenningovi (Patrick Malahide). (Gurtha)

AduskaV

Jelikož opravdu miluji příběhy jako je například Pýcha a předsudek či Jane Eyre, tento seriál mě velmi zaujal už po první epizodě. Jsem ráda, že přes veškerou kritiku "necílových" skupin tyto seriály existují. Proč každý večer sledovat kriminálky, když se dá tak příjemně odpočinout u dobového pojetí obchodu, kde samozřejmě nesmí chybět láska, nenávist a intriky. ()

Mlle

Zola, přitom je to červená knihovna, že by za její prostoduchost styděla snad i Rosamunda Pilcher. Pravda, divák realisticky sleduje, jak dravě se obchodníci drali ku moci, přes mrtvoly, jako banda hlupáků, kteří zavrhli cokoli kromě zisku, protože nejsou nadáni schopností vnímat cokoliv jiného. Na to by ale bohatě stačil jeden díl. Romantická linka je plytká, povrchní, v příběhu není ke komu pocítit sympatie. ()

Jezinka

Serie 1. Angličani přenesli Zolu z Francie a postavy odpovídajícím způsobem umravnili. Pan Moray je v podstatě světec s podivným chováním ke své snoubence. Denise je v podstatě stejná, hodná, obětavá a cudná. Co ve seriálu nešlo vystihnout je ten krásný Zolův popis nákupu chtivých žen. ()

Davies182

Ženy (a obzvláště Vy, které rády trávíte víkendy v New Yorkeru nebo C&A), vítejte. Muži, čelem zad - úvodní epizodu ale klidně ochutnejte, abyste si dokázali představit, jak se vaše drahá polovička musí cítit při společném sledování např. seriálového Spartaka... No vážně: není to úplně špatné, ale ta cílová skupina je tu občas do očí bijící. Kdo jiný by si taky užil historky (i když notně dramatické) z obchodu s oblečením z viktoriánské Anglie, že. Herci ovšem prvotřídní. ()

• Seriál je natočený podľa románu “Au Bonheur des Dames“ (“The Ladies’ Paradise“), ktorý napísal francúzsky naturalista Émile Zola. (Fanita)