Karadayı

Turecko, (2012–2015), 235 h 24 min (Minutáž: 99–147 min)

Kamera:

Tolga Kutluay

Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel, Çetin Tekindor, Rıza Kocaoğlu, Ozan Ağaç, Ulaş Tuna Astepe, Erkan Avcı, Deniz Şen Hamzaoğlu, Elif Sönmez (viac)

Soupalka

Seriál z justičního prostředí zasazený do poloviny 70 tých let v Istanbulu. Přiměřená porce romantiky, pletich, korupce i mafiánských praktik; mrtvol omezeně, díly rozumně dlouhé a scénář košatý, ale kompaktní. Seriál by mohl být určitě kratší. Za mne první hvězda především za úžasné hlavní záporáky – zajímavě nastavené charaktery, velmi dobře obsazené i dobře zahrané. Druhá hvězda za výpravu - výživná porce retro ohozu, aut, interierů,…Třetí hvězda za vyvážený scénář bez logických chyb. Se čtvrtou hvězdou jsem váhala ale nakonec ano - asi hlavně za obecně krásné a dobře hrající herečky (např. Leyla Lydia Tuğutlu mi přišla opravdu nádherná i skvělá). Vůči charismatu hlavního protagonisty jsem bohužel dost imunní, obzvlášť pokud odehraje několik dílů po sobě v jedné košili. Proto na mne černý strýček Kara často působí spíše jako přerostlý čert, než uhrančivý osudový muž. Jeho obsazení má ale jednu výhodu - konečně si může Bergüzar Korel brát podpatky aniž by kontrolovala pleš všem okolo a i jako pár působí oba velmi uvěřitelně. ()