Již jako osmiletý chlapec byl Diego Castro Mercader (Jorge Eduardo García) obviněn z vraždy několika svých vrstevníků, díky čemuž strávil následujících dvacet let svého života za zdmi psychiatrické kliniky a později i vězení. Pozoruhodný případ mladého muže, jenž od médií dostal přezdívku "El Niño monstruo," zaujme mladou psychiatričku Antonii Villarroel (Maritza Rodriguez) natolik, že zařídí jeho propuštění s odůvodněním, že Diego již nepředstavuje nebezpečí pro společnost. Diego tak získává novou identitu a jako Martín Mendéz (David Chocarro) se rozhodne vrátit do společnosti. Pomoc nyní nalézá jak u Antonie, tak i u bohatého Ezequiela Alvarada (Saúl Lisazo), jenž je čerstvě zasnoubený s atraktivní modelkou Marianou Sán Lucas (Elizabeth Gutierrez) - do které se znovuzrozený Martín nešťastně zamiluje... Antonie se mezitím snaží zjistit, co se vlastně stalo před dvaceti lety a jsou-li důkazy svědčící proti Martínovi skutečně pravdivé... Tím si však nevinná žena podepíše jistý ortel smrti, jelikož "někdo" nechce, aby roky staré tajemství nyní vyšlo na povrch... V průběhu celého příběhu navíc přichází nová postava Alicia (Marlene Favela), která má s Martínem společného víc, než se na první pohled zdá... (fiLLthe3DD)

matthew.17

Psycho seriál!!! Ale neskutočne, toľko zvratov a morbídností v jednej (robí Telemundo ešte vôbec telenovely?!) sa len tak ľahko nevidí. Moja predrahá Elizabeth Gutierrez hrá výborne, prerod z mrchy na hlavnú hrdinku je maximálne uveriteľný. Škoda, že zo seriálu odišla do hollywoodu a jej postava skončila s vŕtačkou(!!) v hrudi... Ach, občas sa smejem, občas ma napína, občas som napätý. Netuším ako hodnotiť. Ale Marlene Favela ma prekvapila. ()

Tristeza

Tak tady to tvůrci rozhodně pokazili počtem částí (z toho některé měly jen 20 minut!). Jinak to bylo docela slušné psycho. Marlene Favelová byla dobrá vražednice a nebyla tak otravná jako v EL SEÑOR DE LOS CIELOS, Gutierrezová mi ze začátku přišla hodně namyšlená (jako postava) a hrála to fakt dobře, Chocarro byl hodně výrazný ale ta Rodriguezová byla na ránu (ty její výrazy!). Děj to má hodně originální a moderní, i prostředí New Yorku je fajn, vrazdy zase drastické (vrtačka a upálení zaživa). Jen konec mě trochu namíchl (proč nemohl dát hlavní hrdina kytku i na Marianin hrob?!) a také scény z vězení (shodou okolností se Martin, Alex a Luciano sejdou ve stejném vězení a v sousedních celách?!:-D). Jinak ale kvalitní seriál. ()

jidassedmy

Miluji seriály o pomstě, a tahle telenovela s příměsí thrilleru je pro mě tím pravým! Skvělé Elizabeth Gutierrez,Maritza Rodriguez a kupodivu i Marlene Favela a samozřejmě David Chocarro v hlavní roli! ()

fiLLthe3DD

Oceňuji zejména odvahu studia Telemundo za to, že se nebálo dát tomuto kontroverznímu projektu zelenou (ostatně v rodné Chile byl tvůrce Sebastián Arrau dokonce odmítnut) - střelba na školách je přeci jen poněkud citlivým (a drsným) tématem. Dále mohu pochválit dramaturgii, která je v rámci telenovelového formátu zpracována opravdu nadprůměrně, alespoň tedy v první polovině (která byla i navzdory mírné teatrálnosti stále velmi dobrým a napínavým thrillerem). Druhá etapa seroše nám sice naservíruje výbornou tajemnou vražedkyni , ale bohužel i naprosto absurdní vztahové propletence a tu nejneschopnější policii, jakou jsem kdy na televizní obrazovce viděl. Ale potěšilo mně, že finále neskončilo žádným trapným happy endem. ()

• Elizabeth Gutiérrezna z blíže neupřesněných důvodů opustila natáčení. Konkrétní důvod neznali ani tvůrci, herečka uvedla pouze osobní důvod. Autorům se nepodařilo protagonistku přesvědčit k návratu. O jejím odchodu se šířilo mnoho nepodložených spekulací. (fiLLthe3DD)
  • Úvodní znělka byla během seriálu změněna celkem pětkrát – v prvních čtyřech případech trvala jen okolo 30 vteřin a užita v ní byla rockově laděná píseň „Volver a Nacer“ (v překladu „Znovu se narodit“ – symbolizující nový život hlavního hrdiny) od Deannete. Poslední znělka pak trvala zhruba minutu a půl a zazněla v ní rapová píseň „La Venganza“ (česky „Pomsta“), kterou nazpíval Tulio Cremisini. (fiLLthe3DD)
  • Sebastian Arrau se snažil námět na telenovelu prodat nejdříve ve své rodné zemi - Chile. Chilské televizní stanice však scénář odmítly s tím, že je příliš kontroverzní. Svůj námět nakonec prodal studiu Telemundo. (fiLLthe3DD)