Psycho-Pass

Animovaný / Akčný / Krimi / Psychologický / Sci-Fi / Thriller
Japonsko, (2012–2019), 18 h 47 min (Minutáž: 23–46 min)

Hudba:

Júgo Kanno

Tomokazu Seki, Takahiro Sakurai, Kana Hanazawa, Kendži Nodžima, Mijuki Sawaširo, Ai Kajano, Akeno Watanabe, Kotori Koiwai, Maaja Sakamoto, Takehito Kojasu (viac)

Ve zdejším sci-fi světě je možné u osob vyčíst emoce, touhy a jakékoliv další pohnutky, které ve výsledku spočítají faktor pravděpodobnosti ke spáchání trestného činu. Tým policistů se snaží udržet pořádek tím, že zneškodní potenciálně nebezpečné zločince dříve než k trestnému činu dojde (ptsd)

Recenzie používateľa Yoshitsune k tomuto seriálu (2)

Psycho-Pass (2012)

Aaaa další dystopický seriál, kde společnost je ovládána a kontrolována dokonalým systémem jménem Sibyl systém. A asi druhý nejdrsnější svět (první je Ergo Proxy) ve kterém žít je utrpení, protože jakmile přestanete myslet na duhu a jednorožce tak si pro vás přijedou a v lepší případě skončíte ve vězení, v tom horším z vás toho moc nezbyde. Seriál výborně dávkuje akci a vyšetřování a nutno uznat, že akce je na jedničku. Přestože vyšetřovatelé a naháněči, mají ultimátní zbraň, tak je tady dost akce tělo na tělo a popřípadě i nožovaná, to se jen tak nevidí, ono celkově anime místy se snaží působit dost retro, to je k dobru. Žádná z postav mně nijak neobtěžovala, jako jo Shogo Makishima je jeden z největších zmrdů, co se kdy mohl objevit a smrt mu snad všichni přáli, byť měl svým způsobem pravdu. Nooo ona pak ke konci i Cunemori se začala chovat moc po Dušínovsku, naštěstí to nebylo zase tak moc vážný. A Shinya Kogami naprosto bezchybný ekvivalent hlavního hrdiny. V podstatě za nulový humor, sem vděčný, byla by škoda zkazit tohle dílo nějakým tím pošklebováním. Jo a místy mi to trochu připomínalo Stand Alone Complex, ať už jde o roboty, augmentace, Sibylu co by bezchybnou dokonalost a pak Shogo byl tak trochu jako smějící se muž, existuje, neexistuje ? Ale nic nepůsobí jako pěst na oko, takže za mně plný počet . ()

Season 2 (2014) (S02)

Už je to nějaká doba, kdy Kogami zabil Shoga a následně musel Kogami prchnout pryč z města, pryč ze země. Však Akane Tsunemori stále pracuje jako vyšetřovatelka, dostala sice nové naháněče a jednu mladou nahánečku a nová hrozba na sebe nenechá dlouho čekat. Autoři se tady podle mně pustili na tenký led, takže se nedivím tomu kritickému hodnocení. Nicméně se tady dost přitvrdilo, a to nejen fyzického násilí, ale spíš hodně toho psychického. Tsunemori zde dostává svého nepřítele číslo jedna, navíc Sybil má na své straně dokonalého vojáka. Ubyla však akce a hlavně bitky, něco málo na začátku a pak něco uprostřed (v tomhle ohledu hodně kreativní a taky dost drsný) no a to je vše. Ale neni to na škodu zatímco první série patřila Kogamimu, tak ta druhá patří Tsunemori, které zde prošla psychickým vývojem a už to neni tak hodná (byť se stále snaží všechny zachránit) navíc ten psychický tlak, je neúnosný. Ke konci sem si říkal, jestli neni psychopat, jeví ty známky. Seriál je výborný, hlavně v tom že je to prostě psychický teror, s minimem akce a s jednou docela děsivou postavu. Navíc to v té lékárně, to bylo podle mně totálně šílený. Opět žádný humor, to je k dobru, slušná animace a Sybilu po tomhle bych už chtěl zníčit, zabít, vyhladit. ()