Sakurasó no pet na kanodžo

• Japonsko さくら荘のペットな彼女 (viac)
Japonsko, (2012–2013), 10 h (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Hadžime Kamošida (komiks)

Kamera:

Júki Kawašita

Jošicugu Macuoka, Ai Kajano, Mariko Nakacu, Nacumi Takamori, Takahiro Sakurai, Jui Horie, Ajako Kawasumi, Nao Tójama, Mucumi Tamura, Júki Ono, Satoši Hino (viac)

Romantická komédia zo stredoškolského prostredia sa sústredí na študenta Sorata Kandu, študenta druhého ročníka, ktorý žije na koľaji pre problémové deti v škole SORAT v Sakurasou. Jedného dňa sa do Sakurasou presťahuje Mashiro Shiina - roztomilé dievča a geniálna umelkyňa v jednom.
Sorata si myslí, že je to práve on, kto by mal Mashiro chrániť pred čudákmi v Sakurasou. Mladučká Mashiro sa totiž o seba nevie vôbec postarať. Tak napríklad, jej izba je jeden veľký chaos a mimo domu sa všade stráca. Soratovi kamaráti mu pomôžu aby sa stal majstrom v starostlivosti o Mashiro. A tu sa začína príbeh obyčajného chlapca a nadaného dievčaťa, ktorí musia žiť spolu ako "pán a jeho maznáčik". (Carol Pifková)

DaweForeman

Trochu netradiční pojetí středoškolského příběhu, kde se bere v potaz veškerý život studenta a není pouhým smýšlením o druhým pohlaví. Zaprvé velice humorné situace, kdy se člověk baví od začátku do konce, co je to tam za blázny. Zadruhé nádherně poukazuje na život různých tvůrců (ať už jsou to umělci nebo programátoři aj.) - jejich ambice, zklamání, radosti z úspěchů a snahy překonat sám sebe. A v neposlední řadě samozřejmě život s určitou skupinou lidí, kdy si vytvoří silná pouta mezi sebou a nakonec stejnak všichni vystudujou a budou se muset "rozloučit". ()

pytlik...

Seriál, který obohatil mou sbírku výroků o několik dalších vypečených kousků. Nicméně váhám, kam je zařadit na škále mezi jednoduchými, naprosto blbými (viz Lunetičí „vidět stromy a slunce, co svítí na domy“) a jednoduchými, naprosto geniálními (viz Major Monogramovo „to jsou naše zvířátka a všechny naše jsou“). Asi je nechám úplně mimo hodnocení, neboť Shiino „důvěřuji kalhotkám“ a Jinanovo „nikdy nezažiješ svých 15 minut, když nebudeš anál“ (podle českého překladu tedy) mi připadají zcela nezařaditelné. Seriál mi dal nejen tyto výroky, ale navíc jsem se přiučil perfektní obranu proti ukecaným důchodcům, co člověka vždy tolik zdržují („copak, přišel jste mi říct svoje poslední slova?“). Jinak se jednalo o seriál vtipný, který nenudil a pěkně odsejpal, teda až na poslední tři čtyři díly, kde byly výše uvedené kladné stránky nahrazeny zdlouhavostí a nesmírnou sentimentalitou. Také námět potěšil, určitě se lépe dívá na mladé, kteří se snaží něco vytvořit v umělecké oblasti, než na ty, kteří pouze řeší kdo, kdy, s kým a kolikrát. Tím nechci říct, že by seriál byl antierotický, naopak, zejména v prvních dílech se autoři ve snaze nalákat diváka celkem překonávali (Shiina patřila k sektě zapřisáhlých nudistů a scéna porovnávání prsou v lázni měla také hodně co do sebe). Tím plynule přecházím k vytýkání drobných nedostatků. V některých záběrech nevychytali animátoři úhel pohledu, např. Shiina měla v nahé scéně zakryta ta nejzajímavější místa rohem stolu. Taky logika kapku pokulhávala, když vynechám ten milostný veletoč v posledních dílech, tak je nesmysl, aby ten nejvlasatější kluk seriálu jedl tolik rajčat. Neboť jak známo, jedno rajče způsobí nenávratné vypadání cca stovky vlasů. ()

kubka4

Přímo úžasná romantická komedie, které nechybí snad nic... Hned na začátku jsem byl vtažen přímo do děje. Prožíval jsem všechny ty slasti a strasti spolu s postavami. Chvíli jsem se popadal za břicho, chvíli jsem byl dojatý, chvíli smutný a chvíli zase naprosto šťastný. U některých postav to sice nějakou dobu trvalo, ale našel jsem si cestu prakticky ke všem, kteří měli nějaký větší význam pro děj. Většinou si u romantických filmů vyberu jednoho/u favorita/ku, kterému fandím, ale tady jsem byl velice dlouho naprosto nestranný. Až ke konci se ramena vah převážila lehce na stranu Nanami... U konce (a nejen tehdy) jsem i slzu uronil (no a co, tak jsem citlivý člověk! :D) - obzvláště u proslovu Misaki, který byl opravdu dojemný. Částečná otevřenost zakončení mi tady nijak nevadila, ba možná jsem za něj byl i rád. Vím, neměl bych psát jen samou chválu, ale když já tam prostě nic záporného nenašel... "Nezáleží, jak blízcí si jste, pořád jsou tady věci, které nikomu nemůžete říct..." - 100% ()

Subjektiv

Hádám, že se někdo domníval: "Rain Man, to je film! Ale co Rain Boy, Rain Woman nebo Rain Girl?" Komu záleží na tom, bude-li porucha osobnosti působit neschopnost komunikace, zmenožní postiženému vykonávat základní činnosti a vyváží to kalkulačkou v hlavě či neuvěřitelným výtvarným nadáním. Hlavně že autor získal snadno ovladatelný nástroj na střídání dojemných, humorných a dokonce lechtivých situací. +++++ Sakurasó no Pet na kanojo využilo výprodej ideí ze second i third handu, smetiště a skládky prosmýčilo. Sterilním způsobem na sebe vrší nedorozumění a jejich vysvětlování, erotické nehody a jiné okoukanosti. Nedůvěra ve schopnost či snad nechuť zobrazit život v jeho opravdovosti dala vzniknout hlavním hrdinům, kteří snad už tím jací jsou umožňují každou situaci bez úsilí rozehrát v blbý (teoreticky i dobrý) vtip a uplakaný apel. Geniální malířka neschopná jakéhokoliv praktického úkonu, ýbrnormální středoškolák, arcisukničkář, programátorský hikikomori a hyperaktivní třeštiprdlo. Bez příběhu, s moralizujícím směřováním, situacemi, které nikoho nezajímají. Viděno 7 dílů. ()

-Victor-

Sakurasou se jistě řadí mezi vydařenější anime. Příjemná oddychovka se sympatickými postavami a s lehce předvídatelným příběhem. Tak by se Sakurasou dalo shrnou v jedné větě. Mě osobně si získala svým způsobem roztomilá Shiin Mashiro a povedené vtipné momenty, kterých jistě nebylo málo. Všech 24 dílů uteklo jako voda a vůbec se nebráním tomu shlédnout i případné pokračování. Pokud jste unavení z přemoudřelého Evangelionu 3, tak je Sakurasou dobrá volba pro odpočinek a relaxaci. ()