Nepřátelský vztah Jonathana Joestara k adoptovanému bratrovi Diovi je základem skutečně podivné rodové linie, ve které pokračuje vnuk Joseph. (Netflix)

CarnTheNunya

JoJo's Bizarre Adventure je hodně rozporuplný oříšek, který není pro každého. Přeci jen není filmu, seriálu či jakéhokoliv jiného média, které by se mohlo líbit úplně každému. Už jen když se podívám na název předlohy a potažmo seriálu, tak je mi jasné, že se zde v každičké sérii bude vyprávět nějaký bizarní příběh o někom z rodiny Joestarů, přičemž opět opakuji bizarní. Jedná se vlastně jen o přiblbý dobrodružný seriál, což je ale vlastně dobře, protože svůj účel splnil a nakonec i příjemně zabavil, ačkoliv na počátku se bral možná víc vážně než by měl a ačkoliv ke konci už jsem posledním sedmi dílům dával plný počet, tak stále nemohu říct, že se jedná o něco opravdu suprového. Začnu prvně tím, co vadí více lidem a to je animace, jelikož ta aspoň zde v první sérii není ve většině scén moc propracovaná a ještě víc lidem může vadit kresba autora předlohy Hirohika Arakiho, která také nemusí sednout všem, jelikož sedmnáctiletý kluk zde může naprosto v klidu vypadat jako třicetiletá korba, což je poněkud vtipné, ale vzhledem k tomu v jakém období předloha vycházela se není čemu divit a když ještě zůstanu u kresby, tak zde někteří tvrdí, že ženský zde vizuálně údajně připomínají chlapy, s čímž tedy úplně nemohu souhlasit a to ještě není všechno Horste, protože pomluv na tuto značku je ještě daleko víc a raději je nebudu zde vyjmenovávat. Ještě za zmínku stojí stylové textové vyobrazení zvukových efektů, jenž tomuhle seriálu dodává určitý styl, který popravdě není vůbec špatný. Inu, teď bych přešel ke kvalitě příběhu a toho, co se v něm děje. Manga vychází různě, přičemž autor se rozhodl jít stylem takzvaných "partů" (částí), kdy každý part (část) je příběh o někom jiném z rodiny Joestarů a tato první série adaptuje tyto části hned dvě - Samozřejmě tu první (Phantom Blood) a druhou (Battle Tendency), přičemž bych začal tedy s Phantom Blood, který se odehrává po prvních devět dílů. Phantom Blood měl zajímavý počáteční čtyř-epizodní náběh, který ale byl pošlapán nemastným neslaným zbytkem a ve výsledku by nakonec byl jen za lepší tři hvězdy a mohlo to být víc, kdyby se to stále neslo v podobném duchu jako ty první čtyři díly, jenže to co se dělo potom se zkrátka nedalo brát vážně, ačkoliv se to tvůrci v seriálu nejspíš snaží prezentovat vážně a v manze nevím jaké to bylo. No pak následovalo veliké překvapení - druhá část s názvem Battle Tendency a tam už si autor nejspíš uvědomil, že by měl trochu víc do výsledného dílka zapracovat humor, díky čemuž vznikla zábavná a relativně vtipná battle šónen jízda, která se sice taky občas bere vážně, ale aspoň zde vážné momenty působí trochu lépe a hlavně poutavěji, přičemž (už zase opakuju nějaké slovo, asi bych měl rozšířit svou slovní zásobu) druhému partu bych tedy udělil hvězdy 4. Po sečtení, vydělení a zaokrouhlení jsem se rozhodl celé první sérii udělit hvězdy čtyři, jelikož mi nakonec JoJo celkem sedl. ()

VanTom

Bláznivě napálená soubojovka ze své bizarnosti vědomě těží a rozhodně nebere vážně (i když navenek se tak možná tváří) všechny ty halasné mačo pózy, extrémní (komentované a vysvětlované) techniky či ulítlé zvraty rozvité ságy o bojovnících rodu Joestarů z různých epoch v jejich nedobrovolném zápolení (pomocí jakési tělesné energie "hamon") proti zlu ze starověkých upířích masek. Prostě maglajz, v první, dva story arcy pokrývající sezóně sympaticky odsýpající, nenatahovaný. Poměrně statická animace má ovšem k dokonalosti daleko a na příslovečné šílenosti si člověk musí nějaký čas zvykat (a nemusí se mu to povést). Úvodní, tupě epická, patosem nešetřící část Phantom Blood (2,5 *) ještě tápe, jakým směrem se vydat, zatímco Battle Tendency (3,5 *) již přináší bezuzdnou, uličnicky narvanou jízdu se vším všudy. ()

Terezinka198

Jako... ono to není špatné anime. ale dost vás předem otráví neustálé vtipy na téma JoJo, kterým nerozumíte, přehnané chvály a když se ve finále k tomu "veledílu" dostanete, tak si říkáte "wtf" s každým dalším dílem. JoJo opravdu není pro každého a tudíž i pro mne toto není můj šálek kávy. Většinou mám anime z GAR stylu ráda, ale tohle mě opravdu nudilo. Jistě, akce to mělo v každém dílu požehnaně, o tom žádná, ale i toho se člověk přejí, když mu to cpou 24/7. Další, co mi vadilo i předtím (meme a jiné různé narážky/vtipy) byla animace. Ta bohužel taky není pro každého a aby zdejší ženy vypadaly jako chlapi a vám až potom díky šatům došlo, že je to vlastně ženská, welp - where did I go wrong? Začátek určitě zajímavý a přiměl mě v seriálu pokračovat, ale člověk tak nějak čeká víc, když je to tolik chválené i skeptickými otaku lidmi, které znáte. Ale za mě bylo JoJo opravdu zklamáním, do dalších sérií se proto pouštět nebudu. Smutné 3/10 a přestávám se na jakékoliv doporučované anime těšit, jenom mi to zkazí celkovou chuť se na cokoliv dívat. ()

Worry77

Tak jsem viděl první sérii memefestu jménem JoJo´s bizzare adventures. Je to dost zvláštní anime. Ve svý podstatě je to odpad, ale vlastně něco naprosto geniálního. Ta práce z barvama a ta animace po konci Phantom Blood je fakt něco. Věřím, že další série dovedou JoJa na ještě vyšší úroveň. Jak scénáristicky, tak animačně. Hlavní problém tohohle seriálu je ten, že prostě nevydržíte na něj koukat "v maratonu". V zásadě je to tak stupidní, že bych se nedivil vašemu dropu, o kterým jsem taky asi tak třikrát uvažoval. Něco mě u toho ale drželo, fajn hudba, pár badass scén a taky to jakej je Joseph idiot. Párkrát jsem se u toho opravdu upřímně zasmál. Mám k tomu teď takovej zvláštní vztah, klidně bych tomu dal 4*, ale vím, že tenhle seriál má v budoucnu mnohem na víc, takže menší rezerva. Určitě v tom budu někdy časem pokračovat, ale dám si předtím delší pauzu. (60%) ()

Katakimiku

(Part 1) Tahle část je většinou komunity kolem Jojo označována za nejhorší. Ale já bych řekla, že byla stále v pohodě. Už od začátku vás trknou do očí věci typické pro Jojo série obecně - to, jak postavy strašně přehání každou maličkost, zajímavě a divně pojatý art style, plus v mnoha scénách se úplně mění paleta barev a podporuje tím vážnost nebo šílenost situace. Bohužel parta hlavních postav byla docela slabší a obyčejná a to je za mě hlavní vadou na kráse v tomhle partu. 6/10      (Part 2) Kvalitou děje mi druhý part přijde hodně podobný tomu prvnímu, snad jen s tím rozdílem, že má mnohem lepší postavy a i konec se mi líbil podstatně víc. 7.2/10 ()