Gekidžóban Mahó šódžo Madoka Magika: Eien no monogatari

• Japonsko 劇場版魔 法少女まどか☆マギカ 永遠の物語 (viac)

adamulefa

Platí to isté, čo som napísal pri prvom Madoka filme. Ide o remake posledných 4 epizód seriálu. Jediný rozdiel je, že tu máme viac originálnych scén, ktoré lepšie ozrejmujú motivácie a backstory určitej dôležitej postavy, ktorá sa nevolá Madoka Kaname. Taktiež sú tu ďalšie pridané drobnosti a vylepšenia, ktoré uceľujú celkové dielo. A to je rozhodne plus. Napríklad veľmi nápadito zakomponovali pôvodný opening do deja. Taktiež nový filmový opening je super, presne tak out of place ako to máme radi :) Nemám moc čo vytýkať. Je tu ale vec čo sa týka záveru. Osobne som spokojný s koncom seriálu a na tom isto mieste viac menej končí aj Eternal. Niektorý ľudia však s ukončením neboli spokojný. Musím uznať, že kadečo sa v posledne hodine udialo a nie možno všetko sa tak úplne vyriešilo. Čo je možno niekomu proti srsti. Áno o konci by sa dalo polemizovať a veľa záleží na interpretácii a na zvážení istej logiky... Nie nechajme to tak! Ja som šťastný s tým ako všetko v seriáli i tu dopadlo, ale pre tých čo neboli tu máme tretí film. Veď preto aj vznikol. O tom ale viac tu. ()