Keď Yuuta Togashi navštevoval základnú školu, trpel nákazou menom chuunibyou, ktorá chorým dávala nadprirodzené schopnosti. Alebo snáď nie? Yuuta túto chorobu úspešne prekonal a celú temnú minulosť hodil za seba. Nevedel sa dočkať novej budúcnosti na strednej škole. To všetko sa zmení, keď Yuuta uzavrie zmluvu s nakazenou Rikki Takanashi. Táto zmluva naruší jeho zúfalo obyčajný život. (Carol Pifková)

Hromino

„Já jsem ta nejvyšší eminence, hlava všemi mastmi mazaná, vždy ostrým perem vládnoucí, dechberoucí básně tvořící, dokonale výstižné komentáře vždy píšící, transcendentní snové výjevy kreslící, srdce krásných žen svými písněmi jímající, bujnou, velmi hustou kadeří se chlubící, na měkkých a pohodlných ložích spící, svůj pokoj si vonnou svící zpříjemňující, jen ty nejvybranější plody života pojídající, nejsladší nektary popíjející a všemu plebsu od Horní Dolní až po Babovřesky vládnoucí, a tak vás teď všechny porazím svou ultragigahyperdupersuperkalifragilistikexpialidózně ohromující technikou Devítimocného štítu Magnuse Osmirohého ze Sedmihradských hor, jež šestiocasí mravenci na pětiwattových čtyřkolkách třikrát denně dvojmo objíždějí!” – Že jste tuto snůšku keců psanou přízračně pro nemoc čúnibjó dočetli do konce s otrávením? Nu, já vás chápu, neb s podobným otrávením jsem postupem času sledoval a poslouchal čúnibjúící Rikku. Nemám víc co říct, předchozí souvětí nechť mluví za vše. Dvě hvězdy. ()

Subjektiv

Já jsem Subjektiv, Všeznalec Anime - SUPEROTAKU, zahubím tě svým MEGA TEMNÝM ODPADEM! Bych teda řekl, kdybych trpěl čúnibjó já. Ostatně bývalý DARK FLAME MASTER Togaši míval podobnou prupovídku, leč poučen sociálním vyloučením, jež jediné si svou snahou být nebetyčně cool vysloužil, mění přístup k životu. V nové škole nová imidž, noví lidé, normálno s normálními kamarády, možná i normální dívkou, o to by rád usiloval. Leč všemožné okolnosti přinášené dosud čúnibjící, v pubertálním snu o kakoi a sugoi žijící Takanaši mu budou házet klacky pod nohy tak usilovně, že se bude mít co ohánět, aby nezakopl do svých temných plamenů minulosti. +++++ Možná překoná nástrahy té otravné periody dospívaní, zcela jistě však lapí diváka do ostnů generických harémovek, které se mu omotají kol kotníků a budou jej při prodírání drásat do kotníků nudou a trapnem. Ta banda žen se již kolem Togašiho kupí i s obvyklým přicmrdávačem, už spolu zakládají klub a společně jej vhání do situací, které indikují formálními prvky, že mají být legrační, leč jen zřídka se jim skutečně zadaří se takovými stát. Není o co stát. Jedno zda užívají hrdinčino třeštění či hrdinovo zoufalství a stres. Je to děs. Ačkoliv...pro mě jen zhruba dvojhvězdičkový, ke rvaní vlasů je ještě daleko. Končím po třetím díle. ()

Carol Pifková

Zatiaľ mám prvú časť za sebou a musím sa priznať, že animácia ma naozaj nadchla. Postavy sú naozaj krásne nakreslené, Rikka je úplne perfektná, neviem prečo ale mám slabosť na hlavné postavy dievčat s páskami cez oko. Asi za to, že sú také tajomné a strašne sa mi páči to spájanie s mágiou. Prvá časť naozaj pobavila, zatiaľ to vyzerá, že táto anime je presne moja šálka kávy. A ako tak rozmýšľam, chorobou chuunibyou som si prešla asi aj ja, ale ja som bola špiónka. 7. epizóda ma teda riadne dostala a priznám sa, že mi pri nej tiekli slzy. Posledné časti boli skôr taká citová záležitosť a všetko okolo syndrómu išlo bokom, ale vôbec mi to nevadilo. Ten útek z reality do sveta fantázie bol proste krásny. Rada by som prežila také časy znova. A najviac sa mi páčili tie scény kde bol ukázaný svet fantázie a hneď na to realita. To ma vždy rozosmialo. Super 5* A samozrejme, že Rikka a Dekomori pre mňa naj postavy. ()

Larky

Nemyslím si, že mainstream musí automaticky znamenat výrazné zjednodušování, či snad zcela záměrnou a hloupou snahu zalíbit se za každou cenu každému. Vše určeno řekněme pro masy nemusí nutně býti dementní. Leč v poslední době je mainstreamové Anime často spojeno s pro mě nepříliš šťastným pravidlem - forma vyhrává nad obsahem. ------ Právě Chuunibyou demo Koi ga Shitai! je naprostým exemplárním příkladem výše zmíněného. Platí to tu až do takové míry, že scénář je silně upozaděn a do popředí se dere samotná prezentace. Ta je, pravda, skrz relativně kvalitní animaci a vcelku vkusné ozvučení na nadprůměrné úrovni, ale k čemu to ? K čemu to, že seriál vypadá hezky, ale nemá žádnou duši? K čemu hezké holčiny, když cokoliv, co vypustí ze svých hezkých pusinek je velmi často naprostý blábol? K čemu hezky nakreslený svět, když v něm autoři dík své lajdáckosti absolutně nedokáží vyprávět byť jen průměrný příběh? ------ Už při čtení synopse asi každému dojde, že tohle nebude žádný velký zázrak. O to větší překvapení je, jak až moc špatně jej tvůrci převedli do praxe. Vyprávět, kterak si skoro dospělý lidé hrají na různou imaginární pakáž a stávají se zase zpětně znova dětmi by docela fungovat mohl, dát scénáři řád, zajímavé postavy a vtipné momenty. Řád tu ale žádný nehledejte, postavy vykazují nulovou charakterovou zajímavost (celkem s přehledem všem vede příšerně napsané hlavní duo) a vtipných momentů je díky tomu jak šafránu. ------ Jak asi vyrozumněno bylo případným čtenářem, Chuunibyou demo Koi ga Shitai! je podle mého silně podprůměrné Anime, které je jen hloupě poplatné dementnímu trendu posledních let. Snad se to zase jednou změní :) 1*. //////////////////////////////// Ta 1* měla platit pro celý seriál, byť udělena byla někdy po jeho půlce. Rozhodně jsem nečekal, že se Chuunibyou demo Koi ga Shitai! nějak zlepší a ani jsem neměl náladu to dál zjišťovat. Nicméně jisté okolnosti mě opět donutily minimálně o tomhle Anime přemýšlet. Nakonec to vyústilo v druhou šanci, kterou jsem tomuhle dílku dal a právě se zážitky ze druhé půle bych rád ventiloval nyní. ------ Až do 9. dílu je scénář pořád stejně prázdný jako v první půli. Hloupé postavy v žádném ději jen tak blbnou, hrajou si na retardy a nudí diváka. V 10.díle nicméně přecijen přijde jakési zlepšení. Scénář se totiž snaží tu prázdnotu vyplňovat psychologickou linií, která, bytˇje naprosto mělká, dává konečně jakýsi smysl a vrcholí 11. dílem, který není žádný zázrak a je vlastně celkově velmi průměrný a jednoduchý, nicméně oproti zbytku jde o jakýsi pokrok. Ten je ale jakoby zapomenut zcela hloupým a předvídatelným koncem. ------ Ikdyž si Chuunibyou demo Koi ga Shitai! svou druhou polovinou lehoulince napravila reputaci, ani při nejlepší vůli jí nemůžu v podstatě nikomu doporučit. 2*. ()

zdepapepa

Na první pohled obyčejné romantickomediální slice of life okořeněné krásnou animací soubojů typických spíše pro nějaké JRPG nebo shonen. Jakmile člověk ale začne přemýšlet o tom, proč se to děje (a vyhledá si, že pojem Chunibyo jako takový je i na Wikipedii), dostává to novou rovinu. Je dost možné, že jste si prošli tím samým. Rikka pro to má důvod svůj. Je zároveň vynikajícím rozhodnutím to, že seriál zařadil i další postavy s tímto syndromem, každou s trochu jiným syndromem i přístupem k němu. Stejně důležité (a zábavné) jsou i postavy bez něho, jmenovitě zejména absolutně chill postava Kumin a takový skoro protipól je sestra Rikky Toko, ta zase se svojí naběračkou má zero chill, na druhou stranu jakožto dospělý rodinný příslušník bez syndromu Chunibyo je to zcela pochopitelné. Na druhou stranu ale člověk chápe i Yuutu, a jeho přístup ke hrám Rikky je rozhodně v kategorii "couple goals". Navíc - pokud svými deziluzemi nikomu neubližuje? Proč si nudnou realitu trochu nepřikrášlit? Možná pokud do toho nezařadíte skluzy jak když ve fotbale úmyslně chcete dostat červenou kartu. Ale takto animovaně je to neskutečně zábavné. Pro fanoušky Megumin z Konosuba téměř povinnost, jen tady to jde víc do goth stylu. ()

TomX2

Yuuta Togashi v detstve trpel syndrómom chuunibyou, ktorý mu umožňoval vidieť nadprirodzené javy a schopnosti. Teraz, keď nastupuje na strednú školu sa pomaly chuunibyou zbavuje a snaží sa zabudnúť na svoju minulosť, avšak jeho plány prekazí dievča, ktorá sa práve presťahuje do Yuutovho susedstva k jej sestre. A tá o svoj chuunibyou rozhodne nechce prísť.. Celkový dojem: Tak a k tomuto anime som sa konečne dostal aj ja! A už teraz mám problémy pri pisaní.. kde vlastne začať? Je pravda, že Chuunibyou demo koi ga shitai má celkom silný príbeh, ktorý sa za týmto anime skrýva (smrť otca, láska a to, ako môže nejaké slovo alebo človek zmeniť osud niekomu inému), avšak pravdou je, že mi to veľmi nesadlo. Síce anime má nejaké šťastné a dojemné chvílky, ktoré sa odohravajú v posledných krásnych dieloch, avšak mňa neskutočne iritovalo a pri jeho sledovaní som len trapne (alebo lepšie,) nasrane krútil hlavou popr. si o ňu nechával chytať tvrdé rany od mojej dlani (a nie, prekvapivo nemala žiadne schopnosti ani ,,jutsu" ako tá malá, protivná zlatovláska.. takže nakoniec sa ten človek s tým príjemným predslovom v závere série mýlil a chuunibyou netrpím? ale nie, sranda bokom) a to hlavne (prekvapivo) správanim jednej postavy, ktoré tomuto anime uberá minimálne 2 hviezdy (!!!), čož je (ako sa na prvý pohľad nezdá) veľké číslo, keďže toto anime má na viac. Oveľa viac. A snáď každý človek pochopí, že postava, ktorá mi liezla na nervy cez celú dobu pozerania tohto celkom kvalitného diela, je Dekomori - úplne otravná a podľa môjho aj zbytočná postava. Na druhu stranu anime okrem toho obsahuje aj naozaj peknú animáciu, ktorá bola aspoň mne veľmi sympatická, a geniálny soundtrack. Naozaj. Tá krásna melódia mi ešte stále v ušiach znie a aj pri písaní tohto komentáru ju počúvam. Teda ja v tom nakoniec vidím naozaj krásne anime so zábavným, avšak zároveň aj silným príbehom, ktoré si málokto neobľúbi. Na druhu stranu to je podľa môjho ale veľmi preceňované dielo, ktoré ale aj napriek svojim chybám (s ktorými som ja osobne mal veľký problém) musím odporúčať. ,,In the end, we all have chuunibyou syndrome." Moje hodnotenie: 46% ()

SonGokussj

Musím uznat, že předposlední díl byl opravdu dobrý. Konec věty. Toto anime má totiž dílů 12: Ale popořadě. Jsme ve světě, kde i zdánlivý nenápadný kamínek uchovává magickou moc. Copy na dívčiných vlasech jsou Thorovy kladiva a kapslová zbraň dokáže zničit půlku světa. Vítej, Chuu - 2 - byou syndrome, neboli psychický stave, který se vkrádáš do myslí mladých lidí, nejčastěji v 8. třídě základní školy. Tento příběh nás zavede k hlavnímu hrdinovi, ex-chuu2byou, který potká dívku zaslepenou právě do tohoto světa. Plyne díl první, druhý, pátý a jediné, co se hýbá je prohlubující se vztah Yuuty a Rikky. V 11. díle vyvrcholení psychického konfliktu, ve 12. díle po*rání všeho a konec. I tak by se dal tento seriál charakterizovat. Abych pravdu řekl, krom 11 dílu se mi v paměti neusídlilo -zhola nic-. Netuším jména postav, jejich návyky, učitele ve škole (ano, opět školní prostředí s kawaii postavami) ani jiné věci. Nevím tak, o čem psát a tento komentář ukončuji. Jedna hvězda navíc za naprosto -úžasně- zpracovaný 11. díl, kvůli kterému bych toto anime i polehoučku doporučil méně náročným. Pouze... 11. ... Díl.... 40% ()

Pirkaf

Úplně jsem kvůli tomu zapomněl koukat na Log Horizon, takže za mě jasných 5 hvězd.. ^_^ V rámci žánru poměrně dost originální anime se zajímavými postavami. Hodně příjemné překvepení. ()

Hees

Treba povedať, že toto anime je trošku viac premyslené ako sa na prvý pohľad zdá a to je len dobre pretože za vtipnou a komediálnou časťou a romantickou je niečo viac čo rozhodne stojí za pozretie. Dôležitý aspekt je hlavne hlavná hrdinka Rikka Takanashi, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako obyčajné bláznivé dievča, ale nakoniec to prečo sa tak chová má istý význam a preto sa toto anime oplatí pozrieť. ÁNO oplatí sa pozrieť lebo každý sme takýto, že odsudzujeme niekoho keď sa na neho len pozrieme, ale v skutočnosti je za ním nejaký príbeh a boj so životom. Preto sa mi toto anime aj páčilo aj miestami malo problémy ukázať a dodať to čo chcelo svojim divákom. POUŽIJEM NA TEBA MOJE SMRTIACE OKO A TY MI DAJ PROSÍM TA SILU Môj MAJSTER. Treba povedať, že podstatná časť anime prichádza až v neskorších dieloch kedy sa z obyčajného anime na hlavu stane psychologickejšie anime a príbeh Rikky zaujme a to je fakt podľa mňa v tomto anime dosť nečakaná súčasť za čo sa tento počin oplatí pozerať. Bez tejto súčasti by to zrejme bolo veľmi zlé anime, lebo zo začiatku postavy zaujmú, že sú bláznivé, ale veľa scénok a situácii ide do stratena a nie sú vtipné. (Hodnotenie 3,5) ()

Kontractor

Chūnibyō je záhadná nemoc, která infikuje studenty uprostřed jejich puberty. Můžeme jí poznat tak, že nakažení jedinci náhle získají (nebo si to alespon mysli) nadprirozene schopnosti! Hlavní hrdina této komedie je čerstvě vylečen a raduje se, když může nastoupit na novou školu, kde ho nikdo nezná, avšak k jeho smůle potká dívku u niž je tato nemoc v plném proudu a jako by toho nebylo málo, dívka se od něj nechce odtrhnout! Po prvním díle mužu říci jen, že anime vypadá lehce ujetě, což není na škodu. Několikrát jsem se zasmál a ženské heroině musím přiznat značnou dětisnkou roztomilost. Hodnocení jako takové budu upravovat, tudíž ho neberte příliš vážně. ()

Echelon1

Po 5. diely som s tým skončil. Nebolo to príliš zábavné, niektoré postavy boli sprvu otravné...myslel som, že to bude celé len bezcieľna komédia. Avšak, nedalo mi to, a o pár dní som sa k tomu vrátil. Bol som na seba priam naštvaný, pretože práve od 6. dielu to nabralo správne obrátky, a na konci som si hovoril: „Tak o toto som skoro prišiel.“ Po prvej polovici prišla dráma, roztomilá romantika a hlbšia psychológia postáv. Má to niekoľko vizuálne opojných momentov (milujem takéto mysticko-fantazijné scenérie a dejové prvky) a niekedy zaujímavú hudbu. Po dlhom čase kvalitatívne prekvapenie. ()

Koonix

[] Opening-Ending [] Vynikajúce! Nie dokonalé, našlo by sa dosť slabších miest, ale išiel by som sám proti sebe, keby som neudelil plné hodnotenie. Téma mi sadla úplne dokonale, presne takéto niečo som potreboval, aby som aspoň na chvíľu spomenul na dobu, v ktorej mamina varecha bola mocnou sekerou, babkin pes ukrutným drakom a ja hrdinom ktorý ako jediný mohol odvrátiť blížiacu sa katastrofu! A aj keď ja som to až takto nehrotil, veľmi si to cením. Záver je síce prostoduchý a predvídateľný, ale napriek tomu ešte umocňuje už aj tak skvelý zážitok. (A samozrejme vzťah medzi Yuutom a Rikkou nádhera:) PS: Opening je skvelá rozcvička okohybných svalov ! ()

DaweForeman

První část anime celkem v některých situacích pobaví, kdežto druhá část se zaměřuje už spíše na něco hlubšího ve smyslu lásky, složité pozadí hlavní hrdinky a obecně téma iluzí, které trochu šahá do životní filosofie (že je má každý v trochu jiné podobě). Největším mínusem bych ale viděl onu trapnost daného syndromu, kdy ještě především v japonském podání to působí v horších rovinách (je to vidět v těch smyšlených bojových scénách s typicky japonským kýčovitým provedením, bez kterých by se člověk naprosto obešel). Tím pádem trochu odpovídám i na úroveň animace, ale když pomine tenhle úsek, tak je celkem slušná. Po hudební stránce slabší průměr. ()

ikilledjenny

Jsem na rozpacích, nevím jak mám tohle dílko hodnotit. Upřímně to byla blbost s příšerným openingem i endingem, ale na druhou stranu ten poslední díl byl tak emocionální, že mě rozhodil. Když jsem viděla ten trčící Rikky vlas hned jsem si řekla, že bude divná (to většinou charaktery s trčícím vlasem jsou), pak Yuuta - ten mi přišel ze začátku vtipný. K plusům musím přidat kawaii animaci ve stylu K-ON. No nevím, nevím... řekla bych, že je to strašně divné anime, které si určitě najde své fanoušky. ()

Palisander

Žiť neznamená zabudnúť na sny. Ale vysvetľujte také čosi zatrpknutému povrchnému cynikovi, ktorý to vzdá ešte skôr, ako vôbec začne. To, čo vidieť, môže byť póza, pretvárka, ilúzia. Preto vidieť neznamená pochopiť. Ale naozaj zlé je ani nevidieť. Rebel proti realite nemusí mať vždy pásku cez oko. PS: Veľmi povzbudzujúce finále. Ďakujem za kus nádeje. ()

P.V

Velmi milé překvapení - tento seriál předčil všechna má očekávání a já ho hltal díl po díle. Úžasná animace, chytlavý příběh, který nenudí, spousta vtipných momentů i romantických vsuvek. Hlavní hrdinové jsou opravdu sympatičtí a snad žádný z nich mi po dobu všech sérií nelezl na nervy. Navíc Rikka Takanashi je jednou z mojich nejoblíbenějších postav, nejen co se roztomilosti týče, ale i svým charakterem. Zajímavě vypadají i akční scény, které jsou místy i velmi zábavné. Nemohu jinak, než tohle lehce ujeté, ale naprosto skvělé anime doporučit. ()

Harroc

Vcelku působivé anime. I když je to romantická komedie, tak i "akční" scény jsou velmi pěkně provedené. Postavy a jejich příběhy jsou sice tuctové a nenudí, ale občas se stane, že Yuuta Vás bude pěkně štvát. Převážně svými názory. A taky tím, že docela často mlátí Rikku (ne nějak brutálně, ale za její blbosti). Pokud hledáte něco romantického (žádnou slaďárnu) s komedií je tohle docela fajn volba. ()

poleno

Tohle mi jaksi nesedlo. Což o to, kresba a animace jsou pěkné, hlavní mužský protagonista je sympaťák, ale to je všechno. Příběh mě nezaujal a do hlavy se mi nevryla pořádně ani jedna postava. Pro mě je toto anime zbytečností. /15%/ 1*/ ()

Katakimiku

Jeden z mála případů, kdy mě anime, od kterého jsem nečekala skoro nic, překvapilo na tolik, až jsem musela na nějaký čas přidat Rikku, hlavní protagonistku tohoto seriálu, do svých oblíbenců na MALu. Ne, že by se jednalo o nějak revoluční dílo, to ani náhodou. Ale sympatickou zápletkou o neexistující magii a tudíž i spoustě suprových neexistujících akčních scén, jsem získala pocit, že se dívám na něco speciálnějšího než na klasický středoškolský rom-com. První série na mě zapůsobila především docela silnými emocemi a druhá mě naopak překvapila s miloučkou a uvěřitelnou romantikou. Komediální prvky byly taky poměrně povedené, hrdinky sympatické (a docela mě mrzelo, že se nakonec nepokusili o vážnější romantickou linku mezi Nibutani a Dekomori, protože si to zasloužily) a i hudba a animace se i na poměry studia Kyoto Animation dost povedly. Nemám žádnou zásadní stížnost, asi mi to prostě sedlo a nebo je to vážně moc fajn anime, to už posuďte sami :) 8.2/10 ()