Nihodžin no širanai nihongo

• Japonsko 日本人の知らない日本語 (viac)

Zíza

Jako studentka japonštiny velmi oceňuji vysvětlování určitých gramatických jevů, použití slovíček, atp. Ale jako divačka velmi neoceňuji vykreslení charakterů cizinců, šablonovitost a stupiditu. Přiznávám, že člověk se něco dozví, ale válí se to v dosti smrduté omáčce... Velkým plusem je, že díl není delší než půlhodinka, takže se to dá psychicky snést. :-D Není to špatné, ale nehorázně mě rozčilovalo již zmíněné vykreslení charakterů cizinců... pusťte si, pokud chcete něco trochu ujetějšího, a zároveň něco, kde se můžete dozvědět něco zajímavého. Přeloženo. ()

Tsuki

Tematicky mě tenhle seriál hodně zaujal, ale pak jsem byla trochu zklamaná. Naka Riisa byla sice jako učitelka japonštiny ve třídě cizinců dobrá, ale všechny ty (někdy rádoby směšné) postavičky cizinců mě celkem otravovaly. Sice se jedná o komediální seriál, takže to jaksi vyžadovalo, aby se tyhle postavy chovaly jistým způsobem šíleně, ale působilo to úplně jinak než komediálnost japonských herců - projevy těchto cizinců byly často stupidní a trapné. Částečně jim tu stupiditu samozřejmě připisoval scénář, ale velký vliv mělo i to, že někteří z nich neuměli skoro vůbec hrát. Říkala jsem si, kde ty cizince vůbec vyhrabali, aby si zahráli v japonském seriálu. Postava Itala Luka byla kupříkladu s velkou pravděpodobností vybrána jen kvůli svému vzhledu - protože ten kluk neuměl absolutně hrát. Mám pocit, že za můj zklamaný dojem můžou z velké části právě tyto postavy - člověk si k nim nějak nedokáže najít cestu a tím pádem se ani nemůže sžít s city hlavní postavy (Naka Riisa), které její studenti přirostou k srdci. Jediné, co mě na tomhle seriálu bavilo, byly ty různé zajímavosti ohledně japonštiny. ~(3,0)~ ()