Kráľ Gwanghae je panovníkom už osem rokov. Má podozrenie, že niekto z kráľovského dvora sa ho pokúša otráviť. Prikáže preto svojmu radcovi, aby našiel niekoho, kto sa na neho podobá. Radca Heo Gyun narazí na klauna menom Ha-Sun, ktorý baví opitých šľachticov. Ha-Sun sa veľmi podobá na kráľa Gwanghae a je dokonca schopný napodobniť spôsob, akým kráľ Gwanghae hovorí. Krátko nato kráľ Gwanghae ochorie a je v tajnosti odvezený preč. Ha-Sun prevezme rolu kráľa, kým sa ten nezotaví. Pomaly však znaky jeho pravej identity vychádzajú najavo a ľudia z kráľovského dvora spozorujú podozrivé zmeny v správaní svojho "kráľa". Ha-Sun, ktorý je vľúdnejší ako skutočný kráľ, tak dočasne získava viac priestoru a moci, než sa plánovalo. (ČSFD)

lucijelucije

Konečně jsem se dokopala k tomu, abych si pustila tohle historické drama s prvky komedie..A když píšu historické drama s prvky komedie, myslím to smrtelně vážně, takové to skutečně bylo. Po dlouhé době jsem viděla opravdu dobře natočený film. Králův dvojník není jenom emotivní drama s vtipnými scénkami, ale je to především film, u kterého se bavíte od začátku do konce. Ani jedna stopa nudy, ani jedna stopa přetahaných scén. Králův dvojník byl podle mě přesně takový, jaký by měl být.. A pro mě rozhodně nejlepší film roku 2012. A těch 131 min??..mohlo to být klidně delší, věřím, že tak precizní film, by ani tak nepokulhával. ()

Hees

Kráľa sa pokúšajú zabiť tak prečo ho na chvíľku nevymeniť za divadelného bláznivého herca, ktorý zabáva ľudí. Postupne hlavná postava dozrieva a chápe akú ma moc v rukách a chce zmeniť kráľovstvo, v ktorom si chcú všetci ukrojiť s koláča moci a aby všetci boli spokojný treba hrať občas na viac strán. Skĺbiť vtipný film, v ktorom sa ešte aj objaví toľko rôznych vážnych tém je vždy úžasné a zaslúži si obdiv. Prečo ? Lebo sa to podarí malo komu aby obe aj humorná aj vážna stránka nezatienili jedna, druhú a nebrali jej vietor z plachiet. Tu sa to teda podarilo. ()

Dont

Vkusně namíchaná směs komedie a dramatu na pohádkový motiv šašek králem. I když snímek zvládá perfektně přechody mezi vážnými a komickými scénami a v některých momentech jsem se smál nahlas, ta dramatická stránka mi seděla přeci jen víc. Jen jsem se obtížně orientoval v těch ministrech, kteří vypadali všichni stejně a vyjmenovaní byli naráz a dost rychle. Líbily se mi pasáže znázorňující vývoj vztahu mezi novým králem a jeho třemi nejbližšími muži, tedy rádcem, eunuchem a osobním strážcem. Není taky na škodu vidět Leeho Byeong-heona po dvojkách Red a G.I. Joe v nějaké vážné roli, ačkoli tedy vlastně jen napůl vážné. ()

Bernhardiner

Abych tohle považoval za komedii, to bych musel mít v sobě alespoň deset panáků vodky. Řekněme spíše, že je to solidní historické drama, které bylo obdařeno několika celkem vtipnými momenty a také určitou mírou trapnosti, která je ovšem Korejcům tak trochu vlastní. Musím tvůrce pochválit za skvělé dialogy, jen mně místy připadalo, že logika si občas našla slabší chvilky. Z herců mě nejvíc zaujal Ryu Seung-Ryong v roli rádce Heo Gyuna, ale ani ostatní účinkující rozhodně nezklamali. 80% ()

nascendi

Po dlhšom čase sa mi podarilo vidieť mimoriadny film. Mimoriadny napriek tomu, že neholdujem histórii a napriek tomu, že som mal spočiatku pocit, ako by si námet požičali  z Fričovho filmu Lelíček ve službách Sherlocka Holmese. Ale vážne. Považujem práve videný film za zaujímavo vystavaný, dobre zahraný a ukazujúci limity vládnutia na ázijských panovníckych dvoroch. Nemal som problém s pomalým plynutím deja, nesnažil som sa zorientovať vo všetkých menách a podobných tvárach, len s tým záverom nie som celkom stotožnený. ()

• Děj filmu se odehrává v roce 1617 za vlády korejského krále jménem Gwanghae-gun (česky též Kwanhegun) z dynastie Čoson, který vládl v letech 1608–1623. (Korsak)
  • O výrobě snímku byla jeho tvůrci média informována z kraje roku 2011. To ještě v době, kdy rozpracovaný projekt nesl zavádějící pracovní název I Am The King Of Joseon. S inspirací, čerpající z úspěšné historické novely amerického autora Marka Twaina "The Prince And The Pauper" (1881), započal tehdejší režisér snímku Woo-suk Kang výrobní proces s jihokorejským hercem Jae-young Jung v hlavních úlohách, zatímco ve vedlejší roli se měl objevit herec Jun-sang Yoo. Vše se ale změnilo nedlouho poté, co filmová produkční společnost CJ E&M projevila nespokojenost s režisérovými záměry, které se ne docela shodovaly se záměry produkční společnosti. Woo-suk byl na sklonku roku 2011 odvolán, aby na jeho místo přišel Chang-min Choo. S ním se změnilo i obsazení. V hlavní roli se objevuje Byung-hun Lee, který se do této doby neobjevil byť v jediném historicky laděném celovečerním snímku, a jen o měsíc později se potvrzuje účast herečky Hyo-joo Han. Snímek vznikal ve slavném jihokorejském filmovém studiu Namyangju Studio Complex, nacházejícím se provincii Kjonggi, v němž vzniklo nespočet ikonických, ale i těch méně slavných korejských filmových snímků a televizních dramat; Three Musketeers (2014), Hwang Jin-yi (2006), Empress Ki (2013) ... (Conspi)

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (viac)