Mizerná výchova

• Veľká Británia Bad Education
TV spot
Veľká Británia, (2012–2024), 16 h 6 min (Minutáž: 28–44 min)

Komedie o učiteli, který je víc dítětem, než jeho žáci. Alfie Wickers (Jack Whitehall), jenž nedávno absolvoval, je moderní profesor historie na střední. Jeho prvním působištěm je fiktivní Abbey Grove School v Hertfordshiru. Seriál Bad Education, který napsal a také si v něm zahrál Jack Whitehall, vypráví o Alfiem, nejhorším učiteli v historii britského vzdělávacího systému. Alfie je víc dítětem, než jeho žáci. I přes zjevné nedostatky je jeho pozice ve škole víceméně stabilní – díky řediteli Fraserovi, jenž se zoufale snaží být cool jako on. Alfie je ten typ učitele, který chce být s každým nejlepší kamarád, jenže často šlápne vedle. A pak je tu ještě slečna Gulliverová, učitelka biologie, která se zaníceně stará o své studenty. Alfie má pro ni slabost. Zástupkyně ředitele, paní Pickwellová je o poznání méně pohodová – je ze staré školy a své mladší kolegy nemůže vystát. Je to tyranka, jež by zařadila víru v boha znovu do učebních osnov a vůbec nejraději by byla, kdyby ve škole žádné děti nebyly! (HBO Europe)

Thomick

Po humorný stránce uplně někde jinde než Big School. Hlavně pilot je strašně nařachanej (top top metafory head deputy!) a pak šla úroveň jen o kousek níž. Tématicky je první série relativně neokoukaná a na rozdíl od sitcomovýho kolegy ze stejnýho prostředí Bad Education podrží i většina hereckýho ansámblu. Whitehall neustále, ale přesto podivně snesitelně přehrává; a Sarah Solemani je vítanou ťuťu konstantou s krásnym účesem. Btw. Nikki Runeckles hraje ve 20 patnáctiletou lolitku a jde jí to fakt skvěle! Edit: No tak teda musim říct, že při předčítání studentských výtvorů pro knižní klub (s03e02) jsem se normálně smíchy zajíkal. Solidní nástup. ()

Arsenal83

Neskutočná slabota a trápnosť. Opäť pokus o mladistvý humor, ktorý je založený na absurdnom učiteľovi, idiotskejšom než samotná mládež. Takýto človek by mal byť vzorom a vychovávať deti. Všetko sa zase točí okolo sexu a ďalších nevhodných tém. Dnešní filmári už zabudli, ako točiť kvalitné ľudské komédie. ()

Pajky3

Stejně jako další seriál (Fresh Meat) Jacka Whitehalla se i Bad Education zaobírá příběhem ze školy, akorát tentokrát jde o střední a hlavní hrdina není studentem, ale učitel. Tedy "učitelem" ve velkých uvozovkách. I tentokrát se balancuje na hranici mezi vtipem a trapností, což mají angličani tak moc rádi. A většinou se onu hranici daří nepřekročit, alespoň v úvodu série. Od druhé řady to jde trochu z kopce, hlavně protože Pickwellová je nahrazena Alfieho otcem, což je hrozná postava. A nepomáhá ani nereálný vývoj vztahu mezi Afliem a Rosie. Za to plejáda vedlejších postav je dotažená k dokonalosti (nejlepší byla Chantelle) a ve vzájemné interakci funguje naprosto skvěle. Plusem je i to, že to je pěkně zakončeno. ()

Splasher

Na prvotinu vůbec ne špatné. Nejvíc mě překvapil Matt Horne v roli ředitele. Whitehall si to svoje uhrál, i když u několika scén se mi vybavila dřívější kritika - přebírání vtipů. ()

Khumbac

Není to špatné. Ten učitel má své charisma. Takové absurdní komediální seriálky máme rádi páč se u nich lehce odreagujeme. Když si pustíte jeden díl týdně tak nikomu neuškodíte, navíc hudba v titulcích je skutčně IN. ()

departed

Tady jsme se minuli humorem. Bad Education má styl britského humoru, který zrovna nevyhledávám a když už se někde mihne, kroutím očima a radši přecházím. Hodnoceno: 1 série. ()