Vianočný príbeh 2

• Česko Vánoční příběh 2 (viac)
všetky plagáty

Děj oblíbené klasiky, která se stala nedílnou součástí amerických Vánoc, se dočkal svého pokračování. Znovu se tak setkáváme s Ralphiem, Randym, matkou a starým mužem. Tentokrát Ralphie touží po autě... V tomto úžasně vtipném pokračování oblíbené vánoční klasiky se sice setkáváme s novými příběhy, atmosféra však zůstává nadčasová. Ralphiemu a jeho kamarádům Flickovi a Schwartzovi bude co nevidět šestnáct, což pro typicky amerického teenagera znamená jediné – Ralphieho srdce bije pro jedno nádherné auto (nemluvě o dívce, kterou v něm bude vozit). Bohužel se mu ho však podaří zdemolovat dřív, než vůbec opustí parkoviště. Aby uhradili vzniklou škodu, musí si Ralphie i jeho kamarádi najít práci. Starý muž mezitím nepřestává bojovat ve své válce na předměstí, v níž Randy figuruje v roli vojáka a matka stojí trpělivě opodál, aby mohla vyčistit bitevní pole. (HBO Europe)

kaylin

Tohle má jen vánočního ducha, kdy si to možná trochu užijete, ale jinak to vlastně vůbec není pokračování prvního filmu z roku 1983, ale ve skutečnosti je to remake, kdy se opakují některé scény, a to v podstatě doslovně. Zbytečný film, který hraje jen na to, že tohle lidé o vánocích snesou. A nejspíš ano. ()

freddy

Malý Ralphie nám vyspěl až do puberty, a začíná snít o krásném autu a hezké dívce. Jenže to nevypadá, že jeho nepříliš štědrý otec by se plácl přes kapsu a auto mu pod stromeček pořídil, a u své vysněné dívky zřejmě nemá ani tu pramalou šanci, že by si ho byť jen všimla. A když ještě navíc v prodejně aut své vysněné auto tak trochu rozbije, musí si najít práci, aby mohl majiteli obchodu uhradit škodu. Zdá se tedy, že tohle nebudou příliš vydařené Vánoce. Nebo snad ano? Toto pokračování americké vánoční klasiky z roku 1983 navazuje svou atmosférou a svým vyzněním právě na ten dnes již legendární příběh o chlapci, který si přál pod stromek vzduchovku. Já musím říci, že film jsem si užil a opět jsem si uvědomil, jak krásné Vánoce mohou být, když je člověk v pubertě a má o všem (včetně Vánoc) velice zkreslené představy. Tvůrci natočili příjemně milý film, který jsem si dokázal parádně užít, a s nímž mi čas utekl neuvěřitelně rychle. Nemůžu tedy hodnotit jinak nežli nadprůměrně, ve výsledku ode mne film získává solidní čtyři hvězdy. ()

dom156 odpad!

Co to jako mělo být sakra!? Nuda, občas jsem se sice zasmál, ale děj o ničem. Trapné až na půdu a ten konec... To bylo jako ze zlého snu, tím co tam provedli poslali tento film do pekel. ()

JohnZ87

Jedničku jsem neviděl, takže nemohu srovnávat, ale tento film se dle mého názoru řadí v rámci vánočních filmů k lepšímu průměru. Napomáhá tomu hlavně skvělý Daniel Stern, který postavě cholerického otce a držgrešle v jedné osobě dodal potřebný drive a řada komických scén ve filmu stojí právě na něm. 60% ()

Johny203

Napriek tomu že natáčanie prebiehalo o 19 rokov neskôr ako pôvodný film, sú tu značne slabšie produkčné hodnoty a menej živý svet. Celkovo vizuál pripomína Kanadské televízne seriály (Murdochove záhady). Príbeh je príjemný a aj keď to už nieje ultimátna Vianočná klasika, stále sa jedná o mierne nadpriemerný sviatočný film. ()