Profesionálny kartár Michel Gerfaut sa stane svedkom nehody. Pomôže zranenému mužovi a odvezie ho do nemocnice. Netuší, že nehoda bola v skutočnosti vraždou a vrahovia Carlo a Bastien si poznamenali číslo jeho auta. Keď sa ďalší deň so svojou priateľkou vyberie k moru, pri kúpaní ho napadnú dvaja muži, ktorí sa ho pokúsia utopiť. Michelovi sa podarí uniknúť len s najväčšou námahou a keď mužov zbadá pred kaviarňou, kde sa náhodou zastavil, pochopí, že nešlo o náhodný incident... (STV)

dobytek

Jacques Deray i Alain Delon maj oba na kontě několik filmů na podobný téma a já už jsem tim asi trochu přesycenej. Ten film neni v ničem moc originální, celá ta zápletka mi přišla trochu vycucaná z prstů, ale je tu aspoň dost akce, takže jsem se nenudil. V závěru se to potom nějak všechno zamotá a úplnej konec měl asi diváky překvapit. Já jsem tohle teda nečekal, takže jsem překvapenej opravdu byl, ale zároveň se mi takovej konec ani nelíbil. ()

Kimon

Delon, jak ho dobře známe, Delon takový, jakého ho chceme ve filmu vidět. Šedesátá až osmdesátá léta francouzského filmu dala vzniknout nadprůměrně velkému počtu velmi dobrých krimi filmů, na kterých se mimo J. Gabena podepsal svými skvělými výkony i Alain Delon. Jedná se filmové snímky, které se diváka nesnaží vodit za nos nadsazenými hloupostmi a dělat z něj hlupáka jako bohužel ty dnešní. Všechna čest několika málo vyjímkám. Tento příběh by se klidně mohl stát, a je důležité, aby to divák při sledování tak cítil a vnímal. Film není v prvé řadě o akčnosti, nýbrž popisuje politické machinace "mocných" spojené s vraždami nepohodlných aktérů a svědků. Zaujal i netradiční konec, který u filmů tohoto druhu nebývá zvykem. Nepochopitelná naivita Michela Gerfauta (Delona) v závěru filmu sice umožnila scénáři již výše zmíněný závěr, ale snížila tím mé hodnocení dolů o jeden bodík. Nemám nic proti nezvyklým závěrům, ale musí být podány méně naivně. ()

Sarkastic

Kvalitní krimi. Delona jsem snad v žádném jiném filmu kromě Geparda neviděl, takže nemůžu moc srovnávat (a stejně ho mám zaškatulkovaného spíš jako hezouna dřívějších let než jako artového herce). Tady mi docela sedl, příběh měl hlavu a patu a chvilkama se objevoval náznak vtipu. No a konec? Zase se sešli s Dalilou a žili spolu šťastně až do smrti...omyl! Musím říct, že mě ta jeho smrt hodně překvapila, byla to jako rána do nosu. Takže ty 4* jsou oprávněné. ()

andrii

Byl v nesprávný čas na nesprávném místě. Kdo prahne po hrdlu Alaina? On i jeho drahá polovička se stávají nežádoucím artiklem v hledáčku nebezpečí špičky ledovce mocného impéria. Zabijáci si už zuby brousí. Pod pařížským živůtkem zvoní hrana hrdinova, který ani o píď nepřekročil práh vlastní cti a hrdosti a nestál o to, stát se součástí mozků většinové družiny. Perné dny ve zbrani jsou ty, které zkřížily cestu neviditelného minového pole. Dobrý skutek je po zásluze "odměněn" střelbou z hlavně smrtonosné. Momentka ortelu popravy bez slitování se rozlévá pod Vítězný oblouk bez vítězství. Alain Delon si do nůše mise solitérské, vedle své fyzické krásy, přibalil svaly vypracované, chrabrost blahobytnou a železnou pěst drsňáckou. Smutný osud hrdinův, který se nedal koupit, zaplatil cenu nejvyšší. ()

honajz2

Až moc klasické a předem jasné, se slabou atmosférou a nepropracovanými postavami. Přitom to začne solidně a atmosféricky, jenže z Delona je pak drsňák za každou cenu, který nemá složitější charakter a až na scény veškerých smrtí ve filmu, které jsou natočené naprosto excelentně a nečekaně, je zbytek filmů takový nijaký. Přitom to dost pravděpodobně odvádí dobrou práci a ty, co tenhle typ francouzských kriminálek rádi vyhledávají, to nejspíš potěší, ale já si nemůžu pomoct, nechalo mě to naprosto chladným a vůbec nevím, jestli si na to časem ještě nějak konkrétněji vzpomenu. A to to natočil Deray, od kterého mě nadchl Motýl na rameni... a málem k smrti unudil Bazén. Tohle mi, teoreticky, skončilo někde na půl cesty, takže do budoucna vím, že u Deraye si nemůžu být jistý ničím. Neurazilo mě to, silná místa to má, ale spolu s tím mi to přijde dost nevýrazné... Slabé 3* ()

• Po zabití komisaře Lietharda (Christian Barbier) v bytě Gerfauta (Alain Delon) vyjíždí Gerfaut v čase 44:15 pronásledovat vrahy. Když se s autem obrací, ve vedlejší ulici není vidět auto vrahů, byť v následujícím záběru vrazi touto ulicí jedou. (marcel5)
  • Michel Gerfaut (Alain Delon) bydlí na adrese 7 rue Germain Sée, Paříž. Tato ulice se později přejmenovala na 7 Rue du Docteur Germain See. Ve stejné ulici bydlí Léo Vrinks (Daniel Auteuil) ve filmu Válka policajtů (2004) po propuštění z vězení. (marcel5)
  • Snímek se stal ve Francii s počtem 2 milionů návštěvníků po filmech Borsalino (1970) a Osudový kruh (1970) třetím nejúspěšnějším snímkem Alaina Delona. (Komiks)