Pre bývalého kriminálnika Paula Maguirea (Nicolas Cage) je to ako riadne tvrdý úder päsťou do tváre i slabín – keď sa pred rokmi po zrelej úvahe rozhodol obrátiť zločinu chrbtom a viesť spolu so svojou rodinou, ktorú nadovšetko miluje, pokojný a slušný život úspešného obchodníka, ani vo sne by u nenapadlo, ako sa to jedného dňa môže príšerne zvrtnúť! A ten deň... Práve nastal. Horúčkovité pátranie po milovanej jedinej dcére Caitlin (Aubrey Peeples), ktorú ktosi uniesol priamo z rodičovského domu, totiž Paula a jeho niekdajších kumpánov a najlepších priateľov Dannyho (Michael McGrady) a Kanea (Max Ryan) nezavedie na stopu jej únoscov, ako dúfali, ale... K jej mŕtvole, ktorú bezcitný vrah pohodí v parku! Pitva úbohej tínedžerky a následné balistické testy ukážu, že strela do hlavy, ktorou ju jej kat popravil, pochádza z ruskej pištole značky Tokarev TT33. Netrvá a dlho a všetkým zainteresovaných je jasné, že sa zjavne niektorý z Paulových dávnych nepriateľov rozhodol vybaviť si stále ešte otvorené účty! Paul šalie od zúrivosti i bolesti. Vie, že vlastnej temnej minulosti neujde, no on a jeho priatelia sú rozhodnutí urobiť hoc aj nemožné, aby pomstili smrť jeho dcéry! A vinník za ňu zaplatí jediným prijateľným spôsobom – vlastným životom! (TV Markíza)

ywo666

Tak čo tu teda máme. Nová Cagovka. A celkom drsná Cagovka. Začiatok trochu nudí. Ale druhá action revenge polka už stojí za to. Príbeh je zaujímavý. A práve scénar je výhidou snímku. Paco Cabezas strieda vydarenejšie scény s menej vydarenými. Čo je škoda. Niekedy som si hovoril "husté". A niekedy to bolo len tieňom toho čo to mohlo byť. Naj postava je Max Ryan. Naopak zvyšené herecké obsadenie je skôr sklamaním. Ani Cage tomu moc nepomohol. Určite sa tu nájde nový príspevok do zbierky Nicholas Cage is loosing his shit. Záver je dobrý. Pointa dobrá aj keď ma úplne nepotešila. Dávam 65%. Ale mohlo to byť lepšie natočné. Stačilo by zlepšiť detaily. ()

sochoking

Samurai Nicolas Cage prispel svojou tradičnou zbierkou (tentoraz mega) utrápených xichtov a naproti tomu Danny Glover opätoval trochu času zo svojej mumifikácie do tohoto celkom pohodového B-éčka (Steve Seagal môže iba závidieť...). Bonusom je snád' už len Nicolasova koženka a tričko s vreckom na pravej koze! P.S. Stormareho posadili pre istotu na vozík, aby sa nepúšťal do väčšej akcie. Chvalabohu!! P.S.2 Michaela by som zabil už len z princípu kvôli tej jeho debilnej ofine! ()

Terva

DIALOG - Nemusel jsi tati jezdit. Někdo by mě odvezl. OTEC - No právě.................. Těšil jsem se na další počin Nicolase Cageho a i když v poslední době úroveň jeho filmů klesá, nenechal jsem se odradit. CITÁT - Kostky jsou vrženy............ Nejdříve jsem si myslel, že to bude mít dlouhý rozjezd, všechno to seznamování vypadalo na delší stopáž, ale pak se to celkem rychle utne a začne se něco dít. CITÁT - Kdo měl důvod to udělat?.......... Příběh je však skoro celé klišé. Bohatý otec, unesená dcera a otec se vydává na cestu pomsty. Je v tom pár nových prvků, ale zas tak moc ne. Film je pojmenován po ruské zbrani Tokarev TT-33. Celkem to ušlo, i když Paul (Cage) má podivnou kriminální minulost a někomu to třeba vadí a tak mu moc nefandí, jako třeba já, ale je to Cage a tak jsem mu fandil. Dobré herecké obsazení, povedená kamera, průměrná hudba a podprůměrný scénář. CITÁT - Jako za starých časů............ Konec mě překvapil, ale je logický. CITÁT - Jak mám vědět, co mi lidi chtěj, když nejdřív střílejí?........... Průměrný akční snímek.50% ()

Flipnic

Nevím proč, ale atmosféra a vizual filmu mi připomínaly videohry Max Payne (ne film!!) ... Rádoby akční thriller, který by fungoval skvěle, kdyby: akční scény měly dobrou choreografii a nikoliv tak otřesně trapnou, Nicolas Cage nepodával jeden ze svých úplně nejhorších hereckých výkonů ve své kariéře, herci obecně nehráli tak špatně ochotnicky a dialogy nebyly tak příšerně nudné a otravné ... Sice je to akční, sice je to temný, sice je to dost brutální, ale stejně se mi to nelíbilo ... Závěr filmu budiž a hořká pachuť totálního zmaru a zbytečnosti mne rychle přivedla i na naprostou zbytečnost vzniku tohoto filmu ... ()

Fiftis

Bol to veľmi sympatický experiment vybočiť z radu. Španielsky režisér Paco Cabezas sa pokúsil vytvoriť neobvyklý film v medziach obvyklého žánru. Myslím si, že sa mu to celkom podarilo. V hlavnej úlohe sa predstavil Nicolas Cage, ktorému sa úlohy nahnevaných otcov v poslednej dobe ponúkli hneď niekoľkokrát. Príliš neprehráva a pôsobil vcelku vierohodne a prirodzene. Medzi akčnými krimi thrillermi síce Tokarev nie je žiadnou hviezdou, ale rozhodne nie je žiadnym prepadákom. Paco Cabezas svojim ešte len šiestym filmom rozhodne nesklamal. Ja som bol spokojný a celkom dobre som sa bavil. Na kriminálnom thrilleri Tokarev bude asi najlepší koniec. Dal sa čakať, ale napriek tomu ma zaskočil. ()

• Film je pojmenován po staré armádní ruské pistoli Tulský Tokarev vz. 1933. Ta vychází ze svého předchůdce TT 30, jenž vychází z amerických pistolí Colt. Dnes jde spíše o sběratelskou záležitost. Používali ji i československé jednotky během i po druhé světové válce. (v.indruchova)
  • Na začiatku 42. minúty, keď príde Chernov (Pasha D. Lychnikoff) do izby, kde sedí Paul Maguire (Nicolas Cage), je na hodinkách čas 13:50:00. V neskoršom zábere je na nich čas 13:54:10 a následne je možné vidieť, že hodiny sú zastavené na čase 13:50:00. (domco10)