Ve městě se objevil záhadný mužíček... Pouze dva týdny zbývají do Vánoc, poslední věc, kterou by Ben a Charlotte očekávali je, že z čista jasna spadla při velké bouřce maringotka se Santa Clausem a jeho skřítky přímo do jejich městečka. Ale to je jen začátek toho, co se začne dít potom. Děti se stávají svědky pozoruhodného dobrodružství plného honiček, neviditelných sobů, falešných a zlých Louskáčků, ale i hodných skřítků a pravého Santa Clause. Příběh pro děti i dospělé nás zavede do světa plného kouzel a fantazie. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Jak chceš letět s jedním sobem? Potřeboval bys aspoň dva." Mně to nelítá ani se čtyřma, ale to mohlo být tím, že nejsem pravej Santa. Toho totiž sejmuli parchanti na sněžnejch skútrech. Já to musím vědět, já jsem to totiž viděl. Nebylo to nic moc, ale alespoň se vysvětlilo, proč dárky vyrábějí lidi podle přání rodičů. Na tom severním pólu mají zkrátka pěknej bordel a proto se na to v rámci zachování duševního zdraví už nikdy nebudu koukat. ()

zdeny99

Němci natočili rádoby vánoční komedii o Santovi, který vypadá jak zpěvák skupiny Smokie. Žádné vousy, žádný břicho, žádní sobi a místo toho bydlí v maringotce. K tomu přidali pár skřítků, zlých Louskáčků a dětinský detektivní příběh. A výsledek? Obrovská nuda na zakrytí vysílací doby v dopoledních hodinách. [38. hodnocení, 2. komentář, 50%] ()

ARI50

Nebylo to uplně zlé dával sem tomu šanci ve směs celý film ale proste nevyšlo to hrozně mi pár věci pořád vadilo, ale přesto udělané zábavně ano, netradiční ale nápad tam byl. ()