Film o námorníkovi, ktorý zázračne prežil stroskotanie lode pri pobreží Islandu, inšpirovaný skutočnými udalosťami. V marci 1984 sa pri pobreží Islandu niekoľko kilometrov od pobrežia potopila rybárska loď s celou posádkou. Jeden jej člen však navzdory všetkým fyzikálnym zákonom prežil šesť hodín v Severnom ľadovom oceáne, bez pomoci priplával k brehu a prežil i cestu cez pusté lávové polia. Lekári podrobili Guliho množstvu testov, aby zistili, ako je také niečo možné... (STV)

drackula

V jednoduchosti je krása. žiadne špeciálne efekty v duchu dokonalej búrky ani prešpekulovaný príbeh z množstvom zvratov. Príbeh Hlboko je dá sa povedať až príliš jednoduchý, ale v tom tkvie jeho sila. Či už hovoríme o uveriteľnej nehode, cez drsné momenty po potopení až po pasáž, ktorá mapovala nadľudský výkon hlavného hrdinu. Ten je vďaka skvelému výkonu Ólafura Darri Ólafssona veľmi sympatický aj napriek tomu, že to nieje zrovna hollywoodsky playboy. Zaujala ma najmä drsná islandská príroda, skvelé stvárnenie ťažkých podmienok, v ktorých musia domorodci žiť a flashbacky, ktoré nám predstavili hlavných hrdinov a ukázali, aký ničivý vie byť výbuch sopky. V niektorých momentoch som mal naozaj zimomriavky a asi sto krát som si v duchu povedal - "tak toto by som nevydržal ani 5 minút". Film už v závere nieje taký úderný, avšak zdôrazňuje zázrak ktorý sa stal a navodzuje melanchóliu, ktorá súvisí s návratom do bežného života. 75% Kino Mladosť 03.11.2013 ()

joehot

Složité hodnotit. Říkal jsem si, že v literární podobě by to muselo být silné dílko, nicméně jako film to místy trochu hapruje. Islandská krajina je krásně fotogenická a nejednou jsem si vzpomněl na klasickou poučku: "Až ti tlustí budou hubení, ti hubení budou studení." Moje dietní plány, se kterými jsem chtěl začít před 6 lety, jdou k šípku úplně. Budu si své Pepanděro náležitě pěstovat! ()

Radko

Viacerí spolurecenzenti sa sťažujú, že málo akcie, prekvapenia, obratu, zaujímavejšieho deja. Akoby nestačilo, že toto všetko tvorí samotnú kostru filmu Hlboko. Loď sa utopí v Severnom ľadovom oceáne a obézny týpek nielenže v ľadovej vode dopláva k ostrovu Island, no navyše prejde nehostinnými časťami s extrémne tvrdým, ľadom a snehom pokrytým, kožu režúcim lávovým kameňom, k prvému obývanému domu. Zázrak prežitia je následne podrobený vedeckému výskumu, no po istej dobe sympatický tučko odmieta hru na pokusného králika. Radšej sa vráti do rodného kraja, nejako si usporiadať vzťahy k pozostalým i k vlastnej práci. Skvelá režijná práca, ukazujúca popri hlavnom príbehu jednak neľahký život v sopečnej ostrovnej krajine a na mori, ktoré túto krajinu do značnej miery živí a uhrančivo drsne krásu tamojšej krajiny. ()

Slarque

Tenhle film se nesnaží být další Dokonalou bouří, ostatně ukazuje, jak snadno lze potopit rybářskou loď za klidného počasí. První třetinu tvoří seznámení s postavami, druhou katastrofa a osamělá cesta za záchranou a třetí to, co následovalo po ní. Tedy pokusy vědců, které stejně nic nevysvětlily, a tvoření mýtu kolem Guliho, který začal být nazýván národním hrdinou, přestože se vlastními slovy nedopustil ničeho jiného, než že se snažil přežít. A měl štěstí. Pobavil mne rozhovor s režisérem, který přiznal, že si jednoho člena posádky lodě připsal, protože mu přišlo neskutečné, že na palubě prý nebyl žádný alkoholik. I to o Islanďanech něco vypovídá. ()

Narya89

Čekala jsem silný životní příběh a trochu větší prožitek, než jakého se mi nakonec dostalo. Film zachycuje smutnou událost potopení rybářské lodi a následnou urputnou snahu sympatického tlouštíka, aby se zachránil, k čemuž mu dopomůžou jeho výjimečné předpoklady. V závěru máme možnost vidět lidskou snahu všechno nezvyklé rozpitvávat a snažit se uchopit vědecky, což je samozřejmě logické, nicméně působí spíše dokumentárně, než jako zajímavý film na večer. ()

• Na dotaz, proč se ve filmu tak často kouří, odpověděl režisér Baltasar Kormákur: "V 80. letech na Islandu kouřil úplně každý." (chelseaman22)
  • Fenka psa byla vybírána velice pečlivě, dle slov režiséra Baltasara Kormákura byla hledán co nejstarší a nejodpudivější fenka. Ta několik týdnů po natočení snímku zemřela. (chelseaman22)
  • Režisér Baltasar Kormákur uvažoval, že snímek natočí ve Španělsku, nakonec se ale pro věrohodnost rozhodl pro Island. (chelseaman22)

20. Dny evropského filmu oslaví kulatiny

20. Dny evropského filmu oslaví kulatiny

06.04.2013

V tomto roce vstupují 20. Dny evropského filmu do nové dekády - letos je to 20 let od vzniku filmové přehlídky. Program zahrnuje na 48 filmů z více jak 25 evropských zemí. Praha 11. - 18. 4. / kina… (viac)