Duše K

(relácia)
Publicistický / Talk-show
Česko, 2010, 90-180 min

Zábavný, populárně naučný večer zve do míst, kde přebývá Homo sapiens se smyslem pro humor. Jaroslav Dušek si nejraději vypráví s lidmi z oblasti vědy, výzkumu, objevů a vynálezů, což se mu prostřednictvím tohoto pořadu plní. Poučí tak nejen sebe, ale i diváky a zároveň je zavede do prostředí, kam by se sami nevypravili. (Česká televize)

sator

Dušek jako moderátor někdy jen jako vtipný glosátor ale vždy jako garant toho že dozvíte v cyklu Duše K informace, které nejsou oficiálním proudem, ale mohou vám naprosto změnit život k lepšímu. 1,) Architekt odpadu Michael Reynolds 2.)Beseda Jaroslava Duška na téma Matka Země a její energie.3.)Hostem Jaroslava Duška je Henri Monfort – člověk, který žije nezávisle na jídle ()

luczi odpad!

Ani humor a pohotovost vynikajícího improvizátora Duška nevyzmizíkuje fakt, že se pořad stal hlásnou troubou šarlatánů a dezinformátorů. Výdělečná symbióza charismatického guru, jeho divadla a hostů zajišťuje příjemný život všem zúčastněným, pohlcen svým mesiášským komplexem Jaroslav Dušek zcela ignoruje kritické myšlení a pouští se do témat, ve kterých vědomě dává prostor usvědčeným šarlatánům a podvodníkům. Už nevěřím, že je to jen nedostatkem soudnosti či vytvořeným kultem osobnosti s obrovskou nekritickou podporou své věrné narcistní skupiny, která se ráda  utvrzuje ve své výjimečnosti (my jsme ti probuzení), než zcela vypočítavým způsobem obživy. Člověk, který bez mrknutí oka obhajuje toto, se stává spolupachatelem podvodu s poškozováním lidského zdraví. Mrtví, kteří uvěřili zázračným tinkturám či léčbě myšlenkou a odmítli léčbu, tak ti už žalovat nemohou: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2514004-podvodny-obchod-s-nadeji-lekar-bere-od-nemocnych-statisice-za-udajnou-lecbu Moc by mne zajímalo, co by ti na to řekl režisér Jan Borna, který s tebou, Jardo, zakládal Divadlo Vizita, trpěl tímto onemocněním a předčasně zemřel. ()

Zagros

Objevil jsem Duši K. docela nedávno, ale hned jsem si ji velmi oblíbil. Došel jsem k ní přes Čtyři dohody. Určitě to není pro každého a kvalita jednotlivých "dílů" a hlavně hostů kolísá, ale z každé části si lze odnést spoustu zajímavých myšlenek, které vás dokáží obohatit. Většina je ke shlédnutí volně na youtube. ;-) ()

Bukk

Jarda Dušek si pořídil v podstatě takový druhý obývák, kam čas od času zavítají jeho přátelé, kolegové nebo prostě jen lidi, kteří ho nějakým způsobem osloví. Z toho přece musí vzniknout nevídaná podívaná! A i již mnohokrát na první pohled probrané téma (např. autismus) si díky jeho upřímnému zájmu a formy uvádění a povídání si získá každého, komu nevadí jiný úhly pohledu. A díl o smrti? Much wow. ()